Egazmin klas 8
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze przedkłada informację dotyczącą organizacji egzaminu ósmoklasisty w dniach 15-17.04.2019 r.
W związku ze strajkiem nauczycieli od 8.04.2019 r. do odwołania - następuje zmiana miejsca organizacji egzaminu ósmoklasisty - aula i sale lekcyjne Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze.W dniach 15-17.04.2019 r.:
1. godz. 8.00 - zbiórka uczniów w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Szkolna 2, sale nr 4,5.
2. Przejście pod opieką nauczycieli do LO.
3. godz. 9.00 - rozpoczęcie egzaminu, egzamin przebiega zgodnie z procedurami.
Egzamin gimnazjalny
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze przedkłada informację dotyczącą organizacji egzaminu gimnazjalnego 10 - 12.04.2019 r.
W związku ze strajkiem nauczycieli od 8.04.2019 r. do odwołania - następuje zmiana miejsca organizacji egzaminu - aula i sale lekcyjne Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze.W dniach 10-12.04.2019 r.:
1. godz. 8.00 - zbiórka uczniów w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Szkolna 2, sale nr 4,5.
2. Przejście pod opieką nauczycieli do LO.
3. godz. 9.00 - rozpoczęcie egzaminu, egzamin przebiega zgodnie z procedurami.Przyjazd autobuszów szkolnych - zgodnie z rozkładem jazdy.
Powrót we wszystkich kierunkach o 13.05.
8 kwietnia 2019 - STRAJK
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze informuje, iż dnia 8 kwietnia 2019 r. ZNP rozpoczyna strajk.
W związku z powyższym dyrektor szkoły zwraca się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domach.
Dzieci przyprowadzone do szkoły będą miały zapewnioną opiekę.
STRAJK
INFORMACJA DYREKTOR SZKOŁY
W związku z zawieszeniem rozmów prowadzonych przez przedstawicieli nauczycielskich organizacji związkowych i strony rządowej Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze informuje, iż strajk nauczycieli dnia 8 kwietnia 2019 r. odbędzie się.
Szkoła zapewnia opiekę uczniom, którzy tego dnia przyjdą do szkoły (opieka w świetlicy szkolnej w budynku szkoły przy ul. M. Konopnickiej i ul. Szkolnej).
Poniżej informacja dla Rodziców:
Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).
Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia(3).
W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.
Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.
Dyrektor jest odpowiedzialny za powiadomienie rodziców o sposobie i miejscu zapewnienia przez szkołę zajęć opiekuńczych w czasie strajku, w tym wskazanie innych miejsc opieki zorganizowanych przez organ prowadzący (5).
Podstawa prawna:
(1) Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003r. poz. 69 z późn. zm.).
(2) Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2018r. poz. 967, z późn. zm.).
(3) §18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (DZ. U. z 2003r. poz. 69, z późn. zm.).
(4) Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018r. poz. 996, z późn. zm.) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz. U. z 2017r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz. U. z 2017r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. z 2012r. poz. 204).
(5) Art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018r. poz. 996, z późn. zm.).
Informacja w sprawie strajku
Szanowni Państwo - Rodzice!
Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze referendum, pracownicy opowiedzieli się za strajkiem.
W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany na 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole i trwać będzie do odwołania.
Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Państwa i Waszych dzieci, ale uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki swoim dzieciom.
Uczniowie, którzy przyjdą dnia 8 kwietnia 2019 r. do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę.
Informacje dotyczące powrotu do pełnego funkcjonowania szkoły zostaną Państwu przekazane niezwłocznie (dziennik elektroniczny) po ich uzyskaniu. Proszę Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w tej trudnej sytuacji.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Wyniki IX ogólnopolskiego konkursu plastycznego
„Bezpiecznie na wsi: Maszyna pracuje dziecko obserwuje”
Dnia 20.III.2019 r. odbył się szkolny etap konkursu plast. „Bezpiecznie na wsi: Maszyna pracuje dziecko obserwuje”. Na etap szkolny wpłynęło 16 prac, które wykonane były różnorodną techniką.
Komisja konkursowa w składzie:
Przewodnicząca P.U.Szawaryn,
Członkowie: P.E.Kacykowska i P.M.Ciesielska,
wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce:
Jan Karpiński kl. I a – opiekun P.R.Szuper
Nikola Postoł kl. I a - opiekun P.R.Szuper
Amelia Lejczak kl. II b - opiekun P.M.Ciesielska
Oliwier Szewiało kl. II c - opiekun P.U.Szawaryn
Aniela Bazylewicz kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
Marcel Burdziłowski kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
Lena Duda kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
Patrycja Posypanko kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
Grzegorz Kida kl. III a - opiekun P.E.Janasik
II miejsce:
Michał Skibniewski kl. II c - opiekun P.U.Szawaryn
Michał Kilarski kl. II c - opiekun P.U.Szawaryn
Maria Grześkowiak kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
Przemysław Prządka kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
Brajan Symulewicz kl. II d - opiekun P.H.Radoszko
III miejsce:
Marcel Banasiak kl. II c - opiekun P.U.Szawaryn
Kalina Wiśniewska kl. II c - opiekun P.U.Szawaryn
Prace laureatów, którzy zajęły I miejsce przeszły do etapu rejonowego.
UDZIAŁ UCZENNIC W FINALE SUDOKU
18 lutego 2019r. odbyły się szkolne eliminacje VIII Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Trzy uczennice klasy szóstej: Julia Bretsznajder, Aleksandra Boksińska i Zofia Kamińska dostały się do finału zawodów, w którym wzięły udział 30 marca 2019 r.
Podczas finału mistrzostw, który został zorganizowany na Politechnice Wrocławskiej, uczennice zmagały się z trudnymi zadaniami. Choć nie udało im się dostać do wielkiego finału, gratulujemy nim tego, że znalazły się w gronie najlepszych uczniów wykazujących się twórczym myśleniem na Dolnym Śląsku.
Z zawodów dziewczęta wróciły z pamiątkowymi dyplomami i pozytywnymi wrażeniami.
Patronat honorowy nad Mistrzostwami Dolnego Śląska w Sudoku w 2019 r. objęła Ambasada Japonii w Polsce.Organizatorem zawodów jest Politechnika Wrocławska we współpracy z serwisem Pitagoras.pl.
A.H.
Konkurs biblioteczny
"Najładniejszy koszyczek wielkanocny" rozstrzygnięty !
W marcu 2019 roku biblioteka szkolna zaproponowała wszystkim uczniom naszej szkoły konkurs na wykonanie koszyczka wielkanocnego w dowolnej technice plastycznej i z najróżniejszych materiałów. Piękne prace, które uczyły cierpliwości i konsekwencji w dążeniu do celu, a przy tym rozwijały zdolności manualne, przynoszono do biblioteki już na długo przed terminem. W ten sposób powstała wystawka, która ozdobiła pomieszczenie biblioteki szkolnej. Każdy, kto przychodził, z zachwytem wpatrywał się w wykonane przez uczniów arcydzieła i je podziwiał.
Konkurs trwał aż miesiąc - do 4 kwietnia 2019 r. Ogłoszenie wyników miało miejsce następnego dnia. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, którą pracę uznać za najlepszą, gdyż młodzież zaskoczyła nowymi pomysłami i bujną wyobraźnią. W tym roku szczególnie popularny był koszyczek wykonany z papierowej wikliny w kolorze białym, ponieważ najwięcej uczniów właśnie taki wykonało.
Ocenie zostało poddanych siedemnaście prac. Biorąc pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność pomysłu, staranność, innowacyjną formę, dobór i wykorzystanie różnorodnych materiałów, wkład i estetykę pracy, komisja konkursowa oceniła koszyczki, przyznając:
I miejsce – JuliaTarczyło kl. VIIa, Martyna Hoła kl. Vd, Oliwia Julia Kędzierska kl. VIb, Amelia Lis kl. Va.
II miejsce – Filip Jankowski kl. VIIIb, Daria Borwik kl. VIa, Kacper Hoła kl. VIIc, Nikola Wawrzykowska kl. VIIb, Zuzanna Butkiewicz kl. Vc
III miejsce – Fabian Jóżwiak kl. Vc, Miłosz Gniecki kl. VIIb, Oliwier Jóźwiak kl. VIIa, Amelia Fesz kl. VIa.
Wyróżnienie przyznano Dawidowi Urbańskiemu z kl. VIIa.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobny upominek, i oczywiście punkty z zachowania.
KIERMASZ WIELKANOCNY
Wielkanoc tuż, tuż… 5 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami i rodzicami wykonały różnego rodzaju ozdoby świąteczne, tj. palmy, pisanki, stroiki, baranki, zajączki, kurczaczki czy kartki świąteczne z życzeniami. Kolorowe ozdoby świąteczne, wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród społeczności szkolnej. Kiermasz upłynął w przedświątecznej, wiosennej i miłej atmosferze. Zebrane pieniądze zostały przekazane Małemu Samorządowi Szkolnemu.
Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu!!!
Konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna"
1. Organizator: Dom Kultury w Górze
2. Cel konkursu
- stworzenie okazji do promowania postawy artystycznej
- propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi
- rozwijanie kreatywności
3. Terminy:
08.04.2019 r. do godz. 10:00 - ostateczny termin zgłaszania prac (prace proszę składać w sekretariacie wraz z dołączoną metryczką - drukowane litery).
4. Warunki uczestnictwa
- w konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Góra - konkurs otwarty,
- na konkurs należy dostarczyć własnoręcznie wykonaną kartkę,
- uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę,
- technika dowolna,
- wymiar pracy to 10 cm x 15 cm
- prace należy wykonać indywidualnie,
- prace uszkodzone i niewymiarowe nie będą oceniane.
5. Kategorie:
- 7-10 lat
- 11-12 lat
- 13-16 lat
6. Ocena:
Głównym kryterium oceny prac będą walory estetyczne, artystyczne i kreatywność.
7. Nagroda:
Zwycięzcom konkursu zostaną przyznane nagrody. Dopuszcza się przyznanie wyróżnień. Przekazane prace będą do odbioru w kolejnym tygodniu po zakończeniu wystawy. Za ostateczną interpretację regulaminu odpowiada organizator.IMIĘ I NAZWISKO AUTORA
WIEK
ADRES, NAZWA SZKOLY
IMIE I NAZWISKO NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO/OPIEKUNA
NUMER TELEFONU, ADRES EMIL
Warsztaty artystyczne "Wielkanocne pisanki decoupage"
1 kwietnia odbyły się w klasie II b warsztaty artystyczne „Wielkanocna pisanka” prowadzone przez Panią Beatę Klupś. Tak, tak kochani, to nie żart prima aprilisowy!!! W miłej, przedświątecznej atmosferze Pani Beata pokazała wszystkim pisanki ozdobione różnymi technikami i omówiła sposób ich wykonania. Następnie dzieci pod Jej czujnym okiem ozdabiały styropianowe pisanki techniką decoupage. Wszyscy byli bardzo skupieni na swojej pracy. Własnoręcznie wykonane pisanki wyglądały bajecznie. Będą piękną ozdobą wielkanocnych stołów. Dziękujemy Pani Beato!
Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego
„Bezpieczny w sieci”
Na konkurs wpłynęło 22 prace, wykonane przez uczniów klas IV-VII. Dnia 25.03.2019 r. komisja szkolna pod kierunkiem pana T. Fogta, kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce:
- Alicja Tadla – IVE,
- Zuzanna Mycyk – VIIA,
Julia Tarczyło – VIIA,
- Julia Posypanko – IVE,
Antoni Bazylewicz – IVE
II miejsce:
- Alicja Janus – IVD,
Tobiasz Stojko – IVD,
- Aleksandra Satora – VIIIC,
Oliwia Dworzyńska – VIIIC,
- Mateusz Zieleń – IVD.
III miejsce:
- Jakub Nuckowski – IVD,
- Lena Gronowicz – IVA,
Dzień Wiosny w "Loopy's World we Wrocławiu
21 marca 2019r z okazji pierwszego dnia wiosny klasy IIa oraz IIc wraz z wychowawcą Panią Urszulą Szawaryn i Elżbietą Kacykowską (w zastępstwie wychowawcy klasy IIa) oraz opiekunami wybrały się na wycieczkę integracyjną do "Loopy's World we Wrocławiu. Wyjazd do największego parku rozrywki rodzinnej we Wrocławiu miał na celu wspólne spędzenie wolnego czasu na radosnej i kreatywnej a przy okazji bezpiecznej zabawie. Miejsce zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie ze wzlędu na mnóstwo nowych atrakcji, miłą obsługę. Podczas pobytu w owym centrum rozrywki dzieci miały czas na wspólną ciepłą przekąskę. W trakcie zabawy dzieci były dzielone na klasy i brały udział w edukacyjno sportowych zajęciach o zdrowiu, pt. "Jak funkcjonuje nasze ciało?" Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat sportowego trybu życia i zdrowego odżywiania. Następnie dzieci brały udział w zabawach z chustą animacyjną oraz w ćwiczeniach na orientację przestrzenną. Uczniowie wyjeżdżali z Wrocławia z radością, małą pamiątką i zapewniali, że jeszcze tu wrócą oraz, że będą polecać to miejsce wszystkim swoim znajomym.
Dni wolne
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
10 - 12 kwietnia 2019 r. (egzamin gimnazjalny)
15 - 17 kwietnia 2019 r. (egzamin ósmoklasisty)
18 - 23 kwietnia 2019 r. (przerwa świąteczna)
Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego
„Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”
Na konkurs wpłynęło 33 prace, wykonane przez uczniów klas IV-VII. Dnia 21.03.2019 r. komisja szkolna, kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce:
- Alicja Janus – IVD,
- Tobiasz Stojko – IVD,
- Maja Czopek – IVD.
II miejsce:
- Oliwia Kędzierska – VIB,
- Antoni Bazylewicz – IVE,
- Nikola Mazur – VB.
III miejsce:
- Daria Borwik – VIA,
- Julia Posypanko – IVE,
- Zuzanna Butkiewicz – VC.
Wyróżnienie:
- Igor Dolatowski – VIIB,
- Marcelina Kosiuba – VIIB,
- Olga Skotarek – IVD.
Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego
„Patriotyzm – jak Go widzę”
Na konkurs wpłynęło 8 prac, wykonane przez uczniów klas VII. Dnia 18.03.2019 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce:
- Klaudia Stolarczyk – VIIB.
II miejsce:
- Aleksandra Panocha – VIIB.
III miejsce:
- Nikola Wawrzykowska – VIIB,
- Gabriela Wrona – VIIC.
Wyróżnienie:
Miłosz Gniecki – VIIB.
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY " MISTRZ ORTOGRAFII" -
2018/2019r.
Jak co roku w lutym i w marcu we wszystkich klasach ( ostatnich w tym roku szkolnym trzecich - gimnazjum) oraz wśród uczniów szkoły podstawowej odbywała się rywalizacja o tytuły " Mistrza i Wicemistrza ortografii". Aby nimi zostać, należy perfekcyjnie znać zasady ortograficzne i pomyślnie napisać tekst dyktanda - jest to pierwszy etap konkursu - oraz wykazać się doskonałą znajomością bardzo wielu reguł ortograficznych podczas drugiego etapu, pisząc kolejne dyktando. Na każdym poziomie klas zostali wyłonieni w roku szkolnym 2018/2019 ci, którzy są najlepsi - mistrzowie i wicemistrzowie! Oto oni w poszczególnych klasach:
Wśród uczniów klas czwartych najlepsze okazały się uczennice:
I miejsce - tytuł „Mistrza ortografii"- Alicja Tadla - klasa IV E,
II miejsce - tytuł „Wicemistrza ortografii" - Zofia Sztoncel - klasa IV A.
Z kolei wśród uczniów klas piątych najlepsze były:
I miejsce - tytuł „Mistrza ortografii" - Natalia Błyga - klasa V C,
II miejsce - tytuł „Wicemistrza ortografii – Wiktoria Korthals - klasa V A.
Natomiast spośród uczniów klas szóstych tytuły te zdobyli:
I miejsce - tytuł „Mistrza ortografii" – Adrian Trzybulski - klasa VI B,
II miejsce - tytuł „Wicemistrza ortografii" – ex aequo - Martyna Turowska - klasa VI C i Mikołaj Kapitaniec – klasa VIA .
Wśród uczniów klas siódmych najlepsi okazali się:
I miejsce - tytuł „Mistrza ortografii"- Kacper Hoła - - klasa VII C,
II miejsce - tytuł „Wicemistrza ortografii" - Amelia Kolska - klasa VII C.
Z kolei wśród uczniów klas ósmych te zaszczytne tytuły zdobyły:
I miejsce - tytuł „Mistrza ortografii" - Julia Łapińska - klasa VIII B,
II miejsce - tytuł „Wicemistrza ortografii – Natalia Maczuga - klasa VIII D.
Natomiast spośród uczniów klas trzecich gimnazjum tytuły te zdobyły:
I miejsce - tytuł „Mistrza ortografii" – Katarzyna Juźwiak - klasa III A,
II miejsce - tytuł „Wicemistrza ortografii" – Martyna Galimska - klasa III C .
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców szkolnych eliminacji. To oni okazali się najlepsi. Wyżej wymienieni uczniowie na apelu szkolnym na zakończenie roku szkolnego otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Ogromne podziękowania należą się nauczycielkom języka polskiego, które przygotowywały swoich uczniów do ortograficznych zmagań: p. Jolancie Dembińskiej, p. Annie Kobus, p. Renacie Kowalskiej, p. Agnieszce Kożyczak ,p. Małgorzacie Stolarczyk oraz p. Teresie Pankiewicz. Organizatorka konkursu dziękuje bardzo serdecznie paniom polonistkom za pomoc w przeprowadzeniu tych dwuetapowych zmagań naszych uczniów z zasadami polskiej pisowni i wyłonieniu tych najlepszych, dla których ortografia nie ma żadnych tajemnic.
Organizatorka i opiekun Szkolnego Konkursu Ortograficznego
Teresa Pankiewicz
POWITANIE WIOSNY W KLASACH I-III
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci oraz dorosłych. 21 i 22 marca uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną "zieloną porę roku". Tego dnia każda klasa przygotowała kolorowe gaiki i śpiewała piosenki o wiośnie. Także w strojach obowiązywały wiosenne barwy. Aby tradycji stało się zadość, w dobrych nastrojach ruszyliśmy ulicami naszego miasta w poszukiwaniu oznak kalendarzowej i astronomicznej wiosny.
TURNIEJ WIEDZY KLAS V
" W ŚWIECIE PRZYSŁÓW I POWIEDZEŃ"
15 marca 2019 r. odbył się turniej biblioteczny dla klas V pt. „W świecie przysłów i powiedzeń”. Celem konkursu było przypomnienie lub przyswojenie sobie nowych polskich przysłów, oraz wzrost czytelnictwa wśród uczniów. Podczas turnieju uczniowie klas V w trzyosobowych zespołach musieli wykazać się znajomością przysłów podczas rozwiązywania zadań praktycznych takich jak: rebus, krzyżówka, rozsypanka wyrazowa, uzupełnić luki w zdaniach lub wybrać prawidłowe zakończenie przysłowia. Dodatkowym utrudnieniem były konkurencje, gdzie oprócz prawidłowych odpowiedzi liczył się czas ich wykonania za co również można było zdobyć dodatkowe punkty. Komisja na bieżąco oceniała i punktowała prace uczniów. Po ostatniej konkurencji wyniki kształtowały się następująco:
I miejsce – klasa VB (28,5 pkt.)
w składzie: Hanna Jarząb, Filip Szymczak, Gabriel PopielII miejsce: klasa VC (27,5 pkt.)
w składzie: Zuzanna Butkiewicz, Natasza Miszkiewicz, Fabian JóźwiakIII miejsce : klasa VE (26,5 pkt.)
w składzie: Nikola Świderska, Inez Gritzmann, Antonina MałeckaKlasa VA zdobyła 19,5 pkt, a klasa VD 24,5 pkt.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplom dla klasy oraz drobne upominki.
W trakcie konkursu uczniowie utrwalali wiedzę, umiejętność współpracy w grupie, rywalizowali wg zasad „fair play” oraz uczyli się przyjmować przegraną z godnością. Założeniem organizatorek turnieju nauczycieli bibliotekarzy Pań Anny Pieprz oraz Elżbiety Kacykowskiej było połączenie nauki z dobrą zabawą i cel ten został osiągnięty w 100%
Archiwum Aktualności