W czwartek, 31 marca 2022r., dwie klasy 7e i 8d udały się wraz z wychowawcami –na wycieczkę do Wrocławia, do Parku Trampolin GOJUMP oraz do Hydropolis, obecnie jednej z najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu.
Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową formą spędzania wolnego czasu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Po przybyciu do Wrocławia udaliśmy się na 2-godzinną zabawę w „GoJump”. Szalone, wertykalne przeszkody do pokonania, skok swobodny na banana, wyzwanie równowagi i tor przeszkód parkour, pozwolą pokonać grawitację, poczuć dreszczyk emocji i świetnie się bawić.
Przed wejściem na główną halę nasi uczniowie mieli rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego trenera. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji. Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów, uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w zbijaka, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą.
Pełni energii ruszyliśmy na odkrywanie Hydropolis – nowej atrakcji miasta. Muzeum Wody zostało uznane, przez czytelników magazynu National Geographic, jednym z siedmiu nowych Cudów Polski, zajmując w głosowaniu wysokie drugie miejsce. Dawniej obiekt obecnego muzeum przeznaczony był pod magazyn wody pitnej dla mieszkańców. Obecnie popularyzuje się tutaj wiedzę o wodzie z pogranicza wielu dziedzin nauki. Przed samym wejściem na ekspozycję na odwiedzających czeka wodna kurtyna, a zaraz za nią wodny wir. Spektakularne eksponaty rozbudzają wyobraźnie.
Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie z Panem przewodnikiem rozpoczęliśmy od filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlono go na ekranie 360º. Następnie eksplorowaliśmy głębiny oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona, uczniowie mogli wejść do batyskafu Trieste- pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi. Odkrywaliśmy też tajemnice zatopionego Titanica.
Poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zwierzęta aby przetrwać w podmorskich głębinach w strefie o życiu w oceanach. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu.
Rozmach wystawy wzbudził uznanie. Mogliśmy odpocząć w strefie relaksu zaprojektowanej jako ogród.
W ostatniej strefie zobaczyli multimedialną instalację chmur i obieg wody w przyrodzie, jak zarówno poznali jej stany skupienia i właściwości.
Wizyta tutaj może być połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna, angażująca forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoli na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie i uwrażliwi odwiedzających na problem deficytu wody i jej oszczędzania.
Zachowując równowagę między duchowymi potrzebami, a tymi bardziej przyziemnymi – udaliśmy się na obiad do McDonalda. Po wizycie w stolicy dolnośląska grupa udała się w drogę powrotną, zgodnie z planem, wróciliśmy do naszej szkoły – bardziej zintegrowani, zadowoleni oraz pełni pożytecznej wiedzy o naszym środowisku.