Nawigacja

 • XIX PRZEGLĄD  KOLĘD I PASTORAŁEK

  11 grudnia 2018 r. w gościnnych progach Domu Kultury  odbył się XIX PRZEGLĄD  KOLĘD I PASTORAŁEK przygotowany pod kierunkiem nauczyciela muzyki Pani Jolanty Łukasiak. Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie klas piątych. W ich wykonaniu, przy akompaniamencie gitar T. Koziołkowskiego i  M. Matysiaka,  wybrzmiał utwór Skrzypi wóz. Z kolei klasy VI zaprezentowały się w kolędzie Cicha noc w towarzystwie dźwięku skrzypiec w wykonaniu Dominiki Góralskiej ( przygotowanie: Pan J. Góralski – Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej) oraz pięknego wokalu solistów: Martyny Tomczyk, Klaudiusza Jurczaka i Dominiki Góralskiej. Tę samą kolędę usłyszeliśmy również w języku esperanto. Kolejny utwór  Mario czy Ty wiesz w wykonaniu Darii Borwik wzbudził zachwyt publiczności, która dołączyła do śpiewania. Z kolei klasy VII wykonały piękną kolędę Z narodzenia Pana oraz Grudniowe noce; soliści: Miłosz Gniecki, Ola Panocha przy akompaniamencie gitar Pani Łukasiak, T. Koziołkowskiego i  M. Matysiaka. Natomiast klasy VIII usłyszeliśmy w utworze Przybieżeli do Betlejem przy akompaniamencie M. Gnieckiego (opiekun: Pan A. Gustaw). Klasy gimnazjalne wykonały Wśród nocnej ciszy ( akompaniament: A. Akacka - przygotowanie: Pan J. Góralski – Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej)  oraz Triumfy Króla Niebieskiego. Przy tym ostatnim utworze na trąbce akompaniowała K. Łopuszyńska (opiekun: Pan A. Gustaw ) oraz na gitarze Pani J. Łukasiak.

  Dziękujemy Pani Joli Łukasiak oraz wszystkim klasom za wprowadzenie świątecznego nastroju, a Panu T. Fogtowi za obsługę sprzętu.

 • TURNIEJ BANKOWY

                                                                           

  Dnia 12 grudnia 2108 r. trzyosobowy zespół z klasy III A, w składzie: Jan Głuszko, Hanna Miszczyk i Zuzanna Sajdak, reprezentował naszą szkołę w IX Powiatowym Turnieju Bankowym. W sumie brało w nim udział 7 drużyn z powiatu . Organizatorzy – Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze - zapewnili uczestnikom wspaniałą zabawę przeplataną różnymi tematycznymi zadaniami. Była krzyżówka z hasłem, wyjaśnianie pojęć bankowych na podstawie prezentacji o historii pieniądza, rozwiązywanie obliczeń i zadań matematycznych związanych z płaceniem. W grach losowych potrzebny też był łut szczęściaJ. Nasza reprezentacja cały czas świetnie sobie radziła i ostatecznie zajęła III miejsce. Bez względu na wyniki wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

  Gratulujemy !!!

  Elżbieta Janasik

 • I Powiatowy Turniej Języka Angielskiego dla  Szkół Podstawowych
  11 grudnia 2018 r.  w  auli Liceum Ogólnokształcącego odbył się  I Powiatowy Turniej Języka Angielskiego dla  Szkół Podstawowych. Turniej przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Test składał się z 11 zadań, większość  była otwarta i trzeba było wykazać się nieprzeciętną wiedzą, żeby poprawnie wykonać zadania. Zwłaszcza, że w Turnieju brało udział ponad 40 uczniów z całego powiatu.
  Uczennica klasy VI A Oliwia Maria Kędzierska pod kierunkiem p. Anny Dorabiały zdobyła III miejsce.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • VI Powiatowy Konkurs Historyczny

  Zachęcamy do udziału w VI Powiatowym Konkursie Historycznym "Władcy Elekcyjni w Polsce".

  Regulamin: regulamin_vi_powiatowego_konkursu_historycznego.pdf

   

 • Opłata za obiady - styczeń

  OBIADY STYCZEŃ 2019 R. (18 DNI)

   

  UCZEŃ – 72,00 ZŁ
  NAUCZYCIEL – 126,00 ZŁ
  ZUPA Z BUŁKĄ – 30,60 ZŁ 

   

  Termin płatności za STYCZEŃ 2019 r.  - 21 GRUDNIA 2018 R.
 • Mikołaju, Mikołaju…

  Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowujemy się do niego bardzo starannie. Każda klasa pięknie udekorowała swoje sale oraz wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Efekty prac dzieci można podziwiać nie tylko w salach, ale także na szkolnych korytarzach.

  6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w klasach I-III podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci oraz panie wychowawczynie ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

  I przybył … Po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego na sali gimnastycznej, gdy śpiewaniu i tańcom towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwoneczki i pojawił się nasz „miły gość”. Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Dzieci, na Jego powitanie zaprezentowały wierszyki i piosenki. Po prezentacjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył nie tylko dzieci, ale i panie wychowawczynie, miłymi upominkami. Na zakończenie wizyty Mikołaj zatańczył z dziećmi do piosenki „Kochany Panie Mikołaju” M.Jeżowskiej.

  Dzień ten na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

  Ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo, bowiem wybraliśmy się do Domu Kultury na wspaniały spektakl teatralny pt. „Mikołajkowe tarapaty” przygotowany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Stolarczyk, w którym mogliśmy podziwiać talent aktorski m.in. uczniów z klasy II b.

  Dekorację przygotowały Panie: A.Chawchunowicz-Rudzińska i E.Kacykowska.

   - Obrazek 1   - Obrazek 2   - Obrazek 3

 • ....Choinkę ubrać już czas !

                4 grudnia na Stadionie Miejskim w Górze dzieci wraz z wychowawcami ze szkół i przedszkoli powiatu górowskiego zebrały sie by wspolnie ubrać choinkę. Pomimo niskiej temperatury dzieci uzbrojone w bombki, zapał do pracy i gorące serce  zabrały sie wspólnie za ubieranie świątecznego drzewka. Akcję ubierania choinki zainicjowała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz, która zawiesiła pierwszą bombkę i serdecznie zapraszała wszystkich zgromadzonych do wspólnego dekorowania.

                Naszą szkołę reprezentowała grupa dzieci świetlicowych z klas drugich pod opieką wychowawczyni Pani Elżbiety Kacykowskiej. Dzieciaki miały ogromną frajdę z dekorowania choinki i wspólnie dbały, by świateczne ozdoby były równomiernie na drzewku rozmieszczone. 

               Kiedy już wszystkie dekoracje świateczne zostały zawieszone na choince, pani burmistrz zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspolnego pamiątkowego zdjęcia. Ubranie choinki to znak, że świąteczny i wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia, na który czekamy przez cały rok jest coraz bliżej ! 

 • Anioł, aniołek, aniołeczek …”

  szkolny konkurs plastyczny organizowany przez redakcję gazetki szkolnej

  „Nowinki Jedynki” – III edycja

  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze


              Kim są Anioły, o których tak dużo i często słyszymy? Czy są to istoty takie jakie widzimy na obrazach czy w książkach?

  A może Ty masz swoją wizję anioła? Ten konkurs jest przeznaczony dla Ciebie, pokaż nam swojego „dobrego ducha”.

   

  Tematyka:

   

           Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie pracy w wybranej technice plastycznej przedstawiającej własną wizję Anioła.

           Tematem pracy konkursowej jest wykonanie broszki – zawieszki.


  Cele konkursu:

  • podtrzymanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia,
  • promowanie talentów i pobudzanie aktywności twórczej,
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej i wyobraźni,
  • kształtowanie postawy twórczej wobec siebie i świata.

  Technika:

  Każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną prace plastyczną, wysokość max. – 15 cm, technika: dowolna.

   

  Kryterium oceny:

  • forma i treść pracy,
  • walory artystyczne,
  • pomysłowość,
  • samodzielność wykonania.

  Termin składania prac:

  • 18.12.2018 roku.

  Regulamin:

  • Do Konkursu przystąpić mogą uczniowie klas V-VIII oraz klasy gimnazjalne III Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze.
  • Do wykonanej pracy konkursowej należy dołączyć metryczkę. (imię i nazwisko, wiek,  klasa, szkoła). Prac nieopisanych komisja nie będzie oceniać.
  • Jury powołane przez organizatora przyzna nagrody i wyróżnienia. Jury zastrzega sobie prawo dowolnego przydziału nagród.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do reprodukowania i popularyzacji prac.
  • Oddanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.

   

 • PACZKA  DLA ZWIERZACZKA

   

              Z takim przesłaniem pojechali 4 grudnia 2018 r. uczniowie klas  II c i  II d z wychowawczyniami – Paniami U.Szawaryn i H.Radoszko – wraz z rodzicami do Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. Te klasy reprezentowały naszą społeczność szkolną zainteresowanych losem czworonogów w schronisku.  Dzieci zawiozły paczki z karmą, koce, ręczniki, zabawki i  legowiska dla czworonogów. Dary te były wcześniej zebrane w szkole. Uczniowie wraz z rodzicami oraz  nauczycielami chętnie uczestniczyli w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc bezdomnym zwierzętom.

              Po wcześniejszemu omówieniu problemu bezdomności zwierząt oraz bezpiecznego podróżowania  wyruszyliśmy do Henrykowa. Byliśmy ciekawi tego miejsca. Wielu z nas było tutaj pierwszy raz. Powitali nas pracownicy schroniska, którzy  opowiadali o tym jak działa schronisko i jak do tego miejsca trafiają zwierzęta. Pokazywali psy, koty i odpowiadali  na wszystkie pytania. Tutaj dowiedzieliśmy się, jak humanitarnie należy traktować zwierzęta. Uczniowie chętnie słuchali i z zatroskaniem oglądali w boksach różne rasy psów i kotów, którymi opiekują się pracownicy schroniska i wolontariusze. Schroniskowe zwierzęta witały nas gromkim  szczekaniem i merdaniem ogonów. Pewnie dziękowały nam za olbrzymią  paczkę smakołyków, którą zawieźliśmy z okazji zbliżających się Mikołajków. Dziękując pracownikom schroniska  za odpowiedzialną opiekę  nad czworonogami wróciliśmy do szkoły z przekonaniem, że MIŁO BYĆ MIKOŁAJEM.

   - Obrazek 1     - Obrazek 2

   

 • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

  „Barbórka” to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią!!! W związku ze zbliżającym się Świętem GÓRNIKA 3 grudnia 2018 roku w klasie II a odbyło się spotkanie z górnikiem KGHM Polska Miedź S.A. Pan Wojciech Kubicki  ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił czarny pióropusz. Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział o patronce górników św. Barbarze. Podczas spotkania pierwszoklasiści mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Obejrzały kamienie, jakie przywiózł ze sobą gość. Podczas spotkania padło wiele pytań dotyczących pracy górników, na które Pan Wojciech starał się odpowiedzieć. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez gościa słodyczami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Panu W. Kubickiemu za zaangażowanie i poświęcony czas!

 •                                           

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

  Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w klasach młodszych. W zaczarowany świat magii i wróżb 29 i 30 listopada 2018 roku przeniosły się dzieci z klasy I – III. W pomoc aktywnie włączyli się rodzice.

  Nie jest przecież tajemnicą, że w Andrzejki budzą się różne zjawy, potwory i upiory. Nie zabrakło ich i u nas. Zjawiły się wiedźmy, czarodzieje, diabły, koty…

  Magicznymi słowami rozpoczęły się spotkania andrzejkowe w  klasach „Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj”. Siedząc w magicznym kręgu lub przy stolikach, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się Andrzejkowe Wróżki (rodzice, wychowawczynie), które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików, tradycyjnego lania wosku, magicznych kostek, wróżenia za pomocą wirującej butelki, owocowych czy ciasteczkowych przepowiedni, itp. Uczestnicy  imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, jak również wysypując szpilki z kubeczka (powstałe w ten sposób literki miały przypisane znaczenie). Kto się zmęczył, mógł chwilę odetchnąć  przy słodkim poczęstunku. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Radość dzieci udowodniła, iż zabawa w każdej klasie była bardzo udana!

   - Obrazek 1   - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4   - Obrazek 5   - Obrazek 6

 • ANDRZEJKOWA NOC W SZKOLE

   23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował „Noc w szkole”, w której uczestniczyli uczniowie klas 7,8 i 3 Gim. Andrzejkowa noc obfitowała w wiele atrakcji. Były andrzejkowe wróżby, filmy do rana , dyskoteka, nie zabrakło przeróżnych gier i  zabaw. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Po filmowym seansie udaliśmy się na odpoczynek… bardzo krótki, gdyż o 7.00 rano szkoła ponownie tętniła życiem. W bardzo dobrych humorach, choć odrobinę zmęczeni, udaliśmy się do swoich domów.

 • Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu"

   

                  Dnia 23 listopada 2018r. odbył się XVI Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu” w kategorii szkół podstawowych klasy 4-6.

  Tego roku, 11 drużyn z różnych szkół naszego powiatu, gościł Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach. Naszą szkołę reprezentowała 7-osobowa drużyna z klas VI: Klaudia Rydełkiewicz, Aleksandra Boksińska, Aleksandra Lesiuk, Zuzanna Kania, Mikołaj Hołownia, Oliwier Białasik i Adrian Stróżyński z opiekunami p. Anetą Hanusiak i p. Beatą Rogowicz.

  Po V rundach ciężkich zmagań matematycznych i wysiłku w konkurencjach fizycznych zdobyliśmy III miejsce!

  Gratulacje!!!

  A. Hanusiak
   

 • Regulamin XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego

  dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI

  pt. „Nasz region – nasza Ojczyzna”

   

  Organizator – Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego w Górze

  1. Celem konkursu jest: 

  • rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań swoją narodowością, miejscowością, jej historią, tradycją i kulturą:
  • rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej dziecka;
  • kształcenia sprawności manualnej i poznanie nowych technik plastycznych;
  • rozwijanie i kształtowanie żywej wyobraźni plastycznej oraz umiejętności wyrażania przeżyć i uczuć poprzez ekspresję plastyczną;
  • prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

  2. Terminarz Konkursu: 

  • przekazanie prac z etapu szkolnego do 17.12. 2018 r.
  • etap powiatowy- posiedzenie komisji konkursowej – 08.01.2019 r.

   

  C.D informacji w załącznikach:

  nasz_region_regulamin.docx

  metryczka_wzor.docx

  zgoda_na_udzia_w_konkursach_artystycznych.pdf

 • WSZYSTKIE DZIECIAKI KOCHAJĄ PLUSZAKI !

   

      26 XI 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji tego święta oprócz wspólnych zabaw i śpiewów z misiami jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

            W tym roku, tego dnia uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca.

           Uroczystość rozpoczęła Pani Ela Kacykowska, która zaprosiła wszystkie pluszaki, dzieci i wychowawczynie na przyjęcie urodzinowe Pluszowego Misia. Następnie Pani Helenka Radoszko przedstawiła krótką informację o historii Pluszowego Misia. Świętowanie urodzin rozpoczęliśmy od wspólnych tańców do misiowych przebojów. Tańce były przeplatane różnymi konkurencjami, które dla dzieci przygotowały wychowawczynie klas I-III: malowanie misiów w parach, gdzie jedna osoba miała zawiązane oczy; wylizywanie miodku; układanie z puzzli misiów czy odgadywanie muzycznych zagadek o znanych misiach. Wspólnie recytowaliśmy wierszyk „Jedna łapka, druga łapka ….” Radości i uśmiechów nie było końca, a dzieci chętnie brały udział w konkurencjach. Jak to na urodzinach bywa złożyliśmy naszym pluszakom serdeczne życzenia oraz obiecaliśmy, że będziemy o nie dbać i często przytulać. Zaśpiewaliśmy także głośne „100 lat” !

               Na uroczystości podsumowano konkurs techniczny „Mój przyjaciel Miś” zorganizowanym przez Panią Ulę Szawaryn. Nagrodzone zostały wszystkie dzieci, które wzięły w nim udział. Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II a Natalia Sprutta. Na zakończenie uroczystości każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoimi pluszakami. Tanecznym krokiem w rytm pluszowych przebojów dzieci we wspaniałych humorach udały się na śniadanko i dalsze lekcje.

            Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie z Małego Samorządu Szkolnego: H. Radoszko, A. Hajczewska, A. Krysiak, E. Kacykowska. Piękną dekorację i wierszyki przygotowała pani A. Chawchunowicz- Rudzińska.

   

 • KONCERT CHARYTATYWNY "GRAMY DLA AMELKI"

             23 listopada w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają również do szkoły muzycznej prowadzonej przez pana Jarosława Góralskiego zagrali charytatywnie dla Amelki. Nasi szkolni koledzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach w utworach muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Podczas koncertu na sali panowała cisza, zaduma. Na twarzach nauczycieli oraz uczniów malowały się uczucia zachwytu a czasem niedowierzania, że tak młodzi ludzie potrafią tak sprawnie, z wielką radością ale i skupieniem grać samodzielnie utwory instrumentalne. Młodzi instrumentaliści po koncercie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a pani dyrektor Renata Kawka podziekowała panu Góralskiemu za tak świetną i owocną pracę z młodzieżą. Podczas koncertu zbierano do puszek pieniążki na leczenie i rehabilitację naszej koleżanki Amelki. Piękną dekorację przygotowali wychowawcy świetlicy: pani Marta Kokot - Wójcik, Pan Tomasz Wąchalski, Pani Elżbieta Kacykowska. 

 • "Recykling – nie ma śmieci są surowce”

   

      "Recykling – nie ma smieci są surowce” - pod takim hasłem dnia 21 listopada 2018 roku Pani Elżbieta Kacykowska przeprowadziła w naszej szkole zajęcia otwarte. Celem zajęć było pokazanie, że dbanie o przyrodę poprzez recykling czyli sortowanie odpadow jest obowiazkiem każdego człowieka. Pani Ela pokazała również, że niektóre śmieci to surowce wtórne czyli rzeczy, które ponownie można użyć w innym celu, np. w pracach plastyczno- technicznych. W zajęciach uczestniczyła Dyrektorka SP Nr1 Pani Renata Kawka, konsultantka edukacji artystycznej Pani Grażyna Onichimowska, a też nauczyciele Powiatowego Zespołu Edukacji Artystycznej- sieci współpracy i samokształcenia oraz zaproszeni nauczyciele. Dzieci na wstępie obejrzały filmik o recyklingu pt. „Pan Sprzatalski”, sortowały śmieci do odpowiednich pojemników na odpady, ogladały wystawę prac plastycznych przygotowanych z surowców wtórnych, odgadujc przy okazji z czego rzecz jest wykonana. Zabawy i zdziwienia na twarzach dzieci nie było końca. Uczniowie wykonali również wiewiórkę z surowców wtórnych. Dzieci z zainteresowaniem i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie obiecały, że będą segregować śmieci i wymyślać z nich ciekawe i twórcze prace plastyczno – techniczne.

 • - Obrazek 1

 • MIKOŁAJ – JEDNYM Z NAJLEPSZYCH Z ORTOGRAFII

   

   Na tę wiadomość długo czekaliśmy, ale opłacało się. 13 listopada 2018 roku dotarła do naszej szkoły informacja z wynikami etapu wojewódzkiego VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

  Bardzo miło nam poinformować, iż uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze zaprezentowali się wyśmienicieJ

  Mikołaj Kapitaniec z klasy VI a (op. p. Jolanta Dembińska)  znalazł się w ósemce najlepszych uczniów województwa dolnośląskiego i uzyskał tytuł laureata!

  Bardzo dobrze zaprezentowały się także dziewczętaJ

  Alicja Tadla z klasy IV e (op. p. Anna Kobus) uzyskała wyróżnienie jako najmłodsza uczestniczka konkursu, natomiast Martyna Turowska  z klasy VI c (op. p. Małgorzata Stolarczyk) i Katarzyna Juźwiak z klasy III a GM ( op. p. Teresa Pankiewicz). Gratulujemy świetnych wyników i godnego reprezentowania naszej szkoły, naszego miasta i naszego powiatu!

 • FINAŁ POWIATOWY IGRZYSK MŁODZIEŻY W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

   

   

   

  Dnia 15 listopada odbył się powiatowy finał zawodów z koszykówki dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział cztery szkoły:

  Szkoła Podstawowa nr1 w Górze

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze

  Szkoła Podstawowa z Irządzy

  Szkoła Podstawowa z Jemielna

  W składzie naszej szkolnej drużyny zagrały: Chocianowska Hanna, Dworzyńska Oliwia, Filosek Alicja, Karyś Adrianna, Kierznowska Aleksandra, Kubicka Emilia, Łopusiewicz Marta, Mazur Aleksandra, Mikołajczak Oliwia, Satora Aleksandra, Wozińska Amelia, Wyczółkowska Wiktoria, Żmiejewska Sandra.

  I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Jemielna. O drugie miejsce walczyło SP1 z SP3. Po zaciętej walce Szkoła Podstawowa nr3 wygrała przewagą jednego punktu i tym samy zajęła II miejsce, natomiast Szkołą Podstawowa nr 1 III miejsce.

  Naszym zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                   Oliwia Mikołajczak 

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • ul. Szkolna 2: 65 543 24 52
  ul. M. Konopnickiej 2: 65 544 46 02

Galeria zdjęć