• Nowy plan lekcji

  Od 15 lutego 2016 r. obowiązuje nowy plan lekcji!

 • Walentynki

  14 lutego, miłość tryska, szczęście kipi,

  nikt nie robi kwaśnej minki w końcu to są walentynki!

    

 • Życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych!

 • Zajęcia podczas ferii zimowych

  1.      01.02.2016 r., 900 - 1030: warsztaty gitarowe, prowadząca Jolanta Ludkowska, ul. Konopnickiej

  2.      01.02.2016 r. 900 – 1100: zajęcia biblioteczne, prowadząca Ewa Nowicka, ul. Piastów

  3.      02.02.2016 r., 900 - 1030: warsztaty wokalno-taneczne, prowadząca Jolanta Ludkowska, ul. Konopnickiej

  4.      02.02.2016 r. 900 – 1100: zajęcia biblioteczne, prowadząca Ewa Nowicka, ul. Piastów

  5.      03.02.2016 r. 900 – 1100: zajęcia biblioteczne, prowadząca Ewa Nowicka, ul. Piastów

  6.      03.02.2016 r., 900 – 1300: zajęcia biblioteczne, prowadząca Anna Borowiecka, ul. Konopnickiej

  7.      09.02.2016 r., 1000 – 1200: warsztaty ekoplastyczne „Recykling, czyli ze starego coś nowego”, prowadząca Marta Kokot-Wójcik, ul. Konopnickiej

  8.      10.02.2016 r., 900 – 1300: zajęcia biblioteczne, prowadząca Anna Borowiecka, ul. Konopnickiej

 • Święto Patrona Szkoły

  Dnia 26 stycznia 2016 r. świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - Bolesława Prusa. Z tej okazji odbył się apel dla uczniów klas IV - VI.

  Najpierw na scenie pojawili się uczniowie klasy VI b i w oryginalny, bardzo zabawny i przystępny sposób przekazali wiedzę o życiu i twórczości pisarza w formie przedstawienia - skeczu, którego scenariusz napisała pani Bogumiła Wyszyńska. Następnie uczniowie wykonali piosenkę hip-hopową o B. Prusie pt. ,,Aleksander Głowacki i Bolek Prus to jedno”. Trzeba dodać, że autorką tekstu tego utworu jest absolwentka naszej szkoły - Kasia Różańska. Widownia żywo reagowała na humor zawarty w przedstawieniu, a piosenka - mamy nadzieję - stanie się hitem naszej szkoły.

    W drugiej części apelu przenieśliśmy się w świat nowel Bolesława Prusa omawianych na lekcjach języka polskiego. Uczniowie klasy V b -  przygotowani przez panią Renatę Kowalską -  odegrali scenki z utworów: ,,Antek” i ,,Katarynka”. Mogliśmy podziwiać nie tylko grę aktorską, ale i piękne stroje oraz rekwizyty.

  Całość widowiska prezentowana była na tle wpaniałej  dekoracji, wykonanej przez panią Katarzynę Kaźmierczak.

      I w ten oto sposób uczciliśmy pamięć o naszym wybitnym patronie - pisarzu, publicyście, społeczniku, autorze wielu sentencji - złotych myśli, o którym Adam Asnyk w wierszu zadedykowanym B. Prusowi pisał:

            „Choć pracownika noc otoczy głucha,

             Wyrosną kwiaty na cmentarnej grzędzie

             I nieśmiertelna cząstka jego ducha

             W sercu pokoleń późniejszych żyć będzie.”

   

   

   

 • Święto Patrona Szkoły

   

   

 • Święto Babci i Dziadka

  Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Prusa w Górze.

   W tym roku ta miła uroczystość odbyła się w klasie II c 22 stycznia 2016 r. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków zaproszonych babć i dziadków przybyło sporo. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała wychowawczyni klasy Helena Radoszko, składając im serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Najpierw były to Bajkowe Jasełka, które uczniowie przygotowali wcześniej z okazji obchodów świąt Bożego Narodzenia, a później druga część przygotowana specjalnie dla Babć i Dziadków z okazji ich wyjątkowego święta. Warto zaznaczyć, że każdy uczeń klasy wziął czynny udział w przedstawieniu.

  Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przygotowanie przez rodziców uczniów pięknych tortów, które przy aplauzie dzieci wniesiono pod koniec piosenki Życzenia dla Babci i Dziadka.

  Po odśpiewaniu  dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Po uroczystości nastąpiła chwila gdzie można było przy filiżance herbaty porozmawiać i nacieszyć się wnukami. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

  Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert).

  Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

          

 • Koncert Kolęd dla Emerytów i Rencistów oraz Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna

  20.01.2016

  W  styczniowy dzień w krajobrazie zimowym wybraliśmy się na Uroczyste Spotkanie Opłatkowe do Ośrodka Pomocy Społecznej . Wśród organizatorów i zaproszonych gości byli. W imieniu Burmistrza Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz - Zastępca Burmistrza  Pan Andrzej Rogala, Kierownik  Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Edyta Lisiecka oraz Katarzyna Maksymczuk  oraz główny inicjator tego wydarzenia  Prezes TPGi W Pan Jerzy Jakuczun. Już od pierwszych chwil dało się zauważyć iście rodzinną atmosferę. To zasługa Pana Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Grodna I Wilna Pana Jerzego  oraz zebranych tam gości honorowych w osobach seniorów, który rozpoczął nasz koncert śpiewem piosenki pt. ,,Jest taki dzień". Wspólny dialog poprzez śpiew był wyrazem energii jak emanowała od pogodnych i radosnych Seniorów .Dzień  19 stycznia 2016 roku wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych i charytatywnych na dobre. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Wokalno -Tanecznego i Warsztatów Gitarowych reprezentowali naszą szkołę podczas Spotkania Opłatkowego. Cieszymy się, że mogliśmy swoim śpiewem ubogacić i umilić to wydarzenie. W czasie koncertu wykonaliśmy kolędy

  • Dzisiaj w Betlejem
  • Przybieżeli do Betlejem
  • Pójdźmy wszyscy do stajenki
  • Wśród nocnej ciszy
  • Był pastuszek bosy-  trio Amelia Akacka, Amelia Góralska , Julia Wawrzykowska ucz. kl. IV c
  • Gore gwiazda Jezusowi –solistka Julia Ciebień ucz.kl IV b 
  • Na tym niebie gwiazdeczka świecie –duet Maciej Szewiało i Dawid Włoch ucz. kl. V a
  • Skrzypi wóz
  • Maleńka miłość – solistka Jola L.
  • Hymn Roku Miłosierdzia – solistka Kornelia Jakimowicz ucz.klasy IV b
  • Wspólny śpiew kolędy - Lulajże Jezuniu

   

  W rolę Maryi wcieliła się Oliwia Szewiało a Józefa - Maciej Szewiało uczeń klasy Va. Obsługa sprzętu Jakub Żmiejewski uczeń klasy V a. Ponadto w chórku śpiewali: Nikola Wawrzykowska kl. IV b, Nikola Jurczak kl. IV c, Daria Gandecka, Marta Terlecka uczennica klasy V a. Organizatorzy obdarowali naszych artystów gromkimi brawami oraz słodkościami. Podziw i zachwyt dotyczył również pięknych strojów. Nawiązaliśmy również do wspomnień o naszych absolwentkach w osobach Angeliki Fornalik, Ewy Grymuzy oraz  Anny Ponichtery, które miały przyjemność reprezentować naszą szkołę w Konkursie Piosenki Lwowskiej I Wileńskiej i być laureatkami  tego konkursu o zasięgu regionalnym  w kategorii solistek oraz duetów .Gratulujemy !!!!

  Radują się nasze serca, że los naszych Seniorów jest ważny w naszym życiu. Jak dobrze, że dzięki Dyrekcji Szkoły  Pani Elżbiety Pojasek i Neli Roślik  nadal podejmujemy współpracę ze środowiskiem troszcząc się o ludzi w podeszłym wieku. Empatia i altruizm towarzyszą nam od zawsze.

  Jola L.

 • W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co nie miara... Z tym przesłaniem w dniu 19 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów z klas I-III. Wszystkie dzieci zebrały się na dużej sali gimnastycznej przy ul. Konopnickiej udekorowaną i przygotowaną do zabawy przez panią Agnieszkę Chawchunowicz-Rudzińską, Elżbietę Kacykowską i Alicję Hajczewską. Uczniowie przybyli poprzebierani za przepiękne królewny, wróżki, tancerki, kotki, indianki, kowboje, batmanów, wojowników, piratów, policjantów oraz wiele innych postaci. Panie nauczycielki także były nie do rozpoznania. Bal rozpoczęła i znakomicie poprowadziła Pani Ilonka Ratajczak wspólnie z mężem. Przez cały czas zachęcała dzieci do zabawy, tańców i hulanek. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca a wszystkie panie wychowawczynie radośnie bawiły się wspólnie z klasami. Był pociąg, kaczuchy, makarena, kółeczka taneczne przy głośnym śpiewie dzieci. Przebierańcy świetnie się bawili z uśmiechem, radością i spontaniczną taneczną aktywnością.

 • Sukcesy uczniów SP nr 1 w konkursach na szczeblu ogólnopolskim

  Uczniowie naszej szkoły poszerzają swoje horyzonty uczestnicząc w rozmaitych konkursach. Laureatami Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Matematyka - XXIV edycja zostali: Kacper Skwarek - laureat I stopnia, Tymoteusz Matysiak - laureat II stopnia, Cezary Hajczewski, Antoni Gąsiecki, Julia Tarczyło, Eliza Twardowska - laureaci IV stopnia, Bartosz Michalec, Marcel Matysiak, Bartosz Eckhardt, Jakub Balowski - laureaci V stopnia.

  Laureatami Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus XXVI edycja zostali: Natalia Glapiak - laureat I stopnia z wyróżnieniem, Julia Tarczyło - laureat II stopnia, Tymoteusz Matysiak, Julia Ślosarczyk, Gabriela Brzoza - laureaci IV stopnia, Weronika Sławińska, Kacper Skwarek - laureaci V stopnia.

  Natomiast z języka polskiego zdobywcami II m. w ogólnopolskim konkursie ,, Mistrz literatury" zostali: Eliza Czajewska oraz Adrian Kopaniecki. Osoby te będą reprezentować naszą szkołę 23 lutego podczas Dużego Finału w Zespole Szkół w Łozinie.

 • Zebrania z rodzicami

   

  ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS I - III

   

  28.01.2016 r. (czwartek)

  godz. 1600, ul. M. Konopnickiej 2

  Spotkania z wychowawcami w klasach:

  Klasa I E – sala 56

  Klasa II D – sala 6

  Klasa II E – sala 7

  Klasa III C – sala 54

    godz. 1600 - ul. Piastów 34 - I zmiana

  godz. 17.00 - ul. Piastów 34 - II zmiana

   

  ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS IV - VI

   

   27.01.2016 r. (środa)

  godz. 1600

  Spotkanie ogólne - sala gimnastyczna

  Spotkania z wychowawcami w klasach:

  Klasa IV A – sala 9

  Klasa IV B – sala 15

  Klasa IV C – sala 5

  Klasa V A – sala 10

  Klasa V B – sala 12

  Klasa V C – sala 8

  Klasa V D – sala 7

  Klasa VI A – sala 16

  Klasa VI B – sala 14

  Klasa VI C – sala 11

  Klasa VI D – sala 13

 • Nasza Szkoła grała dla WOŚP

  "Mierzymy wysoko" pod takim hasłem 10 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, do której z wielkim sercem przyłączyli sie uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły. Dzieci z klas I-III oraz IV-VI zbierały pieniążki do puszek jako wolontariusze WOŚP. Rodzice i uczniowie brali udział w biegu ulicami Góry, pod hasłem " Policz się z cukrzycą". Pomagali również w organizacji Finału Orkiestry w Domu Kultury w Górze- stoiska, licytacje i występy. Tam na koncercie współprowadzonym przez naszą niezastąpioną panią Jolantę Ludkowską, zaprezentowali się w tańcach i piosenkach, najmłodsi uczniowie. Klasa Ib z wychowawcą Alicją Hajczewską, klasa Id z wychowawcą Anną Krysiak oraz klasa II d z wychowawcą Agnieszką Chawchunowicz-Rudzińską. Cały finał został uwieńczony pięknym "Swiatełkiem do nieba". Dzięki tej szlachetnej zbiórce WOŚP zakupi sprzęt medyczny dla Oddziałów Pediatrycznych oraz Geriatrycznych w całej Polsce. Jesteśmy dumni z naszych "wielkich sercem" wychowanków. 

 • Szkolny Konkurs Plastyczny „Bombka bożonarodzeniowa z logo SP1”

  Na konkurs wpłynęły 22 prace, wykonane przez uczniów klas IV-VI. Dnia 21.12. 2015 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:

   

  I miejsce:

  Adam Nawrocki – IVB,

  Emilia Witko – VB,
  Nikola Wawrzykowska – IVB.

   

  II miejsce:

  Kornelia Narolska – IVB,

  Alina Urbaniak – VD,

  Katarzyna Juźwiak – VID.
   

  III miejsce:

  Natalia Maczuga – VD,

  Maciej Kruszka – IVB,

  Mikołaj Kruszka – VID.

   

  Wyróżnienie:

  Wiktoria Kropacz – VD,

  Remigiusz Kubisiak – IVB,

  Marta Terlecka – VA,

  Miłosz Gniecki – IVB,

  Bartosz Michalec – VB.

 • „ Żłób mu za kolebkę dano”

   

  „ Żłób mu za kolebkę dano”

  Słowa te przyświecały spotkaniu wszystkich uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się aby razem świętować, kolędować i cieszyć się tym szczególnym czasem. Uczniowie klasy II c pod kierunkiem wychowawcy Heleny Radoszko i nauczyciela religii Ewy Nowickiej zaprosili wszystkich na Bajkowe Jasełka. Do stajenki betlejemskiej przybywają znane postacie z bajek aby pokłonić się maleńkiemu Jezusowi, Maryi i Józefowi i przynoszą ze sobą dary w postaci najważniejszych dla nich wartości i uczuć. Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Rybak pokazują dzieciom, o czym powinniśmy w naszym życiu pamiętać aby być dobrym dla innych i właściwie postępować. Spektakl wzbogacono pięknymi melodiami kolęd i pastorałek. Pani dyrektor Elżbieta Pojasek przekazała wszystkim piękne świąteczne życzenia a w tle słyszeliśmy świąteczną piosenkę :

  Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

  Dzień zwykły dzień,, w którym gasną wszelkie spory

  Jest taki dzień, którym radość wita wszystkich,

  Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

  Niebo ziemi, Niebu ziemia

  Wszyscy wszystkim ślą życzenia.

  Drzewa ptakom, ptaki drzewom,

  Mgnienie wiatru płatkom śniegu.

                   

 • XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Tym razem wejście do sali gimnastycznej zapierało dech.To za przyczyną prześlicznej dekoracji przygotowanej przez Panie: Elżbietę Wojciechowicz i Anetę Płuchowską. Anioły czuwały nad nami, a wspólny śpiew kolęd i pastorałek budował podniosły nastrój.Tak więc dzień 22 grudnia 2015 roku wpisał się w obchody naszego Jubileuszu 50 – lecia  powstania szkoły .Na początku Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Pojasek zaprosiła wszystkich do oglądania Jasełek przygotowanych pod kierunkiem nauczycielki religii Pani Anety Płuchowskiej. Uczniowie i uczennice klasy V b i V d przybliżyli tradycje Świąt Bożego Narodzenia z motywem tanecznym. W roli solistek usłyszeliśmy Emilię Witko uczennicę kl. V b  oraz Magdalenę Mielcarek ucz. klasy V d dodatkowo rozwijające swój talent wokalny w sekcji Domu Kultury  pod okiem Agaty Śliwińskiej i Arkadiusza Gustawa. Wielkie słowa wdzięczności na ręce Pani Danuty Piwowarskiej – Berus – Dyrektora Domu Kultury za wzorową współpracę. Kolejnym punktem były urocze  występy artystyczne przygotowane przez wychowawców klas IV,V,VI.

  Tegoroczny przegląd rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu Światowych Dni Młodzieży w Roku Miłosierdzia ,,Błogosławieni Miłosierni”, który rozpoczął się w dniu 8 grudnia 2015 roku. Konferansjerkę prowadziła uczennica klasy VI b Karolina Wawrzykowska, która debiutowała w roli prowadzącej, a Jan Jabłoński i Kacper Zygmaniak ucz.kl. V c odpowiadali za jakość dźwięku i doznania wizualne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Tak więc dziękujemy Panu Pawłowi Kwasikowi i Mariuszowi Zajączkowskiemu za przygotowanie tablicy.

  Oto  kolejność  prezentacji według prezentacji multimedialnej złożonej z 49 slajdów:

  Kl. VI a wych. Pani Ewa Cieślak – Lulajże Jezuniu – tak lirycznie i nastrojowo

  KL. VI b wych. Pani Renata Kowalska – A wczora z wieczora – energetycznie z przytupem

  Kl. VI c  Pani Katarzyna Jurga - Do szopy hej pasterze-subtelnie i kameralnie

  Kl. VI d Pani Beata Wójcik – Jest taki dzień – czarująco z motywem ruchu scenicznego

  Kl. V a Pan Arkadiusz Bielecki – Skrzypi mróz - na tym niebie – rewelacyjnie i dynamicznie

  Kl. V b Pani Marta Tadla -Cicha noc  - prawdziwa niespodzianka  w wersji angielskiej 

  Kl. V c  Pani Dorota Szostek – Przybieżeli do Betlejem- fantastycznie i energetycznie

  Kl. V d Pani Mirosława Rue - Wśród nocnej ciszy – po mistrzowsku i w języku angielskim

  Kl. IV a Pan Paweł Kwasik – Dzisiaj w Betlejem- radośnie i profesjonalnie  

  Kl. IV b Pani Joanna Siekanowicz – Gore gwiazda Jezusowi – dynamicznie i tanecznie

  Kl. IV c Pani Justyna Waścińska -  Był pastuszek bosy-od serca z motywem tańca

  Chórek nauczycielski + goście – Oj maluśki,maluśki na zakończenie Roku Świętego Jana Pawła II – to ulubiona kolęda naszego Papieża.

  Miłym akcentem była prezentacja multimedialna ,,Jubileuszowe Wspomnienia” przedstawiająca historię przeglądu kolęd , pastorałek i scenek bożonarodzeniowych. Przybliżone zostały losy naszych absolwentów:  

  Katarzyny Solskiej, Eweliny Szczepańskiej, Anny Huzar, Michała Cieślaka oraz obecnego wśród nas Arkadiusza Gustawa. Zwrócono uwagę na ich wkład w życie artystyczne.

  Z rąk dyrektora szkoły Pani Elżbiety Pojasek nasz absolwent Arkadiusz Gustaw otrzymał pamiątkowy dyplom oraz świąteczną bombkę z logo 50- lecia istnienia szkoły.  Niespodzianek było wiele. Pani Dorota Szostek wraz z Samorządem Szkolnym obdarowywała wszystkich zebranych słodkim mikołajkiem. Przekazując Dyrekcji: Pani Elżbiecie Pojasek i Neli Roślik życzenia i stroiki świąteczne . Atmosfera wigilijnego stołu i smak świątecznych potraw roznosił się po całej szkole. To zasługa naszych rodziców, wychowawców oraz Firmy Rosette. Szkolny Klub Wolontariatu zadbał jak zawsze  o los dzieci niepełnosprawnych  w akcji Kosz Obfitości - ,, Małe cosik ” i przekazał świąteczne prezenty na ręce Dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjnego w Górze. Dziękujemy Pani Halince Gierlik pracownikowi administracji za transport. Nie sposób też wyrazić wdzięczności nauczycielce plastyki Pani Katarzynie Kaźmierczak za misterną pracę i udekorowanie  szerokiego korytarza. Wiele się działo tego dnia. Ogrom pracy włożył każdy z nas, aby uświetnić to wydarzenie. Niezawodny Pan Grzegorz Chomicz wszystko dokumentował swoim czujnym okiem obiektywu aparatu. Gratulacje i podziękowania  na ręce Pana Piotra Gnieckiego kierownika administracyjnego za troskę o techniczne przygotowanie do tej uroczystości, a szczególnie dziękujemy Panu Piotrowi  Augustyniakowi  i Waldemarowi Krzyszczukowi, bez których nie sposób byłoby przeżyć to wielkie przedsięwzięcie .

  Koordynator  i pomysłodawczyni

  Jola L.

 • Pomóżmy dzieciom cieszyć się świętami

  Akcja -  Pomóżmy dzieciom cieszyć się świętami

  To kolejna już edycja naszej wewnętrznej akcji, którą organizuje Mały Samorząd Uczniowski razem z Samorządem Uczniowskim w budynku przy ul. M. Konopnickiej. Znając niejednokrotnie trudną sytuację naszych uczniów chcemy w taki właśnie sposób sprawić aby podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia na ich twarzach pojawił się uśmiech. Organizujemy wśród naszej rodziny szkolnej zbiórkę słodyczy, książek, gier, zabawek,  artykułów szkolnych środków higieny dla dzieci. Z tych pięknych darów powstało w tym roku 58 paczek, które przygotowano na ostatni przedświąteczny dzień w szkole. Wychowawcy obdarują swoich uczniów i będą to bardzo miłe chwile!

   

   

   

 • Gramy dla Asi.

   

  Akcja Gramy dla Asi to szereg rozmaitych działań, na rzecz Asi Rudnickiej – 15 letniej dziewczynki, która walczy z nowotworem, guzem mózgu. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze również z zaangażowaniem przyłączyła się do pomocy. Organizatorzy całej akcji zaprosili do udziału w koncercie finałowym grupy uczniów pod opieką nauczycieli. Wystąpiły klasy pierwsze pod opieką wychowawców p. Alicji Hajczewskiej i Ani Krysiak, klasy drugie pod opieką p. Urszuli Szawaryn, p. Mirosławy Ciesielskiej i Heleny Radoszko. Występy reprezentantów szkoły rozpoczął piękny taniec klasy III a pod kierunkiem p. Renaty Kawki. Wszyscy uczniowie naszej szkoły jak również ich rodzice włączyli się do akcji przygotowując piękne, ręcznie wykonane ozdoby i stroiki świąteczne, które były rozprowadzane w trakcie rozgrywek piłki nożnej – halowej, imprez sportowych i koncertu.  Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy się zjednoczyć aby pomóc tym razem Asi w walce z chorobą, aby uwierzyła, że nie jest  sama. Wierzymy, że to daje jej siłę dom dalszej walki!

         Koordynator akcji w szkole H. Radoszko

    

 • IV Jarmark Adwentowy

  13.12.2015

  IV Jarmark Adwentowy współpraca z Lokalną Grupą Działania Ujście Baryczy

   
  To piękna tradycja móc uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Targowisko Miejskie zamieniło się w prawdziwy jarmark. Wiele wyrobów ręcznie przygotowanych przez naszych lokalnych artystów, ozdób świątecznych, stroików, bombek i prezentów pod choinkę można było kupić i podziwiać ich uroki. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, co dało się zauważyć w czasie występu. Z wielką dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny w dniu 13.12.2015 roku. Klasy II d pod kierunkiem Pani Agnieszki Chawchunowicz – Rudzińskiej wykonała taniec do piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. ,,Kochany Panie Mikołaju”. Liczna grupa w charakterystycznych czapkach mikołajowych naszych artystów z wielką energią i przejęciem śpiewała takie kolędy i pastorałki, jak: 
  1. Dzisiaj w Betlejem - solo Antonina Małecka III zwrotka, chórek ucz. kl. I e
  2. Przybieżeli do Betlejem soliści - Alicja Tadla, Julia Posypanko, Gabriela Pakuła, Kamil Kwasik kl. I e z towarzyszeniem chórku 32 uczniów z kl. I e, II d, II e ,IV b i IV c
  3. Taniec Gore Gwiazda Jezusowi - solistki -Zuzanna Szkudlarek kl. II d, Zuzanna Janeczek kl. II e,
  Ines Gritzmann kl. II e oraz uczestniczki kółka wokalno –tanecznego .
  Cieszymy się, że skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Jolanty Wrotkowskiej prezes Lokalnej Grupy Działania i uświetniliśmy swoim występem IV Jarmark Adwentowy. Każdy uczestnik otrzymał upominek i niespodziankę oraz skosztował smacznych rogalików. Pamiątkowy dyplom i podziękowanie dołączamy do naszej kolekcji .Tym bardziej mamy satysfakcję, że wspólnie z absolwentami naszej szkoły, a obecnie Gimnazjum Nr 1 spotkaliśmy się w czasie jarmarku wymieniając własne doświadczenia. Ponadto dziękujemy rodzicom  uczniów, którzy  tak licznie przybyli  i przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Pamiątkowe zdjęcia wykonał Pan Tomasz Kalecki za co bardzo dziękujemy .
  Lista występujących uczniów .
  Uczniowie klasy I e- Pani Elżbieta Kacykowska
  1.Antoni Bazylewicz
  2. Kamil Kwasik 
  3. Gabriela Pakuła 
  4. Julita Piniuta 
  5. Julia Posypanko 
  7. Arkadiusz Prosianowski 
  8 .Zuzanna Szydłowska 
  9. Alicja Tadla
  Uczniowie klasy II d – Pani Agnieszka Chawchunowicz – Rudzńska
  10. Stanisław Bezkostny
  11. Aleksandra Borwik 
  12. Maciej Bykowski
  13. Zofia Gajdamowicz
  14. Jan Kalecki
  15. Mikołaj Kubicki 
  16.Kasper Nowicki 
  17. Katarzyna Osmolska 
  18. Kacper Pojasek
  19. Jakub Smektała
  20. Bartosz Susfał 
  21. Zuzanna Szkudlarek
  22.Michał Szumczyk 
  23. Natalia Tomczyk
  24. Maciej Wawrzyniak
  25. Jakub Wojtysiak
  Uczniowie klasy II e
  26. Hanna Bodera - Malinowska
  27. Ines Gritzmann
  28. Zuzanna Janeczek
  29. Emilia Jarózek
  30. Antonina Małecka
  31. Małgorzata Piniuta
  32. Zuzanna Tomaszewicz

  Uczennice klasy IV b i IV c
  33. Nikola Wawrzykowska
  34. Julia Wawrzykowska
  35. Gabriela Wrona
  36. Śnieżynka - Maja Rudzińska (najmłodsza uczestniczka).

   

  Panie Agnieszka Chawchunowicz- Rudzińska, Elżbieta Kacykowska , Jolanta Ludkowska .

   

   


   

   

 • Płyta z kolędami nagrana przez uczniów

  20 grudnia br.miała miejsce długo wyczekiwana premiera płyty bożonarodzeniowej, na której znajdują się kolędy w wykonaniu scholi "Owczarnia Pana" parafii pw. Św. Faustyny w Górze. W nagraniu, które odbyło się 27 listopada w profesjonalnym studiu EOS we Wrocławiu brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze oraz Gimnazjum nr 1 w Górze.

  Na płycie zatytułowanej "Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły" można usłyszeć najbardziej znane polskie kolędy: Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Do szopy hej pasterze, Wśród nocnej ciszy, Jezus malusieńki.

  Inicjatorem i głównym koordynatorem był ks. Krzysztof Tomczyk. Aranżację muzyczną przygotował Adam Stanisławski - muzyk z Wrocławia. Rysunek na okładce został wykonany przez naszą uczennicę Antoninę Małecką. Od strony muzycznej dzieci zostały przygotowane przez Anetę Płuchowską. W nagraniu płyty uczestniczyli: Iwona Turowska, Dominika Turowska, Weronika Błażejewska, Julia Machowska, Karina Wołowicz, Martyna Tomczyk, Antonina Małecka, Marta Dokładańska, Wiktoria Wyczółkowska, Magdalena Dokładańska, Ewelina Małgowska, Mirosława Salamon, Oliwia Kędzierska, Oliwia Szewiało, Amelia Gomłka, Dorota Żegleń, Julia Bretsznajder, Weronika Sławińska, Adam Sławiński, Karolina Gawda, Agata Gawda, Emilia Witko oraz Kinga Dębowicz.

  Życzymy miłych wrażeń podczas kolędowania przy rodzinnym stole i Wesołych Świąt!

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • 065 5432452
  faks 065 5441675

Galeria zdjęć