W dniu 27 stycznia trzech solistów uczestniczyło w VII Konkursie Kolęd w Witoszycach. W kategorii klas I-III Marta Niewiarowska ucz. klasy II d zajęła II miejsce . Uczennica przepięknie zaśpiewała kolędę pt. ,,Maleńka Miłość,,. Tym Bardziej gratulujemy sukcesu ,gdyż wszystkich uczestników było 46.Naszą szkołę godnie reprezentowali również Katarzyna Juźwiak ucz. klasy Id w kolędzie pt. ,,Gore Gwiazda Jezusowi,,, która otrzymała nagrodę specjalną z rąk Pani Anety Niewiarowskiej Przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy w Górze .oraz Mateusz Antonów ucz.klasy IV b w kolędzie pt.,, Przybieżeli do Betlejem,,. Każdy uczestnik VII Międzyszkolnego Konkursu Kolęd o zasięgu międzywojewódzkim otrzymał na pamiątkę ślicznego misia. Jak zawsze organizatorzy ugościli uczestników ,opiekunów oraz gości wyśmienitymi pierogami, pizzą oraz smakowitymi domowymi wypiekami.
Aktualności
VII Konkurs kolęd w Witoszycach
Wizyta partnerska w Bratysławie
W dniach od 14.02. do 18.02.2011r. 8-osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr1 w Górze wraz z koordynatorem projektu: Genowefą Maszczenko i Panią Bogumiłą Wyszyńską gościła w Bratysławie-stolicy Słowacji. Wizyta partnerska u południowych sąsiadów była rezultatem kończącego się w tym miesiącu Międzynarodowego Projektu Grupy Wyszehradzkiej ,,Przyjaźń nie zna granic”, którego inauguracja nastąpiła rok temu- 1 marca 2010r. Korzystając z zaproszenia szkoły partnerskiej, uczniowie odwiedzili swoich przyjaciół, ich rodziny oraz społeczność szkolną. Słowaccy partnerzy organizując pobyt w swojej stolicy, stanęli na wysokości zadania. Dostarczyli polskim koleżankom i kolegom ciekawych atrakcji kulturalno-rozrywkowych. Uczniowie przebywali w zaprzyjaźnionych rodzinach, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, rekreacyjno-sportowych oraz zwiedzili Bratysławę i urokliwe zakątki nad Dunajem. Dnia 15.02.2011r.odbyło się spotkanie inauguracyjne z radą pedagogiczną i uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły, na którym strona polska przekazała akcesoria multimedialne do komunikacji internetowej . Kolejne dni wizyty były starannie zaplanowane, uczniowie oglądnęli ciekawą wystawę: Fantastic World ,,Co jest schowane na strychu” oraz uczestniczyli w interaktywnej lekcji ,,Starożytna Grecja’’, którą przygotowało Narodowe Muzeum Słowackie w Bratysławie . Wielu wrażeń dostarczył opiekunom koncert polskiego muzyka Marcina Zdunika w Słowackim Radiu Bratislawa, bezpośrednio transmitowany do wielu krajów świata. Ponadto młodsza widownia zachwycała się przedstawieniem teatralnym pt.: ,,Księżniczka Droplet” –adaptacją bajki J.Pavlovica. Przedostatni dzień wizyty był bardzo bogaty, bowiem odwiedziliśmy fundatora naszego projektu- Fundusz Wyszehradzki, którego siedziba mieści się właśnie w Bratysławie. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowaliśmy za wsparcie finansowe naszych działań na rzecz międzynarodowego partnerstwa i deklarowaliśmy dalszą współpracę na tym polu. Wizyta w tak szacownym miejscu uwieńczona została pamiątkowym zdjęciem. Niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Bratislawskim ZOO oraz interesująca lekcja zoologii i botaniki pt.: ,,Zimowe lokum dla zwierząt. Uwagi o karmieniu .” Czwartkowe popołudnie spędzono w rytmach muzyki, albowiem odbywała się z okazji naszego przyjazdu zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele . Przekonaliśmy się, iż przyjaźń oraz zabawa nie zna żadnych granic i barier… Dnia 18.02.2011r. ze łzami w oczach żegnaliśmy naszych słowackich przyjaciół.
Pobyt w Bratysławie zacieśnił stosunki partnerskie oraz dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Sądzimy, iż współpraca między naszymi szkołami rozwijać się będzie w poczuciu przyjaźni i międzynarodowego partnerstwa.
Koordynator projektu:
Genowefa Maszczenko
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
10 lutego, odbył się szkolny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nim udział 12 uczniów. Do etapu gminnego, który odbędzie sią 25. 02. 11r zakwalifikowały się trzy osoby : Adrianna Bezak IVd, Agata Ludwiczyńska IVd, Arian Smereka VIb, zdobywając tą samą liczbę punktów (17). Życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Mistrz ortografii
8 lutego, w SP nr 3 w Górze, odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny. Do zmagań z ortografią i interpunkcją przystąpiły trzy osoby z naszej szkoły. Aleksandra Rudna – uczennica klasy V c została Gminną Mistrzynią Ortografii, natomiast Katarzyna Duda – uczennica klasy VI d zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Apel podsumowujący I semestr
4 lutego 2011 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej, Pani wicedyrektor E. Pojasek podsumowała I semestr roku szkolnego 2010/2011. Dzięki solidnej półrocznej pracy klasy IV – VI uzyskały średnią ocen 4,0. Kolejno prezentowali się uczniowie z najwyższą średnią ocen, ze wzorowym zachowaniem, laureaci konkursów, zawodów sportowych oraz osoby odbierające stypendia za wyniki w nauce a także za osiągnięcia artystyczne, recytatorskie i sportowe.
Pod koniec apelu Pani wicedyrektor wręczyła Pani J. Ludkowskiej statuetkę Wzorowego Opiekuna Samorządu Szkolnego oraz kwiaty w podziękowaniu za wieloletni trud i ogromne zaangażowanie w prowadzeniu Samorządu Szkolnego. Uczniowie natomiast podziękowali Pani Jolancie gromkimi brawami.
„PRZYRZEKAM SZANOWAĆ CIĘ KSIĄŻKO !”
Dnia 27 stycznia odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im Bolesława Prusa w Górze uroczyste „ PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI” w bajkowej scenerii zebrali się odświętnie ubrani pierwszoklasiści ze swoimi wychowawcami. Na imprezie gościliśmy p. wicedyrektor Urszulę Szawaryn oraz rodziców pierwszoklasistów.
Całą uroczystość prowadziły: Olga Świątek - „Królowa Książek” oraz, Jalanta Pałysa- „Wróżka.” Obie są uczennicami kl. IIIB i należą do Koła Miłośników Książki.
Mieliśmy okazję obejrzeć bogaty program artystyczny przygotowany przez p. Annę Lewczuk z kl. IIa oraz Koło Miłośników Książek, którego opiekunem jest p. Elżbieta Sarek. Nie zabrakło wierszyków, piosenek i zagadek dotyczących bajek. Uczniowie mogli podczas zabawy zdobywać wiedzę na temat poszanowania książek oraz poznać zasady etykiety towarzyskiej.
Pierwszoklasiści tego dnia złożyli uroczyste przyrzeczenie przed „Królową Książek” i wszystkimi obecnymi na uroczystości, że będą szanować książki.
„ Od tej chwili jesteście moimi rycerzami, przyjaciółmi i czytelnikami szkolnej biblioteki. Wierzę, że będziecie troszczyć się o książki i je szanować” – to były słowa wypowiedziane przez „Królową Książek.” do uczniów po przyrzeczeniu.
Uroczystego aktu pasowania na czytelnika dokonała P. wicedyrektor Urszula Szawaryn i P. Elżbieta Sarek – nauczyciel bibliotekarz.
Uczniowie zostali obdarowani dyplomami i kolorowymi zakładkami do książek przygotowanymi przez trzecioklasistów.
Na zakończenie imprezy piękne słowa podziękowania od p. wicedyrektor Urszuli Szawaryn padły pod adresem p. Elżbiety Sarek , która była organizatorem tej imprezy oraz p. Anny Lewczuk za przygotowanie programu artystycznego a także małych artystów z kl. IIa oraz z Koła Miłośników Książki.
Koncert serc dla Babci i Dziadka
W środę 26 stycznia 2011 r. w Domu Kultury w Górze miał miejsce Koncert serc dla Babci i Dziadka, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Pomysłodawczynią tej uroczystości, która na stałe zagościła już w kalendarzu imprez środowiskowych w naszym mieście, jest Pani wicedyrektor Elżbieta Pojasek.
Wicedyrektor szkoły powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Pani Aneta Niewiarowska – Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, reprezentująca Burmistrza Góry, Radni Gminy Góra, Dyrektor Banku PKO – Pan M. Baworowski, Sołtysi, Pani Zofia Hanulak, Prezydium Rady Rodziców, członkowie Klubu Seniora oraz Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Babcie, Dziadkowie i osoby samotne.
Uroczystość, prowadzona była przez Panie: A. Płuchowską oraz J. Ludkowską, natomiast przepiękne dekoracje wykonał wspólnie zespół Pań: A. Płuchowska, N. Roślik, M. Kokot, E. Kacykowska. Na scenie przepięknie zaprezentowały się nasze utalentowane dzieci a więc:
I a, IV d, III b, I b, II d, I d, I c, koło teatralne, II a, V a, V c, III a, III d, III c, III d, II c, III b, VI a, zespół wokalno – taneczny oraz gitarowy. Opiekunami wyżej wymienionych klas i jednocześnie osobami, które wspaniale przygotowały dzieci, były Panie: B. Skoczylas, M. Lammel, K. Kasperska, J. Szlachciak, A. Podwińska, M. Ruman, A. Krysiak, E. Janasik, W. Szczepaniak, E. Pojasek, A. Lewczuk, M. Rue, M. Tadla, H. Radoszko, J. Siekanowicz, A. Dorabiała, M. Ciesielska, A. Chawchunowicz – Rudzińska, A. Hajczewska, R. Szuper, E. Kacykowska, M. Kokot, D. Szostek.
Cieszymy się, że z roku na rok coraz większe gremium Babć i Dziadków przyjmuje zaproszenia wnucząt i zaszczyca nas swoją obecnością.
Nie palę
25 stycznia 2011 r. na godzinie wychowawczej miał miejsce apel profilaktyczny pod hasłem Nie palę w ramach akcji:Dzień bez papierosa, przygotowany przez klasy: IV d oraz VI a, pod kierunkiem wychowawczyń: M. Lammel oraz D. Szostek. Uczniowie w naukowo – zabawny sposób ukazali szkodliwość palenia papierosów. Na scenie pojawiły się liczne rekwizyty, które przygotowała wspólnie z w/w osobami Pani J. Siekanowicz. Na pochwałę zasługuje świetna gra aktorska uczniów klasy VI a. Dzisiejszy apel uświadomił dzieciom, że należy dbać o zdrowie, gdyż jest ono wartością pierwszorzędną.
Zostań Mistrzem Ortografii
21 stycznia 2011 r. odbyły się szkolne eliminacje do II Gminnego Konkursu Ortograficznego Zostań Mistrzem Ortografii, organizowanego przez SP nr 3 w Górze.
Do konkursu przystąpiło 22 uczestników, spośród których komisja wyłoniła trzy najlepsze osoby. Będą one reprezentować naszą szkołę 8 lutego.
I m. – K. Duda kl. VI d, K. Gawczyński kl. VI b
II m. – A. Rudna kl. V c
III m. – A. Klaczkowska kl. VI a
Pegazik
17 stycznia 2011 r. przeprowadzono szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego Pegazik.
Komisja przyznała następujące miejsca:
I – S. Bielecka kl. V a
B. Kostyk kl. V a
N. Kida kl. V c
J. Daniłowicz kl. IV a
K. Szałaj kl. V c
II – A. Ludwiczyńska kl. IV d
M. Dębowicz kl. V a
I. Gajewska kl. IV d
M. Małgowska kl. V c
III – J. Szyksznian kl. IV c
A. Całujek kl. VI d
A. Bezak kl. IV d
M. Jurga kl. V d
Wyróżnienia: A. Łukaniuk kl. IV d
N. Zajączkowska kl. VI d
A. Zielonka kl. IV c
Na etapie gminnym – 24 stycznia naszą szkołę reprezentować będą osoby, które zajęły I m. na etapie szkolnym.
Słowo Daję
W rejonowym etapie konkursu Słowo Daję, który miał miejsce 5 i 12 stycznia 2011 r. reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy VI b Aleksandra Krzyżanowska zajęła II miejsce.
KOłO MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI Z WIZYTĄ W KLUBIE DYSKUSYJNYM KSIĄŻKI.
Dnia 20 stycznia Koło Miłośników Książki, którego opiekunem jest p. E.Sarek sprawiło miłą niespodziankę członkiniom Klubu Dyskusyjnego Książki prowadzonego przez p. K. Astapczyk – st. Kustosz. Kierownik Filii Bibliotecznej nr 1 w Górze.
Z okazji „ Dnia Babci” dzieci z Koła Miłośników Książki zaprezentowały zabawne wierszyki i piosenki oraz wręczyły symbolicznego kwiatka babciom.
Uśmiech na twarzy i gromkie oklaski świadczyły o dużej radości z powodu wizyty sympatycznych gości.
Wspólne zdjęcia pozwolą zachować miłe wspomnienia z tego spotkania na dłużej.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS TEST MATEMATYKA PLUS
Wspaniale spisali się nasi uczniowie w XIV edycji konkursu Ogólnopolskiego Test Matematyka zajmuując czołowe lokaty. Oto wyniki.
Laureat I stopnia
1. Artur Sikorski VD
Laureat III stopnia
2. Dominik Baranowski VD
3. Marcin Szewiało VD
REJONOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO „SŁOWO DAJĘ”
Na etapie Powiatowym II miejsce zajęła Aleksandra Krzyżanowska z kl. VI B
BAJKA WĘDRUJE PO ŚWIECIE, A DZIŚ DO PRZEDSZKOLA ZAWITAŁA…
Dnia 13 stycznia odbyło się spotkanie integracyjne Koła Miłośników Książki, którego opiekunem jest p. Elżbieta Sarek- nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze oraz grupy „Sarenki”, której wychowawcą jest p. Krystyna Kamińska z Przedszkola Publicznego nr 3 im. „ Jasia i Małgosi” w Górze.
Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.
Przedszkolaki z uwagą wysłuchały wierszy” Dobre maniery na wesoło” oraz piosenek o bajkach. Dużo radości sprawiło wszystkim dzieciom oglądanie książeczek z biblioteki. które rozdali uczniowie.
Pełna integracja przedszkolaków i dzieci z Koła Miłośników Książki nastąpiła przy wspólnej zabawie „ A RAM, ZAM, ZAM”. której towarzyszyło dużo śmiechu i dziecięcej radości.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły uczniom słodycze dziękując za piękne występy .Natomiast uczniowie obdarowali przedszkolaków zakładkami do książek.
Szkoła z Klasą
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Szkoła z Klasą 2.0 odbyła się 14 grudnia 2010 r. debata szkolna, na której społeczność uczniowska wypracowała pierwszą wersję Kodeksu 2.0.
Przygotowania do debaty zajęły długi okres czasu, gdyż musieliśmy skoordynować wizytę naszych gości i naszej niemałej społeczności uczniowskiej. Zależało nam na tym, aby w debacie mógł wziąć udział każdy uczeń, jako że każde dziecko jest jednakowo ważne i każdy z nich jest użytkownikiem Internetu. Stąd w dniu debaty w szkole było niemałe poruszenie. W organizację zaangażowani byli wszyscy pracownicy szkoły, którzy swoją wyrozumiałością przyczynili się do realizacji naszego zadania.
Spotkanie odbyło się na Sali gimnastycznej naszej szkoły. Zostało przeprowadzone w dwóch turach. W pierwszej części wzięły udział klasy szóste, a w drugiej klasy piąte.
Debata rozpoczęła się wprowadzeniem w tematykę przez szkolnego koordynatora p. Dorotę Szostek i przedstawieniem założeń programu Szkoły z Klasą 2.0. Został również przedstawiony uczeń, który był naszym sekretarzem i który na bieżąco notował wypracowane punkty kodeksu. Zaczęliśmy od przedstawienia kodeksów wypracowanych w grupach klasowych czy też grupowych. Po każdej prezentacji dzieci były zapraszane do dyskusji na tematy wcześniej poruszone. Początek był trudny, ale późnie coraz lepiej. Młodzież choć nieśmiało to jednak konsekwentnie broniło swoich punktów kodeksu. Najciekawszym dla młodzieży okazał się punkt „Bądź bezpieczny w sieci”.
W obu częściach debaty wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Górze pani Agnieszka Połczyk oraz pan Ariel Bujak, którzy przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym posługiwaniu się Internetem. Internet to nie tylko skarbnica wiedzy sprawnie wykorzystywana przez młodych ludzi, to także zagrożenia i niebezpieczeństwa, które czyhają na młodzież w sieci. Dlatego naszą debatę zakończyliśmy profilaktyką na temat zagrożeń internetowych. Jak się okazało dzieci nie są do końca świadome tych zagrożeń, często też traktują Internet jako rozrywkę , niezdając sobie sprawy że mogą komuś wyrządzić tym krzywdę. Myślę że w pewnych sprawach pomogliśmy młodym osobom podjąć decyzję w jaki sposób zminimalizować te zagrożenia.
W drugiej części debaty wzięły udział klasy piąte i przedstawiciele klasy czwartej. Tym razem kolejność była odwrotna najpierw dzieci uczestniczyły w spotkaniu z policjantami, a później zaprezentowały swoje klasowe kodeksy. Klasa VB przedstawiła swój kodeks nie tylko w formie graficznej ale i śpiewanej.
Wszystkie punkty kodeksu zostały zanotowane i przeanalizowane. Na najbliższym posiedzeniu Rady Pedagogicznej zostaną przedstawione dla nauczycieli. W momencie akceptacji kodeks zostanie wywieszony na głównym korytarzu do wiadomości całej społeczności szkolnej.
XI Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Dnia 22 grudnia 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze odbył się „XI PRZEGLĄD KOLĘD”
Pani Dyrektor Elżbieta Pojasek serdecznie przywitała zaproszonych gości : P. Ryszarda Górskiego – Powiatowego Rzecznika Praw Dzieci Ziemi Górowskiej , P. Renatę Skibińską – przewodniczącą Rady Rodziców, P. Izabelę Baranowską – przedstawiciela Rady Rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły i uczniów. Następnie złożyła przepiękne życzenia świąteczne cytując słowa poety:
„Niech te święta Bożego Narodzenia
Przyniosą nam wiele radości
Niech uśmiech zagości w domach
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,
A jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach”
Po tych słowach pełnych zadumy i refleksji wszyscy pracownicy szkoły odśpiewali kolędę „ Lulajże Jezuniu”
Dużą atrakcją było obejrzenie scenki Bożenarodzeniowej w języku angielskim przygotowanym przez P. Annę Dorabiałę z uczniami oraz wysłuchanie kolęd w wykonaniu Finalistek Powiatowego Konkursu Piosenki w Czerninie: Martyny Małgowskiej i Adrianny Wilkosz.
Następnie rozpoczął się „XI Wewnątrzszkolny Przegląd Kolęd” w którym zaprezentowali się uczniowie z klas IV-VI przygotowani przez P. Jolantę Ludkowską, P. Anetę Płuchowską oraz wychowawców klas.
Uczestnicy uroczystości mieli okazję przypomnieć sobie dawno nie słyszane kolędy śpiewane przez nasze babcie i dziadków. Publiczność zasłuchana, wtórowała śpiewającym i nagradzała za występy gromkimi brawami. Nie jednemu ze słuchaczy zakręciła się łezka w oku , bo przecież Święta Bożego Narodzenia to powrót do lat dziecinnych, ciepła domu rodzinnego, miłości bliskich, których czasami już niestety nie ma wśród nas, bo odeszli do krainy wieczności. Święta to magiczny czas z białym puchem śniegowym i prezentami pod choinką .
Na zakończenie wspaniałej imprezy P. Dyrektor Elżbieta Pojasek podziękowała wszystkim uczniom za to, że tak pięknie przyszli ubrani oraz wychowawcom, którzy o to zadbali .
Serdeczne podziękowania zostały skierowane do osób ,które przygotowały świąteczną dekorację. Były to: P. Jolanta Ludkowska, P. Aneta Płuchowska, P. Nela Roślik, P. Aneta Kacykowska, P. Marta Kokot .
Góra Grosza
Ruszyła już 11 edycja Góry Grosza, którą organizuje Towarzystwo "Nasz Dom". W czasie trwania akcji zbierane są monety groszowe o nominałach od 1 do 50 gr. Góra Grosza ma jedno główne zadanie: pomoc dzieciom mieszkającym poza własną rodziną. Każdy z nas jest niezmiernie szczęśliwy, że może coś zrobić w tak szczytnym celu i wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci.
Mamy nadzieję, że w tym roku również zbierzemy dużo funduszy dla Domów Dziecka.
Słowo Daję
9 grudnia 2010 r. miała miejsce II część Ogólnopolskiego Konkursu Słowo Daję.
Tym razem uczestnicy musieli stawić czoła ustnej wypowiedzi przed publicznością. Po wylosowaniu tematów opowiadań, których motywem przewodnim była muzyka, uczennice miały pół godziny na przygotowanie wystąpienia.
Komisja w składzie: przew. L. Biedulska, E. Cieślak, G. Maszczenko, B. Wyszyńska , R. Kowalska oceniały wypowiedzi uczestniczek, a po podliczeniu punktacji z części pisemnej oraz ustnej przyznano miejsca:
I m. A. Krzyżanowska – kl. VI b, opiekun – B. Wyszyńska
II m. A. Klaczkowska – kl. VI a, opiekun – E. Cieślak
III m. A. Całujek – kl. VI d, M. Dębowicz – kl. V a – opiekun – R. Kowalska, G. Maszczenko
Wyróżnienia:
S. Wozińska – kl. VI d – opiekun – R. Kowalska
N. Kida – kl. V c – opiekun – E. Pojasek
S. Bielecka – kl. V a – opiekun – G. Maszczenko
Kolejny etap zmagań 6 stycznia 2011 r.
Turniej słowa- etap finałowy we Wrocławiu
8 grudnia 2010 r. we Wrocławiu miał miejsce finał XIV Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej pod hasłem Fryderyk Chopin – Logosfera.
Zmagania odbywały się w kilku kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, krasomówstwo, pieśni Chopina oraz zespół wokalny.
Od kilku lat uczniowie przywożą z tego turnieju wspaniałe wyróżnienia, tym razem było tak samo.
I m. zajął zespół wokalny, przygotowany przez Panią J. Ludkowską w składzie: R.Mazurczak, D. Szuper, K. Szałaj, M. Małgowska, W. Chudy, N. Chrzanowska.
III m. w kategorii wywiedzione ze słowa – A. Całujek – opiekun Pani E. Pojasek
Wyróżnienia specjalne w kategorii wywiedzione ze słowa otrzymały M. Małgowska oraz N. Zajączkowska również przygotowane przez Panią E. Pojasek.
Natomiast wyróżnienia zdobyli:
D. Rapta, A. Ludwiczyńska, B. Kostyk, N. Kida, S. Bielecka, J. Daniłowicz, M. Urbańska, K. Gurgurewicz.Dodać należy, iż B. Kostyka oraz S. Bielecką przygotowywała Pani G. Maszczenko, natomiast A. Ludwiczyńską – Pani J. Ludkowska, pozostałe osoby zaś Pani E. Pojasek.
Archiwum Aktualności