• Rekrutacja do klasy I na rok szk. 2024/2025 - dla dzieci spoza obwodu szkoły

Góra, dnia 22.01.2024 r.

DYREKTORA  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR 1 im. Bolesława Prusa w Górze

w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego,
      postępowania uzupełniającego oraz  terminów składania dokumentów

dla kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

Na podstawie art. 154 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
      (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 900, 1672, 1718, 2005) oraz Zarządzenia Nr 3/24 Burmistrza Góry z dnia 11 stycznia 2024 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli oraz do klas pierwszych szkół podstawowych Gminy Góra na rok szkolny 2024/2025, ustalam terminy postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego oraz składania dokumentów do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze na rok szkolny 2024/2025 dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

1. Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym
      1. Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - od 05.02.2024 r. do 23.02.2024 r., do godz.1500
      2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - 11.03.2024 r.
        do godz. 1500
      3. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia - od 12.03.2024 r. do 19.03.2024 r.
      4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - 20.03.2024 r. do godz. 1500
      5. Składanie wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia - do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
      6. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia - do 5 dni od daty  złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
      7. Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia - do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia.
      8. Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu - do 7 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
      1. Terminy w postępowaniu uzupełniającym
      1. Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - od 03.06.2024 r. do 07.06.2024 r. do godz. 1500
      2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 14.06.2024 r. do godz. 1500
      3. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia - od 17.06.2024 r. do 20.06.2024 r.
      4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - 21.06.2024 r. do godz. 1500
      6. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia - do 5 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
      8. Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia- do 7 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

W trakcie roku szkolnego rozpatrywanie wniosków o przyjęcie do szkoły odbywa się na bieżąco z zachowaniem terminów ustawowych.

Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze należą niżej wymienione ulice i miejscowości:

1. Adama Mickiewicza, Aleja Jagiellonów, Armii Polskiej, Bartosza Głowackiego, Bohaterów Westerplatte, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Fryderyka Chopina, gen. Antoniego Madalińskiego, gen. Władysława Sikorskiego, Głogowska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki, Janusza Korczaka, Jarosława Dąbrowskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Jarzębinowa, Jodłowa, Juliusza Słowackiego, Klonowa, Kosynierów, ks. Henryka Konarskiego, Kwiatowa, Leśna, Ludwika Hirszfelda, Ludwika Zamenhofa, Mała, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Modrzewiowa, Osiedle Kazimierza Wielkiego, Osiedle Zacisze, Piastów, Platanowa, Przechodnia, Przylesie, Racławicka, Słoneczna, Sportowa, Starogórska, Staromiejska, Staromłyńska, Stefana Żeromskiego, Szkolna, Świerkowa, Tadeusz Kościuszki, Targowa, Tomasza Wawrzeckiego, Tylna, Wiosny Ludów, Władysława Reymonta, Wolności, Xsawerego Dunikowskiego.
      2. Gola Górowska, Jastrzębia, Kietlów – do numeru 7, Osetno, Osetno Małe, Rogów Górowski, Ryczeń, Stara Góra, Włodków Górny
      ZAŁĄCZNIKI (do pobrania)