• Dzień Czytania Tolkiena

          • Pod koniec marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. Jest to okazja do przypomnienia sobie lub zapoznania się z twórczością jednego z największych twórców literatury Śródziemia J. R. R. Tolkiena. Nasi uczniowie w klasie VI czytają lekturę „Hobbit czyli tam i z powrotem”, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotykają się z twórczością Tolkiena. W naszej bibliotece przy ul. Szkolnej nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Kacykowska zorganizowała Tydzień Czytania Tolkiena w ramach innowacji „Czytaj książki – będziesz wielki” podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem pisarza i jego twórczością. Przygotowana została wystawa poświęcona książce „Hobbit”, której zadaniem było przybliżenie uczniom treści książki i sylwetki bohaterów. Dla sympatyków twórczości Tolkiena przygotowana została do wypożyczenia trylogia „Władca Pierścieni”, która cieszyła się zainteresowaniem uczniów, którzy widzieli już filmową ekranizację powieści. Dla największych wielbicieli „Hobbita” przygotowana została niespodzianka w formie krzyżówki w dwóch wersjach do wyboru sprawdzająca wiedzę ze znajomości lektury. Uzupełnione krzyżówki były wrzucone do specjalnie przygotowanej skrzynki, a następnie wyłoniono 8 szczęśliwców, którzy otrzymali słodkie upominki.

                                                                                                                     

                                                                                                                      Elżbieta Kacykowska

          • Zebranie z rodzicami

          • ZAPRASZAMY NA
            ZEBRANIE Z RODZICAMI

            26.04.2023 r. (środa)  

            KLASY 1 - 3
            godz. 15.30 kl. 1 - 3 ul. M. Konopnickiej 2

            KLASY 4 - 8

            Klasy 8: godz. 17.00 - spotkanie w auli LO
            - oferta szkół ponadpodstawowych, potem spotkanie w klasach
            Klasy 4 – 7: godz. 17.00 - spotkanie w klasach

            4 A – s. nr 18 – Tomasz Fogt
            4 B – s. nr 9 – Agnieszka Niedźwiedzka
            4 C – s. nr 16 – Agnieszka Kożyczak

            5 A – s. nr 7 – Jolanta Łukasiak
            5 B – s. nr 15 – Marta Krupa
            5 C – s. nr 13 – Małgorzata Stolarczyk

            6 A – s. nr 10 – Marta Tadla
            6 B – s. nr 4 – Justyna Waścińska
            6 C – s. nr 11 – Katarzyna Kaźmierczak
            6 D – s. nr 3 – Renata Kowalska

            7 A  – s. nr 5 – Arkadiusz Bielecki

            8 A – s. nr 12 – Mirosława Rue
            8 B – s. nr 23 – Anna Kobus
            8 C – s. nr 14 – Małgorzata Smolińska
            8 D – s. nr 17 – Anna Dębkowska
            8 E – s. nr 19 – Aneta Hanusiak

          • Konkurs zDolny Ślązak z historii.

          • Z wielką radością informujemy, że Jakub Jarząb z  z kl. VIII b został Laureatem Konkursu zDolny Ślązak z historii, natomiast Karol Buchar z klasy VIII d otrzymuje tytuł Finalisty.  

            Etap finałowy odbył się 29 marca 2023 roku we Wrocławiu. „zDolny Ślązak” to prestiżowy konkurs wojewódzki przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Kształcenia Nauczycieli

            Wyróżnieni uczniowie mają  za sobą trzy etapy eliminacji: szkolny, powiatowy i finał wojewódzki ,zwieńczony zasłużonym sukcesem. Pokonali  nie tylko wielu przeciwników ale również własny stres.

            Tytuł laureata zwalnia ucznia z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu i daje pierwszeństwo w wyborze szkoły średniej. 

            Opiekunem uczniów jest pani Małgorzata Smolińska.

            Jesteśmy z was dumni i gratulujemy!!!

          • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa.

          • W dniu 30 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. W I etapie Olimpiady uczestniczyło 24 uczniów z klas 7 i 8. Do II etapu zakwalifikowała się jedna uczennica Anna Niżałowska z klasy 8 a.
            Ania bardzo dobrze rozwiązała test i zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego. Finał odbędzie się 27 kwietnia 2023 roku. Gratulujemy i życzymy Ani powodzenia w ostatecznej rozgrywce.

          • NAJLEPSI Z ORTOGRAFII

          • 15 marca 2023 r. rozstrzygnął się szkolny etap XXI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

            Komisja wyłoniła następujących laureatów:

            I miejsce:

            Siwiela Pola, klasa III b

            II miejsce:

            Bordulak Adam, klasa III a

            Burdziłowska Lena, klasa III a  

            Sawicki Hubert, klasa III a

            Tadla Anna,  klasa III a

            Małecka Karolina,  klasa III b

            Marciniak Maja, klasa III b

            Wyborska Julia, klasa III b

            III miejsce:

            Turowski Filip, klasa III a

            Zieleń Sara, klasa III b

            Wyróżnieni:

            Bodaj Lilianna, klasa III a

            Opatkiewicz Maja,  klasa III a

            Kida Wojtek III b, klasa III b

            Salwiński Bartek, klasa III b

            GRATULUJEMY!

             

            NAJLEPSI Z MATEMATYKI

            22  marca 2023 r. rozstrzygnął się szkolny etap XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

            Komisja przyznała następujące miejsca:

            I miejsce:

            Lena Burdziłowska, klasa IIIa

            Hubert Sawicki, klasa III a

            Wojciech Kida, klasa III b

            II miejsce:

            Anna Tadla, klasa III a

            Lilianna Bodaj, klasa III a

            Filip Turowski, klasa III a

            III miejsce:

            Wiktor Henś, klasa III a

            Pola Krysiak, klasa III a

            Maja Opatkiewicz, klasa III a

            GRATULUJEMY!

          • OPŁATY ZA OBIADY - MAJ 2023

          • Płatność do 25 kwietnia!

            Wpłat dokonujemy na konto: 98 1020 3017 0000 2802 0361 2447

            W tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc za który opłata jest wnoszona (Jan Nowak, I A, maj).

            MAJ (17 dni )

            Uczniowie 110,50 zł

            Pracownicy 204,00 zł

            Osoby, które mają nadpłaty, prosimy, aby przy wpłacie koniecznie je odliczały, dlatego ważne jest ustalenie kwot z kierownikiem świetlicy.

            Prosimy o dokładne wpłacanie naliczonych kwot!

          • Teatrzyk Małego Widza

          • Niezwykłe odwiedziny miała przyjemność przeżyć klasa Ib 29 marca 2023r. Gościliśmy Teatrzyk Małego Widza. Panie  Danuta Milkiewicz i Katarzyna Zdanowicz, założycielki tego teatrzyku, w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyły dzieciom świat kukiełkowego teatru. Panie zaprezentowały bogaty zestaw pacynek, kukiełek i paluszaków, przeprowadziły ciekawe warsztaty teatralne, w które pierwszaki bardzo chętnie się angażowały. Na zakończenie  uczniowie wykonali własnoręcznie pacynki kurczątka, zaproponowane przez naszych gości, nawiązujące do zbliżających się świąt Wielkanocy. Inspirujące spotkanie, wypełnione świetną zabawą i dużą porcją wiedzy i umiejętności, zostanie na długo w naszej pamięci. Za podarowany czas i świetną energię serdecznie naszym gościom dziękujemy!

            Lidia Nowak

          • ZAJĄCZEK

          • Tradycyjnie, jak co roku wszystkie dzieci z klas I-III aktywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Wielkanoc dla młodszych uczniów naszej szkoły to czas radości, strojenia koszyczków, malowania pisanek i śpiewania piosenek o tematyce wielkanocnej5 kwietnia najmłodsi jednak ze szczególną niecierpliwością wyczekiwali Zająca Wielkanocnego - bo to dla nich najważniejszy symbol tych świąt.

            Najpierw jednak było śniadanie wielkanocne z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, szynką, kiełbaską i chlebem, które z apetytem zjedli. Następnie w klasach dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zawodach takich jak: zawieszanie jajeczek na gałązki, przenoszenie piłeczek pingpongowych, jajek na łyżkach, szukanie pisanek w zabawie „ciepło-zimno”, odgadywanie zagadek czy rozwiązywanie krzyżówek i wyszukiwanie różnic między obrazkami. Potem dzieci spotkała kolejna niespodzianka, odwiedził je Zajączek, który przekazał im prezenty, co wywołało dużo radości i pozytywnej energii, jak widać na zdjęciach.

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

          • Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Co ciekawe to święto pochodzi z USA. Za oceanem 1 kwietnia (bo wtedy przypada ten dzień) dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

            W poniedziałek – 3 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka. Tego dnia także młodsi uczniowie zamienili tradycyjny plecak na inne nosidła. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze sklepowe i wiklinowe, walizki, pudełka do gier, we wiaderka czy reklamówki. Było bardzo wesoło… uczniowie wykazali się dużą kreatywnością … co można zobaczyć na załączonych fotkach.

          • WYCIECZKA DO ZATOKI PRZYGÓD W RYDZYNIE

          • Naturalną potrzebą dzieci w klasach I-III jest potrzeba ruchu i zabawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów, 21 marca klasy II b i II c oraz 31 marca klasy II a i II d z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Centrum Kreatywnej Zabawy „Zatoka Przygód” w Rydzynie. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim rozwijanie motoryki dużej i małej drugoklasistów oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu wolnego. Trzy godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Ponadto klasy II b i II c wzięły udział w warsztatach tworzenia zapachowych mydełek, zaś klasy II a i II d piekły i dekorowały wielkanocne babeczki. Dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie znikał. Na zakończenie wycieczki obowiązkowym punktem programu była klasowa fotka i smaczny posiłek (tościki). Był to wspaniały wiosenny dzień - pełen atrakcji, sportu i zabawy!

            A.Chawchunowicz-Rudzińska, A.Hajczewska, A.Hrysiak, R.Szuper