Nawigacja

 • Wyniki Konkursu Plastycznego „Zabytki Ziemi Górowskiej”- etap szkolny

  Na konkurs wpłynęło 18 prac, wykonane przez uczniów klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych. Dnia 14.05.2018 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:

  I miejsce:

  Aleksandra Satora – VIIC,

  Mikołaj Kapitaniec – VA,

  Wiktoria Kempowicz – IIID GM,

  Julia Michalec – IVA.

  II miejsce:

  Zuzanna Janusz – IIID GM,

  Zofia Kamińska – VA,

  Zuzanna Stankiewicz – VA,

  Kornelia Narolska – VIB,

  Bartosz Michalec – VIIB.

   

  III miejsce:

  Gabriela Wrona – VIC,

  Alina Urbaniak – VIID,

  Miłosz Gniecki – VIB,

  Klaudia Rydełkiewicz – VA,

  Adrian Fesz – VA.

  Wyróżnienia:

  Oliwia Kędzierska – VA,

  Jan Jabłoński – VIIC.

 • „FINAŁ POWIATOWY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM – IGRZYSKA DZIECI”

  Rano – 11 maja - na stadionie OKF w Górze przywitał nas wiosenny deszczyk. Zastanawialiśmy się czy odbędą się zawody sportowe, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Jednak się rozpogodziło. I rozpoczęły się zmagania sportowe…

  Skok w dal, rzut piłką palantową, bieg na 60 m oraz bieg na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) – w takich konkurencjach mierzyli się uczniowie szkół podstawowych – dziewczęta i chłopcy -  startujący w powiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym.

   Nie było łatwo. W kategorii dziewcząt startowały reprezentantki czterech szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze, Szkoły Podstawowej w Witoszycach, Szkoły Podstawowej w Wąsoszu. Zmagania zakończyły się zwycięstwem zawodniczek z naszej szkoły – dziewczęta stanęły na podium. We wtorek – 15 maja – młode sportsmenki będą reprezentowały naszą szkołę w Legnicy, gdzie odbędą się zawody w ramach Strefy Legnickiej w czwórboju lekkoatletycznym.

  Drużyna chłopców również zacięcie walczyła. Jednak I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze. Nasi chłopcy zajęli miejsce II.

  Gratulujemy zawodnikom i nauczycielom wychowania fizycznego, przygotowującym młodzież, którzy pomimo różnych warunków atmosferycznych, niestrudzenie spędzali, spędzają i będą spędzali wiele godzin na stadionie OKF w Górze - i na wielu innych.

  Reprezentacja dziewcząt:

  Adutis Martyna

  Arendarczyk Luiza

  Kolska Amelia

  Mycyk Zuzanna

  Panocha Aleksandra

  Stankiewicz Julia

  Tarczyło Julia

   

  Reprezentacja chłopców:

  Białasik Oliwier

  Hajczewski Cezary

  Maślanka Norbert

  Sieczka Maciej

  Jachym Kacper

  Szklarz Jakub

  Tomaszewicz Oliwier

  Tumiłowicz Karol

 • Wypoczywamy:)

  Wakacje już niebawem, ale niektórzy postanowili  wcześniej odwiedzić  niektóre zakątki naszego pięknego kraju. W poniedziałek - 7 maja - uczniowie klasy III d, II c, III c i V c wyjechali na trzydniową wycieczkę nad polskie morze. Pierwszym przystankiem był Międzyrzecki Rejon Umocniony, gdzie mogliśmy zobaczyć fortyfikacje niemieckie stworzone w latach 1934-1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy. Z Międzyrzecza udaliśmy się do Międzyzdrojów, gdzie mogliśmy już zaczerpnąć morskiego powietrza i pospacerować po molo. 

  W drugim dniu eskapady odwiedziliśmy Świnoujście.  Po przepłynięciu promem na drugą stronę wyspy Uznam, podziwialiśmy piękną promenadę oraz zrelaksować się na największej plaży w Polsce. Następnie, zwiedzając Fort Gerharda  przekonaliśmy się, co to jest wojskowa musztra:). Ostatnim punktem wizyty w Świnoujściu było wejście na najwyższą latarnię morską nad Bałtykiem.

  Ostatnim punktem wycieczki był Szczecin, gdzie pod opieką pani przewodniczki mogliśmy przekonać się, jakim pięknym miastem jest stolica województwa zachodniopomorskiego. W czasie dwugodzinnego spaceru podziwialiśmy Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Panieńską, Bramę Królewską, kamienicę Loitzów, kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła, Wały Chrobrego czy kamienicę, w której przyszła na świat Caryca Katarzyna II. Na zakończenie mogliśmy jeszcze podziwiać rezerwat przyrody z pokładu statku wycieczkowego. Pełni wrażeń pożegnaliśmy Szczecin i wypoczęci wróciliśmy do Góry.  

 • LAS NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Wzrost lasu to złożony i długotrwały proces podobnie jak wychowanie młodego pokolenia.

  W naszej szkole udało się połączyć te zagadnienia w całość. Dodając szczyptę patriotyzmu. Współpracując z Nadleśnictwem Góra Śląska pani Marta Tadla wychowawca klasy VII B wraz z młodzieżą udała się na wskazany obszar celem dokonania nowych nasadzeń. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania najbardziej zaangażowanym w opisywaną akcję: pani Annie Łopusiewicz oraz pani Barbarze Chrystman Kurzawie. Plan był prosty na stuletnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości sadzimy 100 drzew. Jednak klasa VII B nie byłaby sobą gdyby nie pragnęła przekraczać narzucanych jej limitów. Nasi wychowankowie wspólnie orzekli, że skoro klasa VII to drzew będzie 700. W ten prosty arytmetycznie sposób powstała nowa połać lasu. Była to niezapomniana lekcja wychowania, wspólnego dbania o przyrodę oraz patriotyzmu.

   

  LAS NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

  zapraszamy

  do foto-relacji

   

  LAS NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2

  strona

  Nadleśnictwa

  Góra Śląska

 • X POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  Dnia 25 kwietnia 2018 w auli Liceum Ogólnokształcącego odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze. Koordynatorem konkursu jest pani Marta Krupa. Jury oceniało wykonawców,  biorąc pod uwagę dobór repertuaru do warunków muzycznych, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno wokalny jak i językowy. Uczennice naszej szkoły okazały się najlepsze w powiecie w kategorii piosenki niemieckiej. I miejsce zajęła Martyna Tomczyk, natomiast II Zuzanna Janicka, obie dziewczyny pracowały pod kierunkiem pani Marty Krupy.

  Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody ufundowane przez:

  - Panią Irenę Krzyszkiewicz - Burmistrza Góry

  - Panią Magdalenę Sikorską-Wosik - Przewodniczącą Rady Rodziców SP 1

  - Pana Tadeusza Wojtczaka - Prezesa Przedsiębiorstwa Drzewnego "TARTAK"  w Górze.

   

                                                                                                         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Marta Krupa

 • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

  DNI WOLNE od zajęć lekcyjnych w trakcie przerwy majowej:

  - 1 maja 2018 r. - wtorek

  - 3 maja 2018 r. – czwartek

  - 4 maja 2018 r. – piątek -  w tym dniu szkoła zapewnia opiekę w świetlicy szkolnej w budynku przy ul. M. Konopnickiej 2

 • SUKCES UCZENNIC SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W GÓRZE

                                                                                    „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste"                                 

  24 kwietnia 2018 r. – we wtorek – w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa: „Jan Paweł II - papież wolności. Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste".

  Celem konkursu, organizowanego przez podlaskiego kuratora oświaty, jest kształtowanie świadomości i postaw młodzieży, przybliżanie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.

  Konkurs ma charakter trójstopniowy: 1. etap szkolny odbył się 27 lutego 2018 r.; 2 etap wojewódzki – 24 kwietnia 2018 r., a 3. etap ogólnopolski odbędzie się 22 maja w Białymstoku.

  Do etapu wojewódzkiego komisja powołana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zakwalifikowała 12 uczniów ze szkół dolnośląskich, których wyłoniono podczas szkolnych eliminacji. W gronie najlepszych znalazły się trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze: Karolina Baranowska, Liwia Stolarczyk i Anna Żmiejewska.

  Do etapu ogólnopolskiego przeszło 5 osób, które otrzymały największą liczbę punktów z testu, składającego się z 43 trudnych zadań, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Na ich  rozwiązanie uczestnicy mieli 60 minut. Tematyka etapu szkolnego dotyczyła historii Polski, patriotyzmu i wartości życiowych zawartych w przemówieniach, homiliach i twórczości Jana Pawła II oraz innych autorów. Podczas eliminacji wojewódzkich uczestnicy musieli się wykazać wiedzą na temat przesłania Jana Pawła II dotyczącego miłości do Ojczyzny, przemian dokonujących się w Polsce oraz odpowiedzialności za jej losy.

  Wszyscy biorący udział w etapie wojewódzkim otrzymali zaświadczenia, które skutkują przyznaniem dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej (ponadpodstawowej). Dla pierwszej piątki uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk ufundował nagrody rzeczowe.

  Oto reprezentanci województwa dolnośląskiego, którzy otrzymali tytuł laureata i zostali zakwalifikowani do ostatniego ogólnopolskiego etapu (w kolejności zajętych miejsc). Wśród pięciorga najlepszych są dwie uczennice SP nr 1 (przygotowane przez polonistkę Barbarę Bućkowską):

  • Katarzyna Sierpień ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołowie,
  • Wojciech Półtorak z Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju,
  • Liwia Stolarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze,
  • Karolina Kawińska z Zespołu Szkół w Miękini,
  • Karolina Baranowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze.

  Ogromnie się cieszymy z wyników naszych uczennic. Gratulujemy wiedzy o naukach największego autorytetu współczesnych czasów Jana Pawła II i życzymy sukcesów w Białymstoku podczas eliminacji ogólnopolskich.                                                                                   B-P-B

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze laureatami XVII Powiatowego Konkursu Przyrodniczego

  W kategorii klas VII i gimnazjalnych konkurs przebiegał pod hasłem:” Znam drzewa i krzewy polskich lasów” I miejsce zajęła Aleksandra Mrozowska kl. III d , III miejsce Maria Gezela kl. III c.

  W kategorii klas IV - VI konkurs przebiegał pod hasłem:”Ssaki Polski” wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Butkiewicz kl. IV c i Mikołaj Kapitaniec kl. V a.

  Uczniów do konkursu przygotowały: p. Ewa Bezak, p. Nela Roślik, p. Justyna Waścińska.

 • Zaproszenie

   

   na zebranie rodziców uczniów klas III

   

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1
  im. B. Prusa w Górze
   zaprasza
  na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
  24 kwietnia 2018 r. o godzinie 16.00
  w budynku szkolnym przy ul.
  M. Konopnickiej 2 (sala gimnastyczna).

 • Dni 18 – 20 kwietnia 2018 e.
  (środa - piątek) – egzamin gimnazjalny
  są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych dla klas I – VII i II gimnazjalnych.

  W tych dniach działa świetlica szkolna w budynku szkoły przy ul. M. Konopnickiej 2 w godzinach od 6.30 do 15.45

  Przyjazd autobusów szkolnychna ul. Szkolną: na 8.00
  – zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy

  Powrót: II kurs o 13.40

 • Konkurs "Polska dorga do niepodległości"

  REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  „POLSKA DROGA DO  NIEPODLEGŁOŚCI

   

  § 1

  Cele Konkursu

   

              Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Celem konkursu jest:

  1. Rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem.
  2. Promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci i młodzieży

  wizerunku Polski.

  1. Uwrażliwienie na trudną historię Polski i narodu polskiego, na  bohaterstwo  Polaków  w walce o wolną Ojczyznę.
  2. Rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności ,fantazji i wyobraźni plastycznej  w odniesieniu do historii Polski  w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018
  3. Zwrócenie uwagi na to, że współczesne pokolenia mogą cieszyć się, tym że żyją w wolnym, niepodległym  kraju.

   § 2

  Organizator Konkursu

   

  1. Organizatorem konkursu jest: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa  w Górze .

  § 3

  Założenia organizacyjne

  1. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:
  • przedszkole,
  • szkoła podstawowa - klasy I-III,
  • szkoła podstawowa - klasy IV-VI,
  • szkoła podstawowa - klasy VII – klasy gimnazjalne.
  1. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną - malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane, kolaż, forma  płaska.
  2. Praca musi być wykonana samodzielnie.
  3. Format prac: A3
  4. Praca plastyczna powinna zawierać metryczkę wg poniższego wzoru:

  imię i nazwisko

   

  wiek uczestnika - klasa

   

  adres szkoły

   

  tytuł pracy

   

  imię i nazwisko opiekuna

   

   

   

  1. Zgłoszenie prac jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich i zgodą na prezentację ich w formie wystawy w Wieży Głogowskiej.
  2. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm).

   

   § 4

  Ocena prac konkursowych

   

  1. Prace należy składać w terminie:

   27 kwietnia  2018 roku

  w Szkole Podstawowej nr 1 ul. Szkolna 2 – sekretariat -u p. Anny Kołodziej

  1. O wyłonieniu laureatów Konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora.
  1. Jury  w ocenie prac konkursowych weźmie pod uwagę:
  • zgodność z tematem i jego interpretację,
  • jakość (estetykę) wykonania pracy,
  • oryginalność,
  • samodzielność wykonania.
  1. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.
  1. Prace przechodzą na własność organizatora.

   

  § 5

  Ogłoszenie wyników Konkursu

   

   

   1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły www.sp1gora.edupage.org. Prace laureatów konkursu zostaną zaprezentowane
    15 maja 2018 roku, podczas wystawy w Wieży Głogowskiej upamiętniającej 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   

  § 6

  Nagrody

   

  1. Organizator przyzna trzy nagrody główne i  wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.  

   

 • KONKURS z okazji 100 - lecia Niepodległości!!!

  Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII, I - III gimnazjalnych.

  W ramach konkursu prosimy o przygotowanie prac konkursowych w postaci projektu plakatu, afiszu, naklejki, ulotki, hasła (format nie większy niż połowa A5 - 75 x 105 mm)

  zachęcających środowisko lokalne do uroczystych obchodów polskich rocznic historycznych, np. poprzez wywieszanie flag narodowych na budynkach.

  Termin skłądania prac: 22 kwietnia b.r.

  Forma projektu: elektroniczna

  Prace należy składać do p. P. Kwasika, p. T. Fogta

 • REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Zabytki Ziemi Górowskiej” – X edycja

  1. Organizator: Biblioteka Miejska w Górze.
  2. Cele konkursu:

  - uwrażliwienie na piękno  otoczenia miasta, wioski w której mieszkam;

  - rozwijanie zainteresowań kulturą, sztuką, indywidulanych zdolności plastycznych;

  - podtrzymywanie poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania, z regionem;

  - wyłonienie młodych talentów.

   

  1. Uczestnicy i przebieg konkursu:

  - konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych klasy (IV-VI), klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych;

  - tematem prac ma być Góra i Powiat Górowski, zabytki architektury, krajobrazu;

  - prace na konkurs należy wykonać dowolną techniką; rysunek, grafika, malarstwo lub technika mieszana (uwzględniająca wyżej wymienione techniki);

  - format: A4, A3;

  - termin – 10.05. 2018r.

   

  1. Warunki udziału w konkursie:

  - udział w konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim są całkowicie dobrowolne;

  - zgłoszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu;

  - na odwrocie każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko autora, tytuł pracy (nazwa zabytku i miejscowość), nazwa szkoły i klasa, adres e-mail do szkoły;

  - w konkursie wezmą udział tylko prace spełniające warunki wskazane w regulaminie.

   

  1. Kryteria oceny prac:

  - prace oceni Komisja powołana przez Organizatora;

  - ocena zostanie dokonana w 2 grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy gimnazjalne i szkoły ponadpodstawowe;

  - prace plastyczne muszą być wykonane samodzielnie;

  - prace nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane i nagradzane w innych konkursach;

  - nie podlegają zwrotowi przekazane prace na konkurs;

  - przesłanie prac jest równoznaczne z przekazaniem  praw autorskich oraz zgodą na ich wykorzystanie;

  - przystępując do konkursu, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych.

 • Zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów

  Zaproszenie

   

   na zebranie rodziców uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę
  w roku szkolnym 2018/2019

   

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1
  im. B. Prusa w Górze
   zaprasza
  na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
  25 kwietnia 2018 r. o godzinie 16.00
  w budynku szkolnym przy ul.
  M. Konopnickiej 2 (sala gimnastyczna).

 • Wiosna tuż za rogiem

  Pierwszy Dzień wiosny w naszej szkole wyglądał bardzo aktywnie. Na korytarzach można było zobaczyć roześmiane, rozśpiewane twarze dzieci i pań, często w wiankach na głowie.

  Ubraliśmy się na zielono, by jeszcze bardziej podkreślić wiosenny charakter tego dnia. Każda z wychowawczyń klas I – III przygotowała kosz atrakcji dla swoich wychowanków. Z każdej sali wybrzmiewały dźwięki wiosennych piosenek, uczniowie tworzyli wiosenne prace plastyczne, przygotowywali zdrowe drugie śniadanie, a na deser - szaszłyki owocowe. Z zaciekawieniem słuchali również informacji o symbolice topienia Marzanny. O godzinie 11:00 klasy I – III udały się na wewnętrzny dziedziniec szkolny i prezentowały się z przygotowanymi przez siebie wiosennymi gaikami, wierszami oraz okrzykami na cześć wiosny.  Następnie wszyscy wyruszyliśmy na spacer wokół szkoły, by wiosna nas usłyszała i jak najszybciej do nas zawitała w całej swojej okazałości, również ta astronomiczna. Mimo że za oknem mrozik i śnieg, małe, gorące serca uczniów już poczuły, że wiosenna pora roku jest tuż za rogiem.

   

  Natomiast uczniowie klas: I a, I b, I c, wraz z wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do WMB „Zaczarowany świat” do Leszna, gdzie radośnie bawili się w sali zabaw. Dzieci korzystały z: trzykondygnacyjnego Małpiego Gaju, armatek pneumatycznych, toru saneczkowego, karuzeli, potrójnej zjeżdżalni, bujaków, jeździków, cybergajów. Czas urozmaicały konkursy, sprawdzające refleks, jak „Zbieranie kwiatów” czy warsztaty manualne - „Portret Pani Wiosny”. Pierwszaki wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Zapraszamy do fotogalerii.

 • Lista uczniów zakwalifikowanych do finału XVIII Międzywojewódzkiego Górowskiego Konkursu Informatycznego i III Międzywojewódzkiego Górowskiego Konkursu Informatycznego w kategorii Scratch

   

  FINAŁY ODBĘDĄ SIĘ W PODANYCH PONIŻEJ MIEJSCACH

  Kategoria: rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem programów użytkowych
  PCDN i PPP w Górze, plac Chrobrego 27 -  5 kwietnia godz. 9.00
  komisja: Teresa Frączkiewicz, R. Zbroiński, R. Huzar, M. Łuszczak

   

  Lp.

  Nazwisko

  Imię

  1

  Karyś

  Adrianna

  2

  Łopusiewicz

  Marta

  3

  Maczuga

  Natalia

  4

  Mielcarek

  Magdalena

  5

  Szałaj

  Krzysztof

   


  Kategoria: Szkoły Podstawowe
  CKPiU w Górze s. 20 ul. Głowackiego 1 - 5 kwietnia godz. 9.00 
  komisja: C. Kaczor, M. Ratajczyk, A. Raburski

   

  Lp.

  Nazwisko

  Imię

  1

  Michalewicz

  Bartosz


   

   

  Kategoria: dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategorii Scratch
  PCDN i PPP Góra - 4 kwietnia godz. 9.00         
  komisja: A. Biernacki, R. Huzar, C. Kaczor, J. Morawska

   

  Lp.

  Nazwisko

  Imię

  1

  Cielon

  Jakub

  2

  Szuper

  Patryk

   

   

   

 • Zebranie z rodzicami klas V - VII i II, III gimnazjalnych

  ZAPRASZAMY NA
  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  KLASY V – VII i II – III gimnazjalne

  05.04.2018 r. (czwartek)

  godz. 1630, ul. Szkolna 2, Aula LO

  1. Prelekcja dla rodziców „Jak rozmawiać z nastolatkiem?
  Skuteczna komunikacja”,
  którą  przeprowadzi psycholog Pani Aleksandra Pazoła

  2. Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze oraz Zespołu Szkół im. S. Kaliskiego w Górze dla rodziców uczniów klas III gimnazjalnych.

   

  Spotkania z wychowawcami w salach – godz. 1700:

  Klasa V A – A. Dorabiała – sala 7

  Klasa V B – G. Chomicz – sala 5

  Klasa V C – M. Stolarczyk – sala 3

  Klasa VI A – P. Kwasik – sala 18

  Klasa VI B – J. Siekanowicz – sala 10

  Klasa VI C – J. Waścińska – sala 1

  Klasa VII A – A. Bielecki – sala 9

  Klasa VII B – M. Tadla – sala 15

  Klasa VII C – K. Kaźmierczak – sala 11

  Klasa VII D – M. Rue – sala 13

  Klasa II A gim. – A. Dębkowska – sala 17

  Klasa II B gim. – K. Lesiecki – sala 4

  Klasa II C gim. – M. Krupa – sala 14

  Klasa III A gim. – T. Pankiewicz – sala 16

  Klasa III B gim. – M. Smolińska – sala 12

  Klasa III C gim. – B. Sitnik – sala 22

  Klasa III D gim. – A. Hanusiak – sala 19

 • Zebranie z rodzicami klas I - IV

  ZAPRASZAMY NA
  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  KLASY I – IV

  04.04.2018 r. (środa)

  godz. 1630, ul. Konopnickiej 2
  sala gimnastyczna

  Prelekcja dla rodziców „Porozmawiajmy o wychowaniu ”,
  którą  przeprowadzi psycholog Pani Aleksandra Pazoła

  Spotkania z wychowawcami w salach godz. 1700:

  Klasa I A – A. Chawchunowicz-Rudzińska – sala 56

  Klasa I B – M. Ciesielska – sala 54

  Klasa I C – M. Ruman – sala 5

  Klasa I D – H. Radoszko – sala 6

  Klasa II A – E. Janasik – sala 7

  Klasa III A - R. Szuper – sala 9

  Klasa III B – I. Ratajczak – sala 14

  Klasa III C – A. Kurpiel – sala 8

  Klasa III D – A. Krysiak – sala 12

  Klasa III E – E. Kacykowska – sala 11

  Klasa IV A – N. Roślik – sala 15

  Klasa IV B – K. Jurga – sala 42

  Klasa IV C – Ewa Cieślak sala 16

  Klasa IV D – A. Niedźwiedzka – sala 13

  Klasa IV E – A. Kożyczak – sala 10

 • Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

  Na konkurs wpłynęło 21 prac, wykonane przez uczniów klas IV-VII, na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.

  Dnia 14.03.2018 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:

  I miejsce:

  Ines Gritzman – IVE,

  Nikola Mazur – IVB,

  Amelia Lis – IVA,

  Wiktoria Radymska – VA,

  Karolina Gawda – VA.

  II miejsce:

  Zuzanna Butkiewicz – IVC,

  Zofia Kamińska – VA,

  Martyna Turowska – VC,

  Klaudia Rydełkiewicz – VA.

  III miejsce:

  Agata Gawda – VA,

  Julia Bretsznajder – VA,

  Zuzanna Stankiewicz – VA,

  Daria Borwik – VA,

  Małgorzata Piniuta – IVE,

  Zuzanna Tomaszewicz – IVE,

  Nicola Madej – IVC.

 • Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego „Kartka wielkanocna”

  Na konkurs wpłynęło 44 prac, wykonane przez uczniów klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych.

  Dnia 15.03.2018 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca w dwóch grupach wiekowych:

   

  Uczniowie klas IV-VI

  I miejsce:

  Julia Michalec – IVA,

  Fabian Jóźwiak – IVC,

  Wiktoria Korthals – IVA,

  Adrian Fesz – VA,

  Wiktoria Radymska – VA,

  Oliwia Maria Kędzierska – VA,

  Martyna Janowska – VIA,

  Fabian Lejczak – VA,

  Miłosz Gniecki – VIB,

  Małgorzata Piniuta – IVE,

  Nikola Wawrzykowska – VIB.

  II miejsce:

  Ines Grizman – IVE,

  Antonina Małecka – IVE,

  Agata Gawda – VA,

  Karolina Gawda – VA,

  Daria Borwik – VA,

  Oliwia Kędzierska – VB

  Jakub Zbroiński – VA,

  Nikola Mazur - IVB.

  III miejsce:

  Nicola Madej – IVC,

  Maja Pypeć – IVA,

  Zuzanna Butkiewicz – IVC,

  Jan Kalecki – IVD,

  Amelia Lis – IVA,

  Zuzanna Tomaszewicz – IVE,

  Zuzanna Stankiewicz – VA,

  Zuzanna Mycyk – VIA,

  Mikołaj Kapitaniec – VA,

  Oliwier Jóźwiak – VIA,

  Natasza Miszkiewicz - IVC.

  Uczniowie VII klasy

  oraz klas gimnazjalnych II-III

   

  I miejsce:

  Martyna Tomczyk – VIIB,

  Jan Jabłoński – VIIC,

  Zuzanna Janusz – IIID GM,

  Oliwia Kaławaj – IIIC GM.

  II miejsce:

  Filip Jankowski – VIIB,

  Wiktoria Chrzanowska – IIID GM,

  Aleksandra Mrozowska – IIID GM.

  III miejsce:

  Magdalena Mielcarek – VIID,

  Bartosz Michalec – VIIB,

  Natalia Maczuga – VIID.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • ul. Szkolna 2: 65 543 24 52
  ul. M. Konopnickiej 2: 65 544 46 02

Galeria zdjęć