• Światowy Dzień Jabłka 2023

          • 28 września 2023 roku obchodziliśmy Dzień Jabłka.

            Chętni uczniowie klas 4-8 przygotowali okolicznościowe dekoracje, podkreślając walory zdrowotne i smakowe jabłka. Dzięki wykorzystaniu sprzętu AGD w ramach #Laboratorium Przyszłości udało się nam zrobić musy jabłkowe.

            Słowa podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym uczniom. Cieszymy się, że część prac została wykonana w domu w postaci dżemów jabłkowych.

            Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

            Jolanta Łukasiak

          • Jesienny piknik

          • Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie często wypatrują jesieni, choć tego roku ma ona wyjątkowo letnie barwy.

             W miniony czwartek 21 września klasa 2 A i  3 A powitała jesień w Wiosce Indiańskiej w Wierzowicach Wielkich. Na dzieci czekało wiele niespodzianek, przyjemnych gier i zabaw, które przygotowali organizatorzy. Na początku przywitaliśmy się indiańskim okrzykiem, a potem zatańczyliśmy w indiańskich rytmach. Każdy otrzymał mały pióropusz, by czuć się częścią tej społeczności. Nauczyliśmy się okazywać radość w  indiańskim okrzyku, a  potem  ciągle było je słychać gdzieś w oddali. Biegając po wielkim terenie wioski strzelaliśmy z łuku, bawiliśmy się w myśliwych,  poznawaliśmy ciekawostki o zwierzętach.

            Najbardziej cieszyliśmy się gdy usiedliśmy przy ognisku z kijami i mogliśmy samodzielnie upiec kiełbaski, chleb albo pianki, a w namiocie zajadaliśmy upieczone ziemniaki.  Na koniec poszukiwaliśmy złota i każdy miał szczęście znaleźć kilka grudek.  Tak więc bogaci, w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły. To był naprawdę udany początek jesieni!

            opr. R. Szuper

          • JESIENNE WYCIECZKI DO KLUCZEWA

          • Początek jesieni to najlepszy czas na integracyjne wycieczki szkolne. Tegoroczny sezon wycieczkowy możemy uznać już za rozpoczęty. W dniach 26 i 27 września bieżącego roku klasy: Ib, IIc,  IIIb i IIIc  wybrały się na wycieczki do malowniczej miejscowości Kluczewo znajdującej się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

            W  gospodarstwie agroturystycznym  Wujek Krzysiu powitał uczniów i zaprosił na słodki poczęstunek, który przygotowała Ciocia Halinka. ,,W  Starej Chacie u Kowola ”od razu zrobiło się wesoło i radośnie. Wujek Krzysiu ciekawie opowiadał o życiu na wsi dawniej, pokazywał stare zabawki, kuchenny sprzęt domowy, a następnie zaprosił   uczniów do starej kuźni. Uczniowie poznali narzędzia, wnętrze kuźni, słuchali z uwagą interesującej opowieści o pracy kowala. Kolejnym punktem wycieczki było poznanie zwierząt gospodarskich i sposobów opieki nad nimi. Niektórzy uczniowie pierwszy raz zobaczyli krowę, kozy i króliki. Zwierzęta bardzo podobały się dzieciom. Wiele emocji i radości sprawiła także uczniom  zabawa na placu zabaw, podwórku pełnym starych zabawek oraz zbieranie ziemniaków. Kolejną atrakcją była przejażdżka zadaszonym wozem ciągnącym przez traktor. Uczniowie mieli więc okazję zapoznać się z rolniczym krajobrazem Kluczewa. Na koniec pobytu wszyscy zostali zaproszeni na ognisko, przy  którym można było upiec pyszną kiełbaskę, zjeść pieczone ziemniaki, chleb ze smalcem i kiszone ogórki.

            Szkolny wyjazd do  Kluczewa sprawił uczniom ogromną radość i  wyzwolił wiele pozytywnych emocji. Był to czas wspólnej zabawy, nauki w plenerze  oraz integracji. Do szkoły wszyscy wrócili pełni wspaniałych wrażeń i ,,podkową na szczęście”.

          • TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA w klasach I-III

          • Obchody IV Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia pod hasłem „ Z optymizmem i nadzieją”  w klasach I-III rozpoczęliśmy od dnia 19 września- Dnia Optymizmu- rozmowy czym jest szczęście i optymizm? W jaki sposób możemy go rozwijać w szkole?  Uczniowie wykonywali plakaty o tym co sprawia im szczęście oraz tworzyli własne szczęśliwe emotki- buźki- symbol optymizmu. Kolejnym dniem był Festiwal Kolorów- rozmowy z uczniami na temat  mój kolorowy szczęśliwy świat – to jaki? W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kolory w jakich czują się najlepiej. Wszystkie klasy spotkały się wspólnie na boisku, gdzie z kolorowymi bibułkami odśpiewały i zatańczyły wesołą piosenkę, motywującą do szczęścia i radości „ Góry do góry” Małe TGD oraz „ Wyginam śmiało ciało…”. Następnego dnia szczęścia obchodziliśmy Święto Przyrody- obcowanie z przyrodą nas uszczęśliwia i daje nam szczęście- wycieczki, spacery, rośliny zwierzęta to szczęście dla ludzi. Dlatego wszystkie klasy I-III w tym dniu jadły II śniadanie na zielonej trawce w szkole na dworze. Dwie klasy udały się na wycieczki a inne również na wyjście na spacer czy do lasu. W piątek 22 września, na zakończenie tygodnia szczęścia obchodziliśmy Święto Drzemki i Dobrego Snu – dobry sen i drzemka wydłuża życie i również daje nam wiele szczęścia. Z tego względu dzieci przyszły do szkoły w pidżamach, z podusiami, kocykami oraz ulubionymi przytulankami. W każdej klasie był czas na drzemkę przy muzyce relaksacyjnej i kołysankach. Na koniec przewodnicząca Rady Rodziców podarowała dla każdego ucznia cukiereczka, który słodko zakończył nasz piękny tydzień szczęścia w szkole. Dziękujemy!!!

                                                                                   MSU i wych.kl.I-III

          • Zebranie z rodzicami klas 4 - 8

          • ZAPRASZAMY NA
            ZEBRANIE Z RODZICAMI

            19.09.2023 r. g. 16.30 - kl. 4 - 8 spotkanie ogólne
            z Dyrektorem szkoły w Auli LO ul. Szkolna 1,
            następnie spotkania w klasach

             

            4 A – s. nr 19 – Aneta Hanusiak
            4 B – s. 14 – Anna Kobus

             

            5 A – s. nr 18 – Tomasz Fogt
            5 B – s. nr 9 – Agnieszka Niedźwiedzka
            5 C – s. nr 16 – Agnieszka Kożyczak

             

            6 A – s. nr 7 – Grzegorz Chomicz
            6 B – s. 15 – Jolanta Łukasiak
            6 C – s. 13 – Małgorzata Stolarczyk

             

            7 A – s. 10 – Marta Tadla
            7 B – s. 4 – Justyna Waścińska
            7 C – s. 11 – Katarzyna Kaźmierczak
            7 D – s. 3 – Renata Kowalska

             

            8 A – s. 5 – Małgorzata Kubicka
             

            Zebranie Prezydium Rady Rodziców
            – 20.09.2023 r. godz. 17.45 -
            w budynku szkoły przy ul. ul. M. Konopnickiej 2

          • Zebranie z rodzicami klas 1 - 3

          • ZAPRASZAMY NA
            ZEBRANIE Z RODZICAMI

            KLASY 1 - 3

            20.09.2023 r.  godz. 16.30 - spotkanie z Dyrektorem szkoły

            - sala gimnastyczna ul. M. Konopnickiej 2,
            następnie spotkania w klasach.

            1 A – s. nr 6 – Anna Kurpiel
            1 B – s. nr 8 – Urszula Szawaryn
            1 B – s. nr 56 – Elżbieta Kacykowska

            2 A – s. nr 5 – Renata Kawka
            2 B – s. nr 9 – Lidia Nowak
            2 C – s. nr 13 – Jolanta Szlachciak

            3 A – s. nr 7 – Renata Szuper
            3 B – s. nr 14 – Alicja Hajczewska
            3 C – s. nr 15 – Anna Krysiak - przełożone na poniedziałek 25 września 2023 r.
            3 D – s. nr 11 – Agnieszka Chawchunowicz-Rudzińska

             

            Zebranie Prezydium Rady Rodziców
            – 20.09.2023 r. godz. 17.45 -
            w budynku szkoły przy ul. ul. M. Konopnickiej 2

          • OPŁATY ZA OBIADY - PAŹDZIERNIK

          • Opłat za obiady prosimy dokonywać:
            na konto 98 1020 3017 0000 2802 0361 2447

            W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który wnoszona jest
            opłata, np. Jan Nowak kl. I a, październik
            w kasie szkoły przy ul. Szkolnej 2 w godz. 7.30 – 14.00

            Obiad dla ucznia 6,50 zł

            Obiad dla nauczyciela 12,00 zł

            Październik (22 dni )

            Uczniowie – 143,00 zł
            Nauczyciele – 264,00 zł

            TERMIN PŁATNOŚCI DO 25 WRZEŚNIA! 

          • Spotkania z Policją w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

          • W poniedziałek 11 września w naszej szkole przy ul. Konopnickiej odbyło się spotkanie z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Górze panią asp. szt. Lidią Tarońt oraz post.  Julitą Benik.  Tematem prelekcji dla wszystkich klas I-III była "Bezpieczna droga do szkoły". Pani Lidia przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęciła do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegała również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i potrafiły prawidłowo odpowiedzieć na wiele pytań. Następnie każda klasa wraz z nauczycielami udała się na pobliskie przejście dla pieszych. Tam w praktyce uczniowie przećwiczyli bezpieczne przechodzenie przez drogę pod bacznym okiem policji. Serdecznie dziękujemy policjantkom z Komendy Powiatowej Policji w Górze za przeprowadzenie tej akcji w naszej szkole.

            MSU

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

          •                                                                                                                         Wrocław 2023-09-11

                              Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!                                          

            Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024. Wchodzimy weń z optymizmem i nadzieją, acz zapewne będzie jak zwykle trudny i jak zawsze pracowity. Wyzwań, zadań i obowiązków z pewnością nie zabraknie. To dobrze, bowiem przeszkody są po to, aby je pokonywać, a trudności, żeby hartowały. Jak mawiali starożytni Rzymianie - per aspera ad astra! Powiada się - i słusznie - że w szkole (czy szerzej w oświacie) stałe są tylko zmiany, nowy rok szkolny też je przynosi. Spieszę przeto z informacją o najważniejszych nowościach w edukacji:

            • W szkołach ponadpodstawowych przedmiot podstawy przedsiębiorczości zostanie zastąpiony przez przedmiot biznes i zarządzanie, z którego będzie można zdawać egzamin maturalny w 2027 r.
            • W klasach 7 i 8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych możliwe będzie nauczanie łaciny jako drugiego języka obcego i z czasem zdawanie z niej egzaminu maturalnego.
            • Uczniowie klas czwartych szkół podstawowych otrzymają laptopy (w skali Polski jest ich 394 tys., na Dolnym Śląsku 28,5 tys.). Każdego kolejnego roku Ministerstwo Cyfryzacji finansować będzie zakup laptopów dla uczniów klas czwartych.
            • Nauczyciele zatrudnieni w szkołach otrzymają bony 2,5 tys. zł. na zakup laptopów.
            • Legitymacje uczniowskie co do zasady będą miały postać aplikacji, na wniosek rodzica lub pełnoletniego ucznia mogą mieć tradycyjny kształt.
            • Powstaną Branżowe Centra Umiejętności wspierające kształcenie zawodowe.
              Na Dolnym Śląsku zostanie utworzonych 7 takich jednostek, w całym kraju ma być ich 120.
            • Drugi rok z rzędu w szkołach ponadpodstawowych wdrażany jest przedmiot Historia
              i Teraźniejszość. Zgodnie z przepisami prawa o wyborze podręcznika decyduje wyłącznie nauczyciel przedmiotu.
            • W szkołach przeprowadzony zostanie ogólnopolski sprawdzian sprawności fizycznej uczniów (odtąd będzie powtarzany co roku). Jego celem jest diagnoza kondycji fizycznej młodych Polaków oraz wyselekcjonowanie przyszłych mistrzów
              i reprezentantów kraju.
            • Wzrośnie zatrudnienie nauczycieli specjalistów: psychologów, pedagogów, pedagogów specjalnych, logopedów, terapeutów. W skali kraju etatów wsparcia było 22 tys. w r. sz. 2021/2022, 42 tys. w r. szk. 2022/2023; teraz będzie 51 tys..
              Odpowiednio powiększona została subwencja oświatowa. Zwiększenie pomocy psychologiczno-pedagogicznej to odpowiedź na potrzeby społeczne i zagrożenia cywilizacyjne. Szkoła, która stanowi ważną część polskiego państwa, skuteczniej będzie spieszyć z pomocą potrzebującym.
            • Do szkół ponadpodstawowych drugi rok z rzędu trafił znacząco liczniejszy rocznik,
              na Dolnym Śląsku to 38 tys. uczniów. Aby zapewnić kadrę pedagogiczną wprowadzono przepis umożliwiający pracę nauczycieli w wymiarze ponad 1,5 etatu. Ponadto po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty organ prowadzący może zdecydować o prowadzeniu części zajęć dydaktycznych  danej szkoły w innej lokalizacji. Kolejny rocznik (obecna klasa 8) liczy 17 tys. uczniów, a następne mają po ok. 28,5 tys. osób.
            • Kontynuowane będą ministerialne programy: Laboratoria Przyszłości (do szkół podstawowych w całym kraju trafił sprzęt za 1,2 mld zł; tym roku program obejmie szkoły ponadpodstawowe), Aktywna Tablica, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Posiłek w szkole i w domu, Poznaj Polskę (w r. szk. 2023/24
              w programie będą mogli wziąć udział wszyscy uczniowie; od wiosny 2024 r. każda klasa za pieniądze z programu będzie mogła wyjechać na dwudniową wycieczkę dydaktyczną w ciekawe i ważne dla każdego Polaka miejsca naszego kraju).
              W szybkim tempie modernizują one oświatę, pozwalają pełniej rozkwitnąć talentom, wspierają potrzebujących. Służą lepszemu wychowaniu i wykształceniu młodego pokolenia. Ze wszech  miar warto skorzystać z dużych środków, które są przeznaczane na te programy.
            • Polska gospodarka się rozwija, a bezrobocie jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej. Z danych Dolnośląskiego Urzędu Pracy wynika, że w naszym województwie wszystkie zawody są deficytowe, wszędzie brakuje pracowników. Trudno się więc dziwić, że brakuje ich także w oświacie. Z informacji przekazywanych przez dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych
              do kuratorium wynika, że wakatów w pełnym i niepełnym wymiarze jest obecnie 879 co stanowi 1,8 % nauczycieli na Dolnym Śląsku. Rozwiązaniem jest przydzielanie godzin ponadwymiarowych, zatrudnianie emerytów i osób na nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych, a także - za zgodą kuratora oświaty - o niepełnych (zbliżonych) kwalifikacjach. 
            • Według danym Ministerstwa Edukacji i Nauki średnie wynagrodzenie nauczycieli (uwzględniające poza pensją zasadniczą inne składniki wynagrodzenia np. wysługę, godziny ponadwymiarowe, zastępstwa doraźne, nagrody, dodatki) w 2023 r. wynosi miesięcznie: 4777, 86 zł brutto dla nauczyciela poczatkującego, 5733,43 zł brutto dla nauczyciela mianowanego, 7326,06 zł brutto dla nauczyciela dyplomowanego. Nauczyciele dyplomowani stanowią ponad 60 % nauczycieli zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela.
            • Nauczyciele od 1.01.2024 r. otrzymają podwyżki wynagrodzenia zasadniczego
              w wysokości od 12,3 do 20%  (w zależności od szczebla awansu zawodowego; prognozowana inflacja ma wynieść wtedy 6-6,5%; prace nad budżetem trwają)
            • Po rozmowach z NSZZ „Solidarność” minister edukacji i nauki prof. P. Czarnek
              i wiceminister D. Piątkowski zapowiedzieli na jesieni br. podwyższenie minimalnej wartości dodatku za wychowawstwo w szkole z 300 zł do 600 zł, przyznanie nauczycielom 2-3 dni urlopu na żądanie oraz wprowadzenie nagrody jubileuszowej dla nauczycieli po 45 latach pracy. Zgodnie z przepisami prawa wysokość dodatku
              za opiekę nad grupą dzieci w przedszkolu ustala suwerennie organ prowadzący.
            • Co roku znacząco i ponad inflację rośnie subwencja oświatowa - w 2022 r. wyniosła 53,3 mld zł, w 2023 r. 64,5 mld zł, w 2024 r. będzie to 76,6 mld zł.
            • W ostatnich latach zmniejszyła się szkolna biurokracja: zlikwidowano obowiązek przeprowadzania ewaluacji wewnętrznej, jeden z czterech szczebli awansu zawodowego, ocenę  dorobku zawodowego (za okres stażu; ocena pracy pozostała). Kuratorium jako organ nadzoru pedagogicznego wymaga jedynie dokumentacji wynikającej z ustaw i rozporządzeń. Szkoły, przedszkola i placówki same decydują
              o wewnętrznej sprawozdawczości i dokumentacji. Zdarza się np., że wprowadzają obowiązek przedstawiania przez nauczycieli rozkładów materiału i planów wynikowych, do czego żadne przepisy prawa nie zobowiązują.
            • Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. P. Czarnek powołał zespoły ekspertów, które pracują nad odchudzeniem podstaw programowych poszczególnych przedmiotów. Zmiany mogłyby zostać wprowadzone z początkiem r. szk. 2024/2025.

            Szkoła jest wyjątkowym miejscem spotkania, kształcenia, wychowania, wzrastania. Jest wspólnotą, dobrem wspólnym, które od każdego jej uczestnika zależy. Dziękując za wszystkie dotychczasowe działania na rzecz edukacji bardzo proszę o rzetelną pracę
            i zaangażowanie, empatię i solidarność. Proszę o zgodę, która - jeśli powszechna i szczera - naprawdę buduje. W bezprecedensowo trudnych czasach, po 3 latach pandemii koronawirusa i w drugim roku barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę, w dobie napięć i podziałów społecznych, jest ona wyjątkowo potrzebna. Problemy i konflikty warto rozwiązywać
            w społecznościach szkolnych, w spokoju i dialogu. Nie ma wszak sprawy, której nie dałoby się załatwić w merytorycznej dyskusji i poważnej rozmowie.

            Gorąco polecam Państwu poruszający film „Raport Pileckiego”, który wszedł
            na ekrany 1 września br.. Opowiada on o losach rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza Armii Krajowej, postaci niezwykłej, prawdziwego herosa. Rtm. W. Pilecki walczył
            z Sowietami w 1920 r., brał udział w wojnie obronnej Polski w 1939 r. oraz w Powstaniu Warszawskim w 1944 r., prawie 3 lata spędził w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz organizując tam siatkę konspiracyjną, sporządził wstrząsający raport opisujący los więźniów i funkcjonowanie obozu. Po wojnie zaangażował się w antykomunistyczną działalność, po wyjątkowo brutalnym śledztwie został zamordowany w ubeckim więzieniu przy
            ul. Rakowieckiej na Mokotowie w Warszawie w dniu 25 maja 1948 r. Miejsce pochówku ciała tego czystej próby bohatera do dziś pozostaje nieznane. „Raport Pileckiego” powinien obejrzeć każdy Polak, szczególnie młode pokolenie. Dlatego bardzo proszę
            o zorganizowanie szkolnych wyjść do kina oraz zabranie swoich pociech na seans. Z uwagi na drastyczność scen rekomenduję udział uczniów klas starszych szkół ponadpodstawowych. Wyjście do kina powinno zostać poprzedzone lekcją historii, tak, aby uczniowie zrozumieli prezentowane treści.

            W nowym roku szkolnym życzę Państwu, Państwa uczniom, wychowankom
            i pociechom zdrowia, realizacji planów, spełnienia marzeń, wielu sukcesów, optymizmu
            i uśmiechu. Niech się dobrze dzieje w Państwa domach, szkołach, przedszkolach
            i placówkach! Niech to będzie dobry rok dla całej naszej dolnośląskiej oświatowej rodziny!

                                                                                Z wyrazami szacunku

                                                                                  Roman Kowalczyk

                                                                           Dolnośląski Kurator Oświaty                          

          • Zmiany w salach lekcyjnych

          •        Kolejny raz dzięki zaangażowaniu rodziców w osobach Pani Grażyny Posypanko i Pani Agnieszki Wildeman w okresie wakacyjnym w budynku szkoły przy ulicy Szkolnej 2 zostały wykonane graficzne elementy pracowni przedmiotowych: historycznej – sala nr 5 i geograficznej – sala nr 10.  We wcześniejszym okresie Panie również upiększyły pracownie matematyczną, fizyczną i biologiczną.

             

            Za okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.  

          • UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Zabrzmiał pierwszy dzwonek!

            4 września 2023 roku ponad pięciuset uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze rozpoczęło naukę.

            Punktualnie o godzinie z 8:00 Pani dyrektor - Aneta Zmuda wraz z Panem wicedyrektorem - Pawłem Kwasikiem serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej szkole. Ciepłe słowa zostały też skierowane do uczniów klas drugich i trzecich, którzy już wiedzą na czym polega edukacja.

            O godzinie 10:00 nastąpiło powitanie uczniów klas IV-VIII, a w szczególności czwartoklasistów, których serdecznie przywitano w budynku „Dużej Jedynki”.

            Po części oficjalnej wszyscy uczniowie spotkali się w salach z dawno niewidzianymi wychowawcami. To na pewno będzie wspaniały rok szkolny.

            Kochani Uczniowie...

            Życzymy Wam w tym nowym roku szkolnym zdrowia, samych słonecznych dni i wspaniałych sukcesów w nauce!

          • Opłaty za obiady - wrzesień 2023 r.

          • Przypominamy, że z nowym rokiem szkolnym, chętne osoby powinny zapisać się na obiady u kierownika świetlicy lub wychowawcy świetlicy. Korzystanie z obiadów w poprzednim roku szkolnym nie oznacza, że dziecko jest zapisane na nowy rok szkolny.

            Obiady będą wydawane od 6 września.

            Płatności za obiady należy dokonać do 10 września, a do 25 września należy dokonać płatności za październik.

            Opłat za obiady prosimy dokonywać:

             na konto 98 1020 3017 0000 2802 0361 2447

            W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który wnoszona jest opłata, np. Jan Nowak kl. I a, wrzesień

            Można też dokonywać wpłat w kasie szkoły przy ul. Szkolnej 2 w godz. 7.30 – 14.00

            Obiad dla ucznia 6,50 zł

            Obiad dla nauczyciela 12,00 zł

            Wrzesień (18 dni )

            Uczniowie – 117,00 zł

            Nauczyciele – 216,00 zł

            Zapisując dziecko na obiady, rodzic jednocześnie potwierdza zapoznanie się z „Regulaminem stołówki szkolnej” dostępnym na stronie szkoły w zakładce Dokumenty szkolne.