• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „ WEŹ PARAGON”

  Dnia 24  października 2014 r. odbyło się uroczyste  wręczenie  dyplomów i nagród    w siedzibie  Urzędu  Skarbowego w Górze.

  Laureatami konkursu plastycznego „Weź  paragon”  zostali  następujący uczniowie .

  II miejsce – Zuzanna Mycyk

  Wyróżnienie – Julia  Tarczyło

  Wyróżnienie – Bartosz  Tarczyło

    Wszystkim  laureatom  Naczelnik Urzędu Skarbowego w  Górze serdecznie podziękował za wykonanie pięknych prac, które długo będą zdobić  wnętrze budynku Urzędu  Skarbowego.

    Laureaci nie tylko otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody ale także mogli zapoznać się z  pomieszczeniami mieszczącymi  się w Urzędzie  Skarbowym.

    Z pewnością miłe przyjęcie   laureatów przez  Naczelnika  Urzędu Skarbowego wspaniałe  nagrody oraz kolorowe baloniki będą zachętą  dla innych dzieci do  brania udziału w konkursach  organizowanych przez Urząd  Skarbowy  w  Górze.

 • „BAJKA I LEGENDA ŚWIATA W ŻYCIE NAM SIĘ WPLATA”

   

  KONKURS  MIĘDZYNARODOWY

    Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział  w konkursie międzynarodowym  pod nazwą  „Bajka i legenda świata w życie  nam się wplata”

     Konkurs odbywa się pod  PATRONATEM HONOROWYM  prof. dr  hab.  ROMANA ANTOSZEWSKIEGO oraz MINISTRA EDUKACJI  NARODOWEJ.

               Partnerem jest min. POLSKIE RADIO KATOWICE.

     Do 15 października  2014 roku należało wykonać pracę plastyczną  na temat ulubionej  bajki dzieciństwa. Technika pracy była dowolna.

     Prace  naszych uczniów już  zostały docenione  przez organizatorów tego konkursu i umieszczone  na specjalnej stronie internetowej  , gdzie znajdują się tysiące prac uczestników z całego świata na przykład z Japonii, Chin, Włoch, USA, Szwecji. itp.

    Konkurs nie miał barier wiekowych. każdy, kto  lubi baśnie   zarówno dziecko jak i  dorosły mógł wykonać pracę plastyczną lub   napisać własną baśń.

    To, że prace  naszych uczniów zostały zakwalifikowane do galerii -  to już jest  duży sukces zarówno dzieci  jak i opiekunów.

    Koordynatorem tego niezwykle ciekawego  konkursu była pani Elżbieta Sarek

     Naszymi  laureatami konkursu  międzynarodowego „ BAJKA I  LEGENDA ŚWIATA W ŻYCIE NAM SIĘ WPLATA „ na etapie szkolnym   oraz zakwalifikowanymi do konkursu  w dalszym etapie  zostali.:

    numer pracy 1277 -  Gabriela Wrona – kl. III c – opiekun pani Lidia Nowak

    numer pracy 1268 – Julia Bretsznajder – kl. II a- opiekun pani Renata Kawka

    numer pracy 1280 – Daria Borwik – kl. IIa – opiekun pani Renata Kawka

    numer pracy 1271 – Karolina Gawda – kl. II a – opiekun  pani Renata Kawka

    numer pracy 1272 – Oliwia Barna – kl. II a – opiekun pani Renata Kawka

    numer pracy 1273 – Agata Gawda – kl. II a – opiekun pani Renata Kawka

    numer pracy 1283 – Oliwia Otto – kl. II c – opiekun pani Elżbieta Janasik

    numer pracy 1276 – Patryk Janasik – kl.II c- opiekun pani Elżbieta Janasik

    numer pracy 1274 -  Marika  Kopaniarz -   kl. II c – opiekun  pani  Elżbieta Janasik

    numer pracy 1275 – Mikołaj Hołownia – kl. II c – opiekun pani  Elżbieta Janasik

    numer pracy 1286 – Szymon Guziołek – kl. II c – opiekun pani Elżbieta Janasik

    numer pracy 1269 – Eliza Łukaniuk – kl. IV d – opiekun – pani Jolanta Ludkowska

    numer pracy  1282- Paulina Kupcewicz – kl. V c – opiekun  pani Elżbieta Sarek

    numer pracy 1281 – Gabriela  Brzoza – kl. V d – opiekun pani Jolanta Ludkowska

    numer pracy 1279 – Agata Skrzypczak – kl. V c – opiekun Elżbieta Sarek

    numer pracy 1285 – Marcjanna Jarózek – kl. V d – opiekun pani Jolanta Ludkowska

    numer pracy 1278 – Klaudia Borwik – kl.  VI a  - opiekun pani Jolanta Ludkowska

  Na te wszystkie prace można głosować do  12 listopada.

  Codziennie można oddać swój  jeden głos na każdą z prac.

  Należy  wpisać tylko  w google egminy.eu galeria  i odnaleźć pracę pod  wybranym numerem  i oddać swój głos.

  25 listopada zostaną ogłoszone wyniki i podane na powyższej stronie, kto z uczestników otrzyma  NAGRODĘ INTERNAUTÓW .

   

  UWAGA !!!

   Prace  będą oceniane dwa razy.

   Jeden raz przez  internautów . Drugi  raz przez specjalnie powołaną komisję złożoną ze specjalistów w dziedzinie sztuki.

   Zachęcamy do  oglądania prac z całego świata i głosowania  na najciekawsze.

  Oczywiście  apelujemy ,aby głosować również na prace naszych uczniów.

              

         koordynator konkursu  Elżbieta  Sarek

   

   

  .

 • XIV DNI PAPIESKIE - ,,Świętymi bądźcie"

  21 października uroczystym apelem uczciliśmy obchody XIV Dni Papieskich, które w tym roku przebiegały pod hasłem ,,Świętymi bądźcie". Pontyfikat Jana Pawła II był okresem nadzwyczajnego wzrostu ilości świętych i błogosławionych. W ciągu tych lat beatyfikował on 1329 sług bożych i kanonizował 473 błogosławionych. Jednocześnie Ojciec Święty uczył nas jak dążyć do świętości. Dawał siłę i odwagę milionom ludzi na świecie. Dziś z  wysokości nieba woła do nas: ,,Świętymi bądźcie", twierdzi, że świętość jest osiągalna dla każdego. Pamięć o naszym wielkim Rodaku uczciliśmy tańcem i śpiewem. Na scenie ujrzeliśmy dzieci przygotowane na tę szczególną okazję pod kierunkiem pań: Jolanty Ludkowskiej i Anety Płuchowskiej. IV b podziwialiśmy w tańcu ,,Coś się święci", VI c w kompozycji ,, Ku niebu i świętości", a VI d w tańcu ,,Jestem Rybakiem Pana". Klasa IV c przepięknie wykonała takie utwory jak: ,,Ku świętości", ,,Dobroć jest wśród nas", ,,Chodź zrobimy wielki skok", a na koniec poruszaliśmy się w rytm piosenki ,,Klaszczmy w dłonie".

   

 • Światowy Dzień Misyjny

  „Wszyscy uczniowie Pana są powołani do pielęgnowania radości ewangelizacji”. Przypomina o tym papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny . W dniu 19 października 2014 roku obchodzono Światowy Dzień Misyjny. Tegoroczne hasło brzmiało„ Z Ewangelią do narodów". Uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Klubu Wolontariatu  uświetnili swoimi występami ten dzień. Prezentowana inscenizacja nosiła tytuł ,,Róże Świętej Tereski ” a pieśń z teledyskiem: ,,Tacy sami jak my ”wprowadziła w tematykę misyjną. Głównym  celem przedstawienia było rozbudzenie chęci modlitwy  za misjonarzy, za waszych rówieśników z krajów misyjnych  oraz przedstawienie krótkiej historii świętej Tereski  z wykorzystaniem filmu edukacyjnego. Nasi aktorzy wcielili się w swoich rówieśników z poszczególnych krajów misyjnych tj. z Afryki ,Azji ,Ameryki, Oceanii  i Europy. W roli Mbote z Ugandy zobaczyliśmy Maję Oporowicz.  Zuzanna Janicka przedstawiła poruszającą historię Sziho mieszkającą  w Indiach, poznaliśmy losy Pablo – odtwórca roli Michał Popowicz ,który  mieszkał w Brazylii, z Oceanii zapoznaliśmy się z Jessicą czyli Wiktorią Chrzanowską, natomiast  w rolę Nicolasa z Francji wcielił się uroczy Patryk Trojak. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom pięknej inicjatywy uroczystego świętowania tygodnia misyjnego. Mamy nadzieję ,że uda nam się również wesprzeć  finansowo  akcję „Grosik na misje ”.

  Światowy Dzień Misyjny jednoczy wszystkie dzieci Kościoła, nie tylko w modlitwie, lecz również w solidarności, w niesieniu pomocy i w dzieleniu się dobrami materialnymi na rzecz misji . Należy zadbać o to, aby ofiary dziecięce składane przy okazji Tygodnia Misyjnego wyrażały dar złożony Bogi i przeznaczony dla wszystkich misji na świecie. „Osobista pomoc materialna jest znakiem ofiarowania samego siebie najpierw Bogu, a następnie braciom – przekonuje Ojciec Święty Franciszek – w ten sposób materialny dar może stać się sposobem ewangelizacji świata budowanego na miłości”.

  Przed nami Światowy Dzień Misyjny (przedostatnia niedziela października). W tym roku w Polsce obchodzimy go pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Ten dzień to „wyjątkowy czas, kiedy wierni różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwę i konkretne czyny solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych” – napisał w orędziu misyjnym Ojciec Święty Franciszek . „Jest to czas okazywania wdzięczności i radości.”
   

 • TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

  17 października uczniowie trzecich klas uczestniczyli w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, który pięknie przygotowała i prowadziła pani Renata Kawka. Klasy reprezentowały trzyosobowe drużyny. Na widowni kibicowali im koledzy i koleżanki razem z wychowawczyniami trzymając mocno zaciśnięte kciuki. Grupa uczniów z kl. IIa rozpoczęła turniej wesołą piosenką o znaczkach odblaskowych, której towarzyszyła maskotka imprezy - zebra. Następnie uczniowie klas trzecich popisywali się wiedzę na wysokim poziomie wykonując ciekawe zadania. Rozwiązywali test wyboru, odpowiadali na pytania, układali hasła prezentując wiedzę dotyczącą znajomości znaków i przepisów o ruchu drogowym. Mieli również okazję wykazać swoje umiejętności w praktyce i zaprezentować poprawne przechodzenie przez jezdnię. Widownia dopingowała swoje drużyny okrzykami. Podczas wspólnej zabawy panowała miła atmosfera sprzyjająca rozwiązywaniu zadań. Kolejną wielką atrakcją okazało się wspólne rozwiązywanie zadań i odpowiadanie na pytania zadawane przez bohatera filmu dydaktycznego „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Wysoki i bardzo wyrównany poziom wiadomości i umiejętności uczniów ostatecznie rozstrzygnęła dogrywka. Komisja w składzie: p. Urszula Szawaryn, p. Krystyna  Kasperska, p. Renata Kawka wyłoniła laureatów turnieju.

  I miejsce zdobyła drużyna z klasy IIIa:

   Martyna Janowska, Oliwier Jóźwiak, Tymoteusz Matysiak,

  II miejsce drużyna z klasy IIIc:

   Kewin Chlastawa, Amelia Wójtowicz, Gabriela Wrona,

  III miejsce drużyna z klasy IIIb:

  Miłosz Gniecki, Marcelina Kosiuba, Patryk Posypanko.

  Uczniowie otrzymali dyplomy, gratulacje i odblaskowe opaski.

  Drużynie z klasy IIIa życzymy powodzenia, bo już 24 października będzie prezentowała naszą szkołę w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym: „Stop! Dziecko na drodze!” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górze. Wszyscy im kibicujemy i trzymamy za nich kciuki!

 • Uroczyste Obchody Dnia Seniora

  16 października 2014 roku  uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole, uświetnili swoimi występami  Gminne Obchody Dnia Seniora . Gościem honorowym była Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz , Z-ca burmistrza Pan Andrzej Rogala oraz Starosta Powiatu Górowskiego Pan Piotr Wołowicz. Wszystkich przybyłych gości  przywitał prezes Klubu Seniora Pogodna Jesień Pan Bronisław Barna. Nasi uczniowie zaprezentowali  przepiękny program artystyczny  z dedykacją dla zacnych Seniorów. W koncercie wokalnym wykonano utwory:  Dziś życzeń wiele, Niech żyją Seniorzy, O mnie się nie martw, Orkiestry dęte, Dobre, dobre bardzo dobre. Gromkie brawa  były nagrodą za występ. Dodatkowo dołączyliśmy laurkę i życzenia w imieniu Dyrektora Szkoły Pani Lilianny Biedulskiej, wszystkich Pracowników , Rodziców oraz  Uczniów .

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

   

  Podobnie jak w zeszłym roku 16 października 157 uczniów i 7 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Akcja organizowana jest corocznie od 2006 roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W akcji wzięły udział klasy: IIa, IIIa, IIIb, IIIc, IVc i VId oraz panie Jolanta Szlachciak, Renata Kawka, Anna Krysiak, Alicja Hajczewska, Lidia Nowak, Jolanta Ludkowska i Maria Ruman. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w ustanowieniu rekordu.

   

  Chcemy, aby ta akcja rozpropagowała zasady udzielania pierwszej pomocy wśród naszych uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Należy pamiętać o tym, że nigdy nie możemy być pewni, że taka umiejętność się nam nie przyda. 

          

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

    Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przebiegały w naszej szkole pod hasłem :  "Dla tych co kształcą nasze serca i umysły". Swoją obecnością zaszczycili nas: przewodnicząca Rady Rodziców – pani Renata Skibińska oraz Przedstawiciele Rady Rodziców: pani Sylwia Smereka, pani Daria Miszkiewicz, pani Anna Tarczyło, pani Jolanta Samsel – Hryń, pani Katarzyna Boguszyk – Pypeć i pani Anna Matczuk. Uroczysty apel, który odbył się 13 października rozpoczęła pani Dyrektor Lilianna Biedulska pięknymi słowami  świętego Jana Pawła II:

  „Młodzi Was potrzebują, oni poszukują wzorców,

  które byłyby dla nich punktem odniesienia,

  oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań,

  jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko

  domagają się od Was przykładu życia.”

  Następnie pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia dla nauczycieli:

  Spełnienia marzeń, wytrwałości w działaniu, odwagi, która ma w sobie moc geniuszu, odnajdywania w każdej sytuacji dobrego rozwiązania, wyznaczania rozsądnych celów i mądrości bezstronnego oceniania.

  Pani Dyrektor pionformowała również zgromadzonych o przyznanych ozdnaczeniach resortowych. Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej - Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczona została pani Anna Dorabiała. Uroczyste wręczenie powyższego odznaczenia  nastąpi 14.10.2014 r. we Wrocławiu.

  Nagrodą Burmistrza Góry za pracę na rzecz wolontariatu w  styczniu 2014 r. uhonorowane zostały panie: Jolanta Ludkowska i Helena Radoszko.

  Wręczone zostały również 24 nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły, a Samorząd Szkolny uhonorował statuetką Nauczyciela Roku panią Jolantę Szlachciak i panią Joannę Siekanowicz. W imieniu Rady Rodziców zabrała głos pani Daria Miszkiewicz. W swoich słowach podkreśliła wagę pracy nauczyciela. Zwieńczeniem uroczystości była wspaniała część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. II b pod kierunkiem pani Marii Ruman i III a pod opieką pani Anny Krysiak. Uczniowie zaprezentowali bardzo radosne piosenki, scenki pantomimiczne, a na koniec w rytmie przebojów z lat 80-tych, zatańczyli niesamowicie energetyczny taniec.

 • Piknik jesienny

  Niedawno powitaliśmy najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, którzy po miesiącu zostali pasowani na prawdziwych „żaków”, a już nowe wyzwania przed nimi. W piątek 10 października 2014 r. klasy pierwsze z naszej szkoły pożegnały lato w czasie pikniku w lesie. Piknik zorganizowały nauczycielki świetlicy pani Alicja Podwińska i Krystyna Kasperska przy pomocy wychowawców klas pierwszych. Pogoda dopisywała, aż trudno było uwierzyć że jesień na dobre zagościła w naturze. Zajęcia w terenie to nie tylko super zabawa ale  przede wszystkim nauka przez doświadczanie. W leśnej szkole odwiedziła nas Pani Barbara Chrystman- Kurzawa z Nadleśnictwa Góra Śląska, która jest specjalistą w zakresie ochrony i edukacji leśnej. Opowieściom o zwyczajach zwierząt nie było końca. Dzieci bardzo uważnie słuchały ciekawostek dotyczących roślin, które też w odpowiedni sposób przygotowują się do zimy. Uczniowie pięknie odpowiadali na pytania dotyczące sposobu zachowania się w lesie. Na koniec tych wyjątkowych zajęć otrzymały od naszego gościa niespodzianki- zwierzaczki, pacynki. Wszyscy gorącymi brawami podziękowaliśmy za spotkanie w leśnej szkole. Przyszedł czas na piknikowe śniadanie. Kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Po śniadaniu gry i zabawy ruchowe, a na zakończenie pamiątkowe zdjęcia. Nadszedł czas powrotu do szkoły. Żegnaj lato na rok….

  H. Radoszko

 • Akcja ,,Zjedz jabłko"

  10 października, w piątkowe przedpołudnie na dziedzińcu szkolnym odbył się apel promujący zdrowie w ramach akcji ,,Zjedz jabłko" zorganizowanej pod patronatem sieci Intermarche.Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego trybu życia i odżywiania, wzbogaconego wartościowymi owocami jakimi są jabłka. Z tej okazji progi naszej szkoły zaszczycili swoją obecnością: zastępca Burmistrza Góry - pan Andrzej Rogala oraz prezes Intermarche w Górze pan Mariusz Augustyniak. Krótki program artystyczny o tematyce prozdrowotnej przygotowały koordynatorki akcji - nauczycielki przyrody - panie: Nela Roślik i Justyna Waścińska, natomiast stronę muzyczną apelu opracowała pani Jolanta Ludkowska. Usłyszeliśmy hymn o zdrowiu pt,,Zdrowy styl życia" w wykonaniu klas: IV a i IV d, wiersz ,,Jabłuszko" zaprezentowany przez Wiktorię Chrzanowską z kl. VI a, podziwialiśmy również klasę VI a w tańcu ,,Czerwone jabłuszko". Następnie każda z klas zaprezentowała plakat informujący o zdrowotnych walorach jabłka oraz omówiła zalety spożywania tego owocu. Na koniec apelu każdy uczeń poczęstował się pysznym jabłuszkiem i wróciliśmy do klas na zajęcia.

  7 października sieć Intermarche rozpoczęła kolejną odsłonę akcji ,,Jedz jabłka". Owoce, które pierwotnie miały dotrzeć do placówek edukacyjnych na terenie obwodu Kaliningradzkiego, ostatecznie zostaną przekazane do ponad stu polskich szkół.


   

 • MÓJ WAKACYJNY DZIEŃ

          WYNIKI GMINNEGO  KONKURSU

  „MÓJ WAKACYJNY  DZIEŃ”

   

           Dnia  08.10.2014 odbyło się  na  Oddziale  Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w  Górze  podsumowanie konkursu plastycznego Mój  wakacyjny  dzień” 

           Koordynatorem tego konkursu była p. Elżbieta Sarek.

           Na konkurs  wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych techniką mieszaną świadczących o dużych zdolnościach plastycznych  uczniów.

           Na etapie szkolnym laureatami tego konkursu  zostali:

           w młodszej  grupie wiekowej:

  1. Julia  Bretsznajder – klasa II a – op. p. R. Kawka
  2. Miłosz Gniecki – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  3. Julia Stankiewicz – kl. III b – op. p. A. Hajczewska.
  4. Adam Nawrocki – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  5. Michał Szopa – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  6.  Zuzanna Mycyk – kl. III a -  op.  p. A. Krysiak
  7.  Oliwier Jóźwiak – kl. III a  - op.  p. A. Krysiak
  8. Dominika Turowska – kl. III c – op. p. L. Nowak
  9. Aleksandra  Magierowska – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  10.  Nikola Jurczak – kl. III c – op. p. L. Nowak
  11.  Adrian Stróżyński -  kl. II a – op. p. R. Kawka
  12.  Fabian  Lejczak – kl. II a – op. p. Renata Kawka
  13. Agata  Garbacz – kl. II a – op.  p. R. Kawka
  14. Weronika Jakubik -  kl. II b – op. Alicja  Hajczewska
  15. Nikola Wawrzykowska – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  16.  Magdalena Rękosiewicz – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  17. Luiza Arendarczyk – kl.  III a  - op. p. A.  Krysiak

      

  w starszej grupie wiekowej :

  1. Julia Siemaszko – kl. IV c – op. p. E. Sarek

  2. Adrianna Karyś – kl. IV c – op. p. E. Sarek

  3. Aleksandra Satora – kl. IV c – op. p. E. Sarek

            Laureatami tego konkursu  na etapie gminnym  zostali :

  I miejsce -  Nikola  Wawrzykowska z kl. III b. - opiekun pani Alicja Hajczewska

  III miejsce -  Julia  Bretsznajder   z kl.  II a -  opiekun  pani   Renata Kawka

   

           Wyróżnienie :

  Luiza Arendarczyk  z kl.  III a – opiekun  pani  Anna Krysiak  

  Miłosz Gniecki z kl. III b – opiekun pani Alicja Hajczewska

  Oliwier Jóźwiak z kl. III a – opiekun pani  Anna Krysiak

  Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe.

  Serdecznie gratulujemy  wszystkim laureatom tego konkursu !

 • UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

  Dnia 2 października 2014r.odbyło się uroczyste przyjecie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze. W sali gimnastycznej szkoły powitano 117 dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Wśród nich są dwie klasy sześciolatków i cztery klasy siedmiolatków. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: w imieniu Burmistrza Góry Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Pani Izabela Baranowska, dyrektor Banku PKO BP Pan Michał Baworowski, przedstawiciele Rady Rodziców Panie: przewodnicząca Renata Skibińska i Daria Miszkiewicz. Pani Helena Radoszko prowadząca uroczystość zaprosiła klasy pierwsze do autoprezentacji. Dzieci pięknie prezentowały się przed wychowawcami, rodzicami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Wicedyrektor szkoły  Pani Elżbieta Pojasek skierowała do uczniów i rodziców ciepłe słowa, a następnie w obecności sztandaru szkolnego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Zaproszeni rodzice z dumą i wzruszeniem wpatrywali się w swoje dzieci, które podchodziły do pasowania. Ważną obietnicę złożyli również rodzice obiecujący wspierać, rozumieć i kochać swoje pociechy. Dzieci otrzymały od wychowawców pamiątkowe dyplomy, a od rodziców "rożki obfitości”. Pod koniec uroczystości  Pani Jolanta Szlachciak opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności przedstawiła zebranym główne założenia programu SKO i zachęciła uczniów do systematycznego oszczędzania. Na zakończenie klasy pierwsze zostały zaproszone do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  To ważne wydarzenie w życiu szkoły uświetniła klasa III b, która pod kierunkiem pani Alicji Hajczewskiej przygotowała wesoły program  artystyczny.

 • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  Dnia 30 września 2014r. na stadionie sportowym w Górze odbył się finał powiatowy sztafetowych biegów przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Chocianowska Hanna, Oporowicz Maja, Kępowicz Wiktoria, Niewiarowska Marta, Janicka Zuzanna, Kaławaj Oliwia, Szabłowska Martyna, Sokołowska Julia, Jazwińska Natalia, Kropacz Wiktoria, Wyczółkowska Wiktoria. Dziewczęta pokonywały dystans 10*800m natomiast chłopcy 10*1000m. Skład drużyny chłopców to: Boksiński Wojciech, Koroś Wojciech, Tarońt Jakub, Iwasików Wiktor, Chocianowski Konrad, Podwiński Jakub, Kożyczak Norbert, Litwa Kacper, Murcha Miłosz, Szalkowski Jakub, Michalec Bartosz, Kopaniecki Adrian. Rywalizowały ze sobą szkoły z Góry-SP1 i SP2 oraz szkoła podstawowa z Wąsosza. Po zaciętej walce ostatecznie dziewczęta z naszej szkoły zajęły IIm a chłopcy uplasowali się na Im i tym samym zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

      Finał wojewódzki odbył się 9 pażdziernika w Olszynie. Impreza połączona z Wojewódzką Inauguracją Szkolnego Roku Sportowego przebiegła w olimpijskiej atmosferze. Rywalizowały ze sobą szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z całego Dolnego Śląska. Na starcie biegów sztafetowych drużyn chłopców ze szkół podstawowych stanęło 25 zespołów. Nasi chłopcy po wyczerpującej walce zajęli wysokie VIIm. Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • XVII Dolnośląski Festiwal Nauki

  We wtorek 24 września 2014 r. uczniowie klas czwartych mieli możliwość skorzystania z zajęć przyrodniczych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez wrocławskie uczelnie wyższe. W tym roku odwiedziliśmy Instytut Meteorologii i Klimatologii, gdzie poznawaliśmy przyrządy do pomiaru i odczytu pogody. Dowiedzieliśmy się jak powstają chmury, co to jest bryza morska i w jaki sposób unosi się balon. Zjawiska pogodowe „od kuchni” pomogły zrozumieć wiele ciekawych zagadnień, z którymi przeplata się nasza dzienność. Kolejnym punktem wycieczki były doświadczenia fizyczne. Poznaliśmy między innymi jak może zadziałać na nas siła odśrodkowa czy zobaczyć co dzieje się z naszą fryzurą, gdy zadziała  pole elektrostatyczne. Na koniec przygody w świecie nauki czekała nas wspaniała wystawa zwierząt egzotycznych. Mogliśmy z bliska dojrzeć m.in. boa dusiciela, szynszyle czy jeża afrykańskiego. Widok niespotykanych na co dzień zwierząt budził  w nas ogromny zachwyt. Opiekunami na wycieczce były panie uczące przyrody: Justyna Waścińska i Nela Roślik. Organizatorem wypraw naukowych jest Samorząd Szkolny z opiekunem panią Dorotą Szostek.

 • DBAMY O ŚRODOWISKO!!!

  Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w organizowanej przez fundację „Nasza Ziemia” akcji Sprzątania Świata.  W tym roku pod hasłem: „Turysto! Szanuj, środowisko, też po wakacjach!”. 19 września wychowawczynie przeprowadziły w klasach tematyczne pogadanki. Następnie odpowiednio wyposażeni uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji ekologicznej. Z entuzjazmem sprzątali teren i osiedle przy budynku szkoły. Przyjemnie było usłyszeć wiele miłych słów od napotkanych mieszkańców naszego miasta.

 • BEZPIECZNA SZKOŁA!

        W miesiącu wrześniu uczniowie kl. I poznali zasady bezpiecznego poruszania się na ulicy w drodze do szkoły i nie tylko. Natomiast uczniowie klas II i III po raz kolejny przypomnieli sobie, jak być bezpiecznym użytkownikiem drogi. Pod okiem panów policjantów z wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Policji w Górze odbyły się praktyczne zajęcia na przejściu dla pieszych. Uczniowie klas III uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji. To właśni nasi najstarsi uczniowie w październiku będą prezentowali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przepisów ruchu drogowego podczas szkolnego turnieju wiedzy dla klas trzecich.

   

   

 • W trzeci weekend września 2014 w Kaliszu Pomorskim odbył się XV Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka, Rad Regionalnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Szkół im. Polskich Olimpijczyków, w którym nasza szkoła była reprezentowana przez przedstawicieli Klubu Olimpijczyka Mariana Sypniewskiego w Górze panią Beatę Rogowicz i Beatę Wójcik.

  W uroczystościach wzięli udział m.in. Starosta Drawski Stanisław Cybula, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, Członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska i Jarosław Rzepa, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, Członek Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Violetta Zbytek, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim Hubert Kozak, przedstawiciele 40 Klubów Olimpijczyka i Szkół noszących imię Polskich Olimpijczyków, ponad 20 Olimpijczyków, lokalni sportowcy, licznie przybyli goście i mieszkańcy Powiatu Drawskiego.

  Sejmik rozpoczął się od nadania imienia Polskich Olimpijczyków Leśnej Ścieżce Edukacyjnej znajdującej się przy Stadionie Miejskim w Kaliszu Pomorskim. Wstęgę wspólnie przecięli wyżej wymienieni, a pomagali im olimpijczycy Dorota Brzozowska i Mariusz Goździak.

  Następnie w zabytkowym Pałacu Wedlów rozpoczęły się obrady plenarne, natomiast wieczorem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przybyłym sejmikowiczom i mieszkańcom zaprezentowano spektakl pt. „Teatralny spacer po kaliskich legendach” wystawiony przez kaliską młodzież.

  Pierwszy dzień sejmiku zakończył się wieczorem autorskim dr Krzysztofa Zuchory, znakomitego poety i znawcy olimpizmu, wieloletniego działacza PKOL. Wieczór okazał się prawdziwą perełką, pozostającą na długo w pamięci.

  W defiladzie otwierającej Sejmik zaprezentowały się kluby sportowe działające na terenie Kalisza Pom.  oraz reprezentacje Klubów Olimpijczyka z całej Polski.

  Ceremoniał olimpijski rozpoczął się od wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej przez Mariusza Goździaka - złotego medalisty w pięcioboju nowoczesnym i zapalenia znicza olimpijskiego przez Mariana Tałaja, znanego polskiego judoki, medalisty olimpijskiego i trenera. Sejmik był doskonałą okazją do złożenia podziękowań, wyróżnień i wręczenia odznaczeń dla osób krzewiących idee sportową z terenu Powiatu Drawskiego.

  W bogatym programie sportowo - artystycznym pt. „Olimpiada przedszkolaka” zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Kalisza Pom.,  jak również starsze dzieci, młodzież i weteranki Kibolki z Białego Zdroju.

  Na popołudnie zaplanowano wyjazd studyjny do pobliskiego Wałcza, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym zwiedzanie słynnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS, wizyta w Klubie Olimpijczyka w Wałczu, spacer po „Wałeckiej Alei Gwiazd Sportu”, spotkanie z władzami miasta przy Ratuszu, a także zwiedzanie innych obiektów sportowych.

  XV Ogólnopolski Sejmik zakończył się w niedzielę przed południem uroczystym podsumowaniem, po czym „sejmikowicze”, bogatsi o doświadczenia z rozmów o tym jak inni promują sport i ideę olimpijską i pełni wspaniałych  wrażeń, rozjechali się do domów.

  Sejmik został zorganizowany przy znacznym wsparciu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Gminy Kalisz Pomorski i Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej.

             

             

         

   

   

   

 • XVII Donośląski Festiwal Nauki - Ścieżki Rozumu

  W sobotę 20 września 2014 r. grupa uczniów klas IV i V pod opieką pań: Doroty Szostek, Joanny Siekanowicz i Renaty Kowalskiej udała się do Wrocławia, aby uczestniczyć w XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Pierwszym punktem programu był piknik naukowy. Każdy z rozstawionych namiotów prezentował inne zagadnienie: etnograficzne, chemiczne, fizyczne, biologiczne, geograficzne, teatralne a nawet wojskowe. W minilabolatorium dzieci mogły obserwować pod mikroskopem pasożyty i bakterie. W namiocie biologicznym obserwowaliśmy egzotyczne owady, a w geograficznym można było ułożyć z puzzli wybrany kontynent. Oferta namiotu teatralnego polegała na możliwości dotknięcia i uczestniczenia w minispektaklu z udziałem lalek. Namiot wojskowy oferował wejście do środka amfibii, możliwość założenia kamizelki kuloodpornej czy dotknięcia i przymierzenia karabinu. O godzinie piętnastej udaliśmy się na warsztaty chemiczne zorganizowane na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj czekało na nas mnóstwo naukowych ciekawostek; magia ciekłego azotu, srebrzenie bombek, nowe materiały, kolorowa chemia. Każdy z prowadzących poszczególny warsztat starał się przystępnie i ciekawie przedstawić dane zjawisko czy eksperyment. Dodatkowo uzyskaliśmy wiedzę na temat jak na co dzień można wykorzystać chemię i jak przyszłościowa jest to dziedzina nauki.

 • Turysto dbaj o środowisko

  W piątek 19 września 2014 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata. Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie produkowania nadmiernej ilości śmieci i selektywną zbiórkę odpadów. Naszym gościem i jednocześnie ekspertem był leśniczy pan Grzegorz Kraśnicki, który uwrażliwił zebranych na potrzebę zachowania porządku w lesie, czyli miejscu ogólnodostępnym dla wszystkich. O dobro wspólne powinniśmy dbać szczególnie. Nauczycielki przyrody -  panie: Nela Roślik i Justyna Waścińska zadbały o merytoryczną oprawę krótkiego apelu. Reprezentanci klas wyszukiwali w tekście opowiadania przykładów negatywnych zachowań na terenie lasu. Klasy bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Z kolei pani Jolanta Ludkowska wraz z klasami: IV b, IV d, V c, VI a i VI c przygotowała muzyczną niespodziankę. Usłyszeliśmy takie utwory jak: ,,Blues dla leśników", ,,Posprzątaj świat" oraz ,,Pięknie żyć". Następnie, z panem leśniczym jako przewodnikiem, udaliśmy się do lasu.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  odbędą się

  16.09.2014 r. - klasy I - III

  godz. 16.00 - I zmiana ul. Piastów

  godz. 17.00  - II zmiana ul. Piastów

  godz. 16.00 - klasy I E, I F, II C - ul. M. Konopnickiej

   

  17.09.2014 r. - klasy IV - VI

  godz. 16.00, ul. M. Konopnickiej

   

  godz. 17.00 - zebranie Rady Rodziców,

  wybory Prezydium Rady Rodziców


   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • 065 5432452
  faks 065 5441675

Galeria zdjęć