• Obiady dla uczniów z OPS

  Prosimy o zgłaszanie się rodziców do Ośrodka Pomocy Społecznej w celu przedłużenia na 2016 rok wydawania uczniom obiadów finansowanych przez OPS.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

  To hasło przyświecało też dzisiejszemu wyjątkowemu dniowi w naszej szkole. Młodszym uczniom w zajęciach towarzyszył ulubiony pluszowy Miś.

  Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
     Światowy Dzień Pluszowego Misia
  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” - odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. 
  Dlatego mali uczniowie świętowali ten miły dzień ze swoimi misiami. W trakcie przerwy między zajęciami dzieci tańczyły przy „misiowych piosenkach” , odgadywały zagadki i bawiły się wspólnie ze swoimi pluszakami. Brawami nagradzaliśmy laureatów konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Miś”. Do końca tego dnia w zajęciach towarzyszyły nam kochane Misie.

             

 • Laureatka Rejonowego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny

  ,,Słowo jest oknem otwartym na rzeczywistość"

  Z. Herbert

  Eliza Czajewska - uczennica klasy VIc SP nr 1 im. B. Prusa w Górze zajęła I miejsce w Rejonowym Etapie Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny i w dniach 11-12 grudnia będzie reprezentować Powiat Górowski w finale konkursu we Wrocławiu. Opiekunem Elizy jest pani Ewa Cieślak.

  Konkurs ma kilka etapów. W pierwszym, szkolnym uczniowie piszą test, a następnie wygłaszają przed publicznością opowiadania na wylosowany temat. Na szczeblu rejonowym uczestniczą zwycięzcy szkolnych eliminacji. Tę część rywalizacji określono mianem Małego Finału. Jego scenariusz jest podobny: uczniowie wykonują pisemne zadania zamknięte i otwarte, po czym wygłaszają przed publicznością swoje opowiadanie. Zwycięzcy Małego Finału zostają następnie zaproszeni do trzeciego etapu konkursu – Ogólnopolskiego Finału, który odbywa się we Wrocławiu, w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Głównym jurorem finałowej części jest prof. Jan Miodek, który na uroczystej gali wygłasza wykład i wręcza uczestnikom i ich opiekunom nagrody. Sponsorami konkursu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydawnictwo Nowa Era oraz Fundacja Polska Miedź. Cele konkursu: promowanie uczniów językowo uzdolnionych, poszerzanie i pogłębianie ich świadomości językowej, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, szczególnie pisania, opowiadania, argumentacji i przekonywania, przygotowanie młodych ludzi do wystąpień publicznych oraz popularyzowanie poprawnej polszczyzny a także doskonalenie kluczowych umiejętności polonistycznych: odbioru wypowiedzi i wykorzystania zawartych w nich informacji, analizy i interpretacji tekstów kultury oraz tworzenia różnych form wypowiedzi.

   
 • Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Zabytki ziemi górowskiej"

  Na szkolny etap Konkursu Plastycznego ,,Zabytki ziemi górowskiej", którego organizatorem jest Biblioteka Miejska w Górze wpłynęło 26 prac. 18 listopada komisja szkolna w składzie: Marta Kokot-Wójcik, Elżbieta Wojciechowicz, Katarzyna Kaźmierczak przyznała miejsca następującym osobom:

  I m.: Aleksandra Panocha - kl. IV b, Emilia Witko - kl. V b, Remigiusz Kubisiak - kl. IV b, Kornelia Narolska - kl. IV b

  II m.: Alicja Szkudlarek - kl. V d, Nikola Wawrzykowska - kl. IV b

  III m.: Wiktoria Kropacz kl. V d, Weronika Sławińska - kl. V a, Natalia Maczuga - kl. V d

 • Szkolny etap ogólnopolskiego konkursu ,,I ty zostaniesz mistrzem literatury nie tylko polskiej"

  Organizatorem konkursu ,,I ty zostaniesz mistrzem literatury nie tylko polskiej" jest Zespół Szkół w Łozinie, a mottem tegorocznej edycji są słowa wybitnego filozofa Leszka Kołakowskiego: ,,Mit wieży Babel jest głęboko zakorzeniony w naszej świadomości językowej. Odkryć chcemy utracony język, dany nam od Boga, język, w którym rzeczom przysługują ich własne imiona, niebiańskie i prawdziwe."

  Konkurs polegał na napisaniu listów na jeden z trzech tematów. Maksymalnie można było zdobyć 18 punktów. Osoby, które zakwalifikowały się do II etapu pisarskiej rywalizacji to:

  I. Eliza Twardowska - kl. VI c - 17 p.

  II. Eliza Czajewska - kl. VI c - 16 p.

  III. Katarzyna Juźwiak - kl. VI d - 14 p., Adrian Kopaniecki - kl. VI d - 14 p., Weronika Sławińska - kl. V a - 14 p.

   

   

 • Szkoła Promująca zdrowie - "Napisz z nami książkę kucharską"

  Chcemy wspólnie z Wami przygotować coś wyjątkowego. Wydać jedyną w swoim rodzaju ZDROWĄ KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ, która będzie wyróżniać się na tle innych. Przede wszystkim tym, że to właśnie Wy- Uczniowie będziecie jej współautorami! Zastanówcie się, jakim smakiem chcielibyście się podzielić i do dzieła! Mogą to być przepisy na sałatkę, kanapki, ciasta, zupy, przetwory …..

  Swoje propozycje proszę zamieszczać na kartce  - format A4... Czekamy na zgłoszenia! 

  Wychowawca klasy Ic Barbara Getner

   

 • Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Baner z okazji 50-lecia SP 1"

  Na konkurs plastyczny pt.,,Baner z okazji 50-lecia SP 1" wpłynęły 124 prace, wykonane przez uczniów klas I - VI. Komisja w składzie: Krystyna Kasperska, Marta Kokot-Wójcik, Katarzyna Kaźmierczak, Elżbieta Wojciechowicz przyznała miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz IV - VI.

  Uczniowie klas I - III:

  I m.: Krzysztof Gierada - kl. II c, Emilia Jankowska - kl. I b, Zuzanna Butkiewicz - kl. II c

  II m.: Zofia Buczyńska - kl. II c, Alicja Janus - kl. I b

  III m.: Jakub Bieganowski - kl. III c, Adam Sławiński - kl. II c

  Wyróżnienia: Weronika Wolska - kl. I b, Julia Michalec - kl. II a, Bartosz Michalewicz - kl. III b, pan Rafał Jarząb (tata Eleny - kl. II a), Maja Pypeć - kl. II a, Maciej Janowski - kl. I b

  Uczniowie klas IV - VI:

  I m.: Antoni Gąsiecki - kl. IV a, Oliwer Jóźwiak - kl. IV a

  II m.: Aleksandra Panocha - kl. IV b, Gabriela Brzoza - kl. VI d

  III m.: Adam Nawrocki - kl. IV b, Kornelia Narolska - kl. IV b

  Wyróżnienia: Filip Jankowski - kl. V b, Magdalena Rękosiewicz - kl. IV b, Nikola Wawrzykowska - kl. IV b

   

   

 • XIII Powiatowy Turniej ,,Dzień Matematyki i Sportu"

  Dnia 20.11.2015 r. W hali Olimpia odbył się XIII Powiatowy Turniej ,,Dzień Matematyki i Sportu" w kategorii szkół podstawowych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. Gospodarzem tegorocznej rywalizacji była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych: SP nr 1 w Górze, SP nr 3 w Górze, SP w Czerninie, SP w Ślubowie, SP w Glince, SP w Witoszycach, SP w Sicinach, SP w Niechlowie, SP w Irządzach, SP w Jemielnie oraz SP w Wąsoszu. 

  Celem turnieju, mającego charakter sportowo - umysłowej zabawy jest propagowanie matematyki wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań sportowych i wychowanie w duchu sportowej rywalizacji. Piątkowe zawody odbywały się w pięciu konkurencjach. Po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono laureatów: I m. - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, II m. - Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Jemielnie, III m. - Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Sicinach. Każda drużyna otrzymała dyplomy uczestnictwa, a trzem zwycięskim reprezentacjom przekazano puchary.

  Skład zwycięskiej drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze : Hanna Chocianowska, Kinga Dębowicz, Sandra Żmiejewska, Julia Sokołowska, Marcjanna Jaróżek, Martyna Dziewic, Kacper Skwarek, Kamil Gubała, Adrian Kopaniecki, Borys Żmiejewski i Dawid Podwiński.

 • Wyniki Konkursu "EKOPRODUKT 2015"

  Dnia 17.11.2015 r. w Domu Kultury w Górze miało miejsce podsumowanie Konkursu "EKOPRODUKT 2015". Na konkurs wpłynęło 139 prac w 4 kategoriach. Spośród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Górze wyłoniono 9 laureatów:
   
  W kategorii  6 - 9 lat prace indywidualne: 
  II miejsce – Natalia Tomczyk
   
  W kategorii  6 - 9 lat prace grupowe: 
  WYRÓŻNIENIA: Agata Jankowska, Emilia Jankowska, Maciej Jankowski
   
  W kategorii  10 - 12 lat prace indywidualne: 
  I miejsce – Emilia Witko
  II miejsce – Gabriela Jodko i Filip Jankowski
  WYRÓŻNIENIA: Martyna Tomczyk, Kacper Michalski
 • Wypłata stypendium szkolnego za okres wrzesień - grudzień 2015 r.

  Wypłata stypendium szkolnego za miesiące wrzesień – grudzień 2015 r. przyznanych decyzją Burmistrza Góry nastąpi wg podanego niżej harmonogramu:

   

  Nazwa placówki

  Przyjmowanie faktur za m-ce
  wrzesień - grudzień

  Wypłata stypendiów
  za m-ce

  wrzesień - grudzień

   Szkoła Podstawowa nr 1
  w Górze

  do

  30 listopada 2015 r.

  Wypłata nastąpi na wskazany we wniosku rachunek bankowy lub w kasie szkoły/Urzędu Miasta i Gminy w Górze do

  30 grudnia 2015 r.

  Szkoła Podstawowa nr 3
  w Górze

  ZSPGiP w Czerninie

  ZS-P z Oddziałami Integracyjnymi
  w Glince

  ZSPiP w Ślubowie

  ZSPiP w Witoszycach

  Gimnazjum nr 1 w Górze

  Gimnazjum nr 2 w Górze

  Urząd Miasta i Gminy

  (Zespół Szkół w Górze,  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze oraz pozostałe szkoły)

   

   

  Wypłata stypendium szkolnego uzależniona jest od uprzedniego złożenia oryginałów faktur i rachunków potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia.

  Faktury za okres rozliczeniowy wrzesień – grudzień 2015 r. będą przyjmowane w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy
  w Górze w pok. nr 5 oraz w placówkach oświatowych.

 • Konkurs "Góra i okolice w pytaniach"

  Jeszcze kilka dni temu uczniowie naszej szkoły pisali trudny test wiedzy o Górze. Wyłoniono w ten sposób trzy najlepsze osoby, a należą do nich: Katarzyna Juźwiak, Jan Kulesza oraz Eliza Czajewska. Następnie nasi reprezentanci brali udział w grze edukacyjnej „Góra i okolice w pytaniach”, która jest zainstalowana przy Pracowni Historii Ziemi Górowskiej.

  Natomiast w dniu dzisiejszym 17 listopada odbył się finał konkursu realizowanego w ramach projektu „Gramy - uczymy - bawimy się” dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, Fundację „Wrzosowa Kraina” za pośrednictwem Fundacji Pomocy Szkole im. E. Machniewicza i przy współpracy z PCDNiPPP - Pracowni Historii Ziemi Górowskiej.

  Nasi uczniowie wzięli udział w batalii, która polegała na rozwiązywaniu czterech testów w każdej rundzie. Po dwóch etapach historycznych zajmowali czołowe miejsce wśród szkół podstawowych. Jedynie w etapie ostatnim przy pytaniach z zakresu flory i fauny powiatu górowskiego ustąpili pola starszym kolegom z liceum i gimnazjum. Gratulujemy sukcesów, sportowej postawy oraz wiedzy. Dziękujemy jednocześnie za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 • Zebrania z rodzicami kl. IV - VI

  ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS IV - VI

   

   26.11.2015 r. (czwartek) - klasy IV - VI

  godz. 1600, ul. M. Konopnickiej
  spotkanie ogólne – sala gimnastyczna

   

  godz. 1615

  Spotkania z wychowawcami w klasach:

   

  Klasa IV A – sala 9

  Klasa IV B – sala 15

  Klasa V A – sala 10

  Klasa V B – sala 12

  Klasa V C – sala 8

  Klasa V D – sala 7

  Klasa VI A – sala 16

  Klasa VI B – sala 14

  Klasa VI C – sala 11

  Klasa VI D – sala 13

   

  UWAGA!

  Zebranie klasy IV C – 23.11.2015 r., godz. 16.00, sala 5

 • Zebrania z rodzicami kl. I - III

  ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS I - III

   

  23.11.2015 r. (poniedziałek)

  godz. 1600, ul. M. Konopnickiej spotkanie ogólne
  – sala gimnastyczna

  Spotkania z wychowawcami w klasach:

  Klasa I E – sala 6

  Klasa II D – sala 56

  Klasa II E – sala 54

  Klasa III C – sala 7

   

  godz. 1645, ul. Piastów spotkanie ogólne
  – sala gimnastyczna

  godz. 1600 - I zmiana
  godz. 1700  - II zmiana

 • Szkolne Obchody Dnia Olimpijczyka

  Jak co roku, dzień po Ogólnopolskim Biegu Niepodległości, Szkołę Podstawową nr 1 im. B. Prusa  odwiedzili sportowcy; patron Klubu Olimpijczyka - dwukrotny medalista olimpijski - szermierz - florecista - pan Marian Sypniewski. Obecnie pan Sypniewski jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz sędzią międzynarodowym i chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: podwójny wicemistrz świata, złoty i srebrny medalista mistrzostw Europy - parabadbintonista Bartłomiej Mróz oraz brązowy medalista pierwszych europejskich Igrzysk Olimpijskich w Baku w pływaniu - Michał Chudy. Gośćmi tego dnia byli również: przedstawcielki Rady Rodziców oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze pan Ryszard Wawer. Rok szkolny 2015/2016 jest wyjątkowy z dwóch powodów; obchodzimy jubileusz 50-lecia placówki a także 15-lecie działalności Klubu Mariana Sypniewskiego.

  Szkolne obchody Dnia Olimpijczyka są już tradycją naszej szkoły. Od wielu lat gościmy u nas znakomitych sportowców - polskich olimpijczyków. Gościli już u nas: Dariusz Goździak, Sławomir Mocek, Władysław Zieliński, Kazimierz Czarnecki, Marek Łbik, Janusz Zarenkiewicz, Zenon Jaskuła oraz Marek Leśniewski. Uroczystość dzisiejsza jest elementem programu edukacji olimpijskiej, który realizujemy w naszej szkole. Głównym celem tego programu jest propagowanie idei olimpijskiej, przybliżenie sylwetek polskich olimpijczyków, wybitnych sportowców oraz poznawanie kultury i tradycji olimpijskich.

  Spotkanie prowadzili uczniowie: Martyna Dziewic, Kinga Dębowicz, Marcjanna Jaróżek, Eliza Czajewska oraz Kacper Hoła pod czujnym okiem nauczycielek wychowania fizycznego: pani Kasi Jurgi, pani Beaty Rogowicz oraz pani Beaty Wójcik. Gdy wybrzmiał ostatni takt hymnu olimpijskiego, nadszedł czas na ,,sportową ucztę". Na początku pan Marian Sypniewski opowiedział nam o wrażeniach z pierwszych Europejskich Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w czerwcu tego roku w Baku. Następnie głos zabrał młody sportowiec - parabadbintonista - Bartłomiej Mróz. Przybliżył on nam tajniki badbintona i zaprosił kilka osób z publiczności do krótkich rozgrywek. Nasi uczniowie mieli mnóstwo pytań do pana Bartka, a nasz gość cierpliwie na wszystkie odpowiadał. Jako trzeci z gości wystąpił równiez reprezentant młodego, sportowego pokolenia, mieszkaniec Rawicza - Michał Chudy. Mieliśmy okazję posłuchać jak wygląda zwykły dzień pana Michała. Dwa razy w ciągu dnia po kilka godzin spędza on na pływalni, do tego dochodzą również rozmaite treningi sprawnościowe. Obaj panowie zapowiadają się na sportowców światowej klasy i na pewno o ich sukcesach jeszcze nie raz usłyszymy.

   

 • Święto Niepodległości

  10 października 2015 r. na godzinie wychowawczej uczestnicząc w patriotycznym apelu, przygotowanym przez panią Jolantę Ludkowską i pana Grzegorza Chomicza, dowiedzieliśmy się na czym polega współczesny patriotyzm. Rys historyczny tego ważnego wydarzenia z 1918 r. przedstawili nam uczniowie klasy VId: Kacper Hryń, Marcjanna Jaróżek i Dobrosława Szewiało. W niedzielę 10 listopada 1918 r. wczesnym rankiem Józef Piłsudski, po przeszło rocznym więzieniu w twierdzy magdeburskiej, gdzie był przetrzymywany przez Niemców za odmowę złożenia przysięgi na wierność cesarzowi niemieckiemu i austriackiemu, przybył do Warszawy. Twórca i dowódca I Brygady Legionów został powitany na dworcu przez księcia Zdzisława Lubomirskiego, który reprezentował Radę Regencyjną, pełniącą funkcję tymczasowej polskiej władzy państwowej. Jeszcze tego samego dnia doszło do spotkania Józefa Piłsudskiego z niemiecką Centralną Radą Żołnierską. W wyniku zawartych porozumień, w nocy Polska Organizacja Wojskowa rozbroiła 30-tysięczny garnizon żołnierzy niemieckich stacjonujących w Warszawie. Nazajutrz, właśnie 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo Wojska Polskiego i powierzyła mu misję utworzenia Rządu Narodowego. Niezwłocznie po objęciu władzy Józef Piłsudski wysłał telegram do państw zachodnich, w którym zawiadamiał o powstaniu niepodległej Polski: Jako wódz naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski. Sytuacja polityczna w Polsce i jarzmo okupacji nie pozwoliły dotychczas narodowi polskiemu wypowiedzieć się swobodnie o swym losie. Dzięki zmianom, które nastąpiły wskutek świetnych zwycięstw armii sprzymierzonych - wznowienie niepodległości i suwerenności Polski staje się odtąd faktem dokonanym. Państwo Polskie powstaje z woli całego narodu i opiera się na podstawach demokratycznych. Rząd Polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto czterdzieści lat ciążyła nad losami Polski - przez ustrój zdudowanu na porządku i sprawiedliwości. Opierając się na Armii Polskiej pod moją komendą, mam nadzieję, że odtąd żadna armia obca nie wkroczy do Polski. Jestem przekonany, że potężne demokracje Zachodu udzielą swej pomocy i braterskiego poparcia Polskiej Rzeczpospolitej Odrodzonej i Niepodległej.

  Podczas naszego szkolnego, patriotycznego spotkania odśpiewaliśmy hymn oraz takie pieśni jak: ,,Przybyli ułani", ,,Pierwsza Brygada", ,,Pieśń Legionów". Punktem kulminacyjnym apelu był polonez zatańczony przez uczniów klas IV-VI. Na koniec za pomocą białych i czerwonych kartek stworzyliśmy imponującą makietę naszych barw narodowych. Dziękujemy organizatorom uroczystości za ciekawą lekcję patriotyzmu.

 • TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM.

  Jak co roku  w październiku, uczniowie klas trzecich,  brali udział w turnieju sprawdzającym ich wiedzę na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym i znajomości znaków drogowych. Każdą klasę reprezentowała trzy osobowa drużyna wyłoniona przez wychowawcę klasy. Z klasy IIIa pani Renaty Kawki,  klasę reprezentowali: Julia Bretsznajder, Agata Gawda i Mikołaj Kapitaniec. W skład drużyny klasy III b pani Mari Ruman wchodzili: Zofia Pietrucha, Karol Wojtaszek i Grzegorz Lis. Natomiast drużyna klasy III c pani Ilony Ratajczak to: Martyna Turowska, Francesco Aletti i Jakub Bieganowski. Drużyny rywalizowały w kilku zadaniach i do ostatniej chwili punktacja była wyrównana. Komisja miała trudne zadanie. Dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego i rywalizacja była wyrównana. W skład komisji wchodziły pani Barbara Getner, pani Alicja Hajczewska oraz pani Anna Krysiak, która przygotowała zadania dla drużyn i prowadziła turniej. Końcowe zadanie wyłoniło zwycięską drużynę - klasę IIIa, której wychowawcą jest pani Renata Kawka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy, która na pewno się przyda podczas egzaminu na Kartę Rowerową.

                   

   

   

 • Dzień Niepodległości 11 listopada

   

  „- Ty to masz szczęście             
  Że w tym momencie
  Żyć ci przyszło
  W kraju nad Wisłą
  Ty to masz szczęście  „

   

   

  Słowa utworu Maryli Rodowicz to słowa przewodnie uroczystego spotkania klas młodszych z okazji uczczenia 11 Listopada Święta Odzyskania Niepodległości. Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie ją  uczciliśmy – radośnie, dzięki wspaniałej prezentacji klasy III c przygotowanej przez p. Ilonę Ratajczak. Treści trudne, patetyczne stały się dzięki przygotowanym scenkom i doskonale dobranej oprawie muzycznej bliskie wszystkim uczniom, nauczycielom oraz gościom, którzy z ogromną przyjemnością uczestniczyli w tym wydarzeniu. Pani dyrektor Elżbieta Pojasek  dziękując małym artystom i ich wychowawczyni podkreśliła wagę tego jak dumni jesteśmy wszyscy z tego, że jesteśmy Polakami i możemy żyć ,uczyć się i pracować w wolnej Ojczyźnie! 

          Ty to masz szczęście
          Że w tym momencie
          Żyć ci przyszło
          W kraju nad Wisłą
          Ty to masz szczęście

           Twój kraj 
  szczęśliwy
           Piękny, prawdziwy
           Ludzie uczynni
           W sercach niewinni
           Twój kraj szczęśliwy


                                                                                                          Opiekun najmłodszej grupy wiekowej Helena Radoszko

           

 • Zakładamy szkolny ogródek kwiatowy

   

  Jesień to idealna pora na sadzenie roślin dlatego postanowiliśmy to wykorzystać po to aby upiększyć naszą szkołę. Inicjatorem  była pani Jolanta Szlachciak wychowawczyni klasy 2 a, która namówiła innych wychowawców i ich uczniów  do akcji „Sadzimy kwiaty jesienią – cieszymy się ich widokiem na wiosnę”.   Przed oraz za budynkiem szkoły przy ulicy Piastów znajdują się klombiki,  w których każda z klas biorąca udział w akcji założyła swoją hodowlę roślin. Dzięki zaangażowaniu uczniów ale przede wszystkim ich rodziców zgromadziliśmy cebulki tulipanów, krokusów, żonkili, szafirków itp. Które wysadzamy właśnie na jesieni. Już teraz nie możemy się doczekać  wiosny i tego jakie rabatki upiększą otoczenie naszej szkoły! Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc!

               Opiekun najmłodszej grupy wiekowej Helena  Radoszko

                      

     

 • Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa.

        Podczas zabawy Halloweenowej uczniowie klasy IIa jako wiedźmy, czarodzieje i inne straszne potwory przygotowali zdrową i smaczną sałatkę jarzynową, Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Ogromną frajdą dla dzieci było krojenie gotowanych warzyw i trzeba przyznać, że nie sprawiło im to najmniejszych kłopotów. Wszystkie palce były całe, a warzywa super pokrojone. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie, ale znalazły się niejadki, które niestety nie spróbowały, ale zapewniały, że na pewno zrobią taką samą w domu z rodzicami.

  Zatem do dzieła kochani rodzice - pomocników macie na piątkę!

                                  

 • Laureaci konkursu wojewódzkiego ,,zDolny Ślązaczek"

  W roku szkolnym 2015/2016 konkurs zDolny Ślązaczek przebiega w formule blokowo-przedmiotowej. Udział w konkursie daje okazję do samopoznania, porównania swoich osiągnięć z osiągnięciami uczniów z innych szkół i środowisk. Konkurs jest regionalną formą wspierania uzdolnień uczniów, zarówno w każdym powiecie, jak i w całym województwie dolnośląskim. Eliminacje szkolne z języka polskiego oraz matematyki odbyły się 15 października. Przystąpiły do niego 64 osoby z klas IV-VI. Największe szanse mieli uczniowie klas VI, bowiem zagadnienia konkursowe znacznie wykraczały poza program klas młodszych. W tym roku szkolnym na etapie powiatowym z języka polskiego i matematyki SP nr 1 w Górze reprezentować będzie Kacper Skwarek - uczeń klasy VIb, natomiast z języka angielskiego: Gabriela Brzoza oraz Bartosz Zieliński - uczniowie klasy VId. Za Kacpra kciuki będziemy trzymać 12 listopada, a za Gabrysię i Bartka - 7 i 8 grudnia.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • 065 5432452
  faks 065 5441675

Galeria zdjęć