08.10. 2019 r. uczestniczyliśmy w koncercie poświęconym wyjątkowej postaci w historii naszej Ojczyzny – św. Janowi Pawłowi II. Realizatorką uroczystości była Pani Jolanta Łukasiak, przy współpracy ks. Krzysztofa Tomczyka oraz Pani Anny Nowińskiej.
Publiczność została zabrana w muzyczny świat dzięki wspaniałym pieśniom religijnym takim jak: Barka, Poza czas, Duch Św., Zjednoczeni w duchu, Śpiewaj Panu, Miłość Twa, Z wielką miłością, Miłość mi wszystko wyjaśniła, Nie ma innego Boga, W drogę z nami, Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody, Tato wołam Ciebie Tato, Ty tylko mnie poprowadź, Pan jest pasterzem, Nie lękajcie się, Tak mówił Papież, Kocham Cię Ojcze, Zabierzesz mnie na drugi brzeg. Wspólnemu śpiewowi towarzyszył dźwięk gitar, na których grali T. Koziołkowski, M. Matysiak, M. Turowska, O. Otto. Pieśń Tak mówił Papież zaśpiewali soliści: Z. Sajdak, K. Jurczak oraz R. Skopiński, a utwór Tato wołam Ciebie Tato na skrzypcach wykonała Dominika Góralska (Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej). Natomiast obsługą sprzętu multimedialnego i nagłośnienia doskonale zajęli się Zofia Pietrucha i Bartosz Michalewicz z kl. VII b.
Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, które brzmi „Wstańcie, chodźmy!” to tytuł książki Jana Pawła II, którą napisał w 2004 r. ,,W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wówczas wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Te słowa Dnia Papieskiego to nie tylko wspomnienie tamtego czasu końca papieskiego pontyfikatu – trzy lata później papież umarł – ale bierzemy do siebie te słowa, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby, jego dzieł” – powiedział kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 40 rocznicę I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Wizyty, która była nie mniej ważna jak sam jego wybór na Stolicę Piotrową. Była to pierwsza w całej historii naszej ojczyzny wizyta papieża. Wizyta niełatwa i zarazem niezwykle doniosła w skutkach. Władze komunistyczne zdecydowanie się jej sprzeciwiały, przeczuwając, że może ona odmienić serca i umysły Polaków i w konsekwencji zmienić przyszłość kraju. Poprzez tę pielgrzymkę, św. Jan Paweł II wskazał na chrześcijańskie korzenie Polski i ukazał horyzonty nadziei związanej z ufnością pokładaną w Bogu.