• Dzień Języków Obcych

  26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku.

  Dzień Języków Obcych to coroczna impreza organizowana przez uczniów i nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły, podczas której młodzież prezentuje swoje umiejętności językowe. Tegoroczne obchody odbyły się 28.09.2015r.Szkoła była przyozdobiona plakatami przedstawiającymi kraje obcojęzyczne, a rano uczniów i nauczycieli  witała młodzież po angielsku częstując cukierkami.  Podczas długiej  przerwyuczniowie mieli szansę obejrzeć wystawę książek po angielsku oraz posłuchać muzyki irlandzkiej.

 • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

  W naszej szkole w miesiącu wrześniu odbył się etap szkolny konkursu pod hasłem ,, Taniec wokół nas,,. Chętni uczniowie klas V i VI wykonali ciekawe projekty autorskie. Do etapu międzynarodowego zgłoszono zgodnie z regulaminem trzy najciekawsze prace wykonane przez
  1. Weronikę Sławińską kl. V a
  2. Emilię Witko kl. V b
  3. Bartosza Michalca kl. V b
  Wyróżnić należy również starania i trud pracy Emilii Gajewskiej kl. V a i Martyny Dziewic kl. V b .
  Gratulujemy ciekawych pomysłów i życzymy powodzenia na kolejnych etapach .
  Nauczyciel muzyki Jola Ludkowska .

 • IV Konkurs Piosenki Biesiadnej

  W dniu 27 września 2015 roku uczestnicy Warsztatów Gitarowych i Koła Wokalnego pracowicie spędzili niedzielne popołudnie . Grupa dziesięciu uroczych dziewcząt zaśpiewała trzy utwory z towarzyszeniem gitar tj. Szła dzieweczka, Ładne oczy masz, O mnie się nie martw. Te słowicze głosy płynęły z ust debiutującej Katarzyny Osmolskiej z kl. II d, Martyny Turowskiej z kl. III c, Amelii Akackiej, Dominiki Turowskiej , Julii Wawrzykowskiej z kl. IV c oraz Oliwii Szewiało z kl. V a. Skład grupy gitarowej stanowiły Julia Stankiewicz z kl. IV b ,Ewelina Małgowska z kl. V a ,Ada Figiel z kl. i Martyna Tomczyk kl. V b. Bardzo miło było usłyszeć tak pochlebne opinie ,które skierowała do nas przewodnicząca komisji Pani Ilona Twardowska . Była pod ogromnym wrażeniem naszych umiejętności wokalnych i instrumentalnych. Dopytywała się od ilu lat gramy na gitarach. Gratulowała ,że w tak krótkim czasie potrafiłyśmy się zgrać. Przy ogłoszeniu werdyktu zwrócono także uwagę na charakterystyczne stroje. Tak więc cieszymy się bardzo, że do kolekcji statuetek i dyplomów pełniąca obowiązki dyrektora Pani Elżbieta Pojasek dołączy kolejną za zdobycie I miejsca. Jesteśmy dumni . Pięknie pragniemy podziękować organizatorom za wzorową organizację . Słowa uznania i podziękowania składamy na ręce Dyrektora Domu Kultury Pani Danuty Piwowarskiej –Berus oraz wszystkich pracowników. A smaczny poczęstunek jak zawsze !!! rekompensuje trud i stres naszych artystów .
  Opiekun Zespołu Jola Ludkowska

 • Wypłata wyprawki szkolnej

  Od dnia 29.09.2015 r. (wtorek) od godz. 12.00 będzie wypłacana wyprawka szkolna.

 • Piknik jesienny

     Piknik jesienny

  23 września 2015 r. w pierwszy dzień jesieni uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do lasu na piknik jesienny. Inicjatorem tych wyjazdów od kilku lat jest p. Alicja Podwińska nauczyciel świetlicy szkolnej, która wraz z kierownikiem świetlicy p. Krystyną Kasperską oraz przy pomocy wychowawców klas młodszych zorganizowała także wyjazd w tym roku szkolnym. Uczniowie mieli okazję obserwować zmiany, które zachodzą jesienią w lesie,  warstwy roślinne w naturalnym środowisku. Po lekcji przyrody przyszedł czas na zabawy w terenie. W trakcie zabaw p. Jolanta Szlachciak przy pomocy Zosi Biazik – wolontariuszki z Gimnazjum nr 1 w Górze prowadziła zajęcia z pierwszej pomocy. Odwiedziła nas też przedstawiciel Policji, która w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła zajęcia z najmłodszymi uczniami. Po ciekawych lekcjach w terenie i zabawach przyszedł czas na pyszne kiełbaski z ogniska i odpoczynek. Wrócimy znów na wiosnę na takie wesołe zajęcia w lesie. 

       

             
   

 • WIZYTA POLICJANTÓW

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na  bezpieczeństwo uczniów.  W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Górze. Aspiranci Pan Wojciech Karyś oraz Pan Tomasz Tomaszewski, spotkali się z uczniami klas I-III, z którymi  rozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Klasy trzecie mogły dodatkowo przygotować się do turnieju wiedzy o ruchu drogowym. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania były zajęcia praktyczne przechodzenia przez jezdnię. Każda klasa ćwiczyła bezpośrednio na przejściu dla pieszych, prawidłowe przechodzenie po pasach drogowych, pod okiem policjantów.  Dzięki temu spotkaniu nasi najmłodsi uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i poszerzyli wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dziękujemy policjantom za współpracę z dziećmi.  

         

 • Sprzątanie Świata

  Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwramy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

  Uczniowie SP nr 1 w Górze jak co roku zaangażowali się w powyższą akcję. Na piątej lekcji cała społeczność szkolna obejrzała krótkie przedstawienie przygotowane przez Koło Przyrodnicze pod kierunkiem nauczycielki przyrody - pani Justyny Waścińskiej. Następnie wyruszyliśmy na ,,sprzątanie lasu". Wśród naszych ,,zdobyczy" przeważały puste, plastikowe butelki, które są dowodem na to, że sprzątania po sobie młody człowiek powinien uczyć się od najmłodszych lat. Dlatego w akcji Sprzątania Świata brali również udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Wychowawczynie we wszystkich klasach I-III rozmawiały i pokazywały prezentacje na temat segregacji śmieci, wspólnego dbania o przyrodę i czystość wokół nas.  Następnie każda klasa wyposażona w worki i rękawiczki porządkowała teren wokół szkoły. Była to dla naszych uczniów pouczająca,praktyczna lekcja przyrody.

  WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DZIAŁAJ! Wsiądź na rower, wyrusz pieszo albo zaciągnij się na żaglówkę, zaproś krewnych i znajomych ;) i wyrusz z Fundacją Nasza Ziemia na Wyprawę-poprawę!

  Rozejrzyj się dookoła i sprawdź:

  • czy gdzieś są dzikie wysypiska, jeśli tak, zanotuj gdzie, rodzaj odpadów i orientacyjnie określ ilość odpadów

  • czy gdzieś na poboczu nie zalegają śmieci, jeśli tak, zanotuj gdzie i jakiego rodzaju

  • czy nie brakuje koszy na śmieci, jeśli tak, zanotuj gdzie

  • czy nie brakuje pojemników do segregacji, jeśli tak zanotuj gdzie i jakich (na szkło, papier, plastik i metal)

  i zgłoś do gminy – nr telefonów do osób, które w gminach są odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku znajdziesz już wkrótce na stronie www.naszaziemia.pl

  Weź udział w największej grze ekologicznej w Polsce - przejedź, przejdź, przepłyń razem z nami kilometry, patrolując gminy i zostań Ekozwiadowcą! Z pomocą przyjdzie aplikacja mobilna rEKOnesans.

  Aktualności

  Stowarzyszenie Diving-Ecology-Education nurkuje dla Sprzątania Świata! 2015-09-18

  Stowarzyszenie Diving-Ecology-Education nurkuje dla Sprzątania Świata!

  Posprzątają dno kamionki "Piast".

  Sprzątanie Świata z czworonogami! 2015-09-18

  Sprzątanie Świata z czworonogami!

  19.09.2015 Zapraszamy Wszystkich pod basem TOSiR u podnóża Góry Św. Marcina na Pierwsze w Polsce Sprzątanie Świata z Psami.

  czytaj wszystkie aktualności >
 • Warsztaty kulinarne

  W dniu 16 września 2015 roku odbyły się warsztaty kulinarne jak zrobić zwierzatko z owoców i warzyw? Z inicjatywy uczennic kl. Va ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Eweliny Małgowskiej ,Weroniki Sławińskiej, Nadii Piasecznej oraz Oliwii Szewiało spotkaliśmy się z Wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjnego . Wspólna praca w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowy Styl Życia integruje i pozwala pokonywać bariery.Wiele zadowolenia oraz satysfakcji towarzyszyło nam w czasie warsztatów kulinarnych. Nawiązaliśmy nowe znajomości a wspólne drugie śniadanie miało wyjątkowy smak.Cuda owocowe w postaci jeżyków to efekty wspólnej pracy . Takie smakowite arcydzieła-nic dodać mówią same za siebie.Nauczyliśmy też naszych kolegów fragmentu hymnu o zdrowiu.Na koniec zajęć koleżanka Weronika Sławińska w imieniu Dyrektora Szkoły pani Elżbiety Pojasek wręczyła list gratulacyjny .Gratulujemy ! inicjatywy i pomysłu.
  Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 • Tydzień Wychowania

  W dniu 13 września uczniowie naszej szkoły uroczyście ofiarowali na ołtarz wieniec owocowo-warzywny oraz kosz obfitości.Naszą delegację stanowili Alicja Tadla kl. Ie,Jan Kalecki kl. II d, Bartłomiej Chomicz kl. II e, Oliwier Jóźwiak kl.IV a,Julia Ciebień kl.IV b. W ten sposób włączyli się w przygotowania dekoracji do Dożynek ,które odbyły się w Parafii pod wezwaniem Świętej Faustyny Kowalskiej.Uczniowie w ramach Tygodnia Wychowania i realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowy Styl Życia zaprosili po mszy świętej na degustację zdrowych owoców i warzyw.Smakowite kompozycje ułożone były w kształcie serca,parasola oraz piramidy.Karolina Matwis kl.V b, Miłosz Murcha kl.VI a wzorowo się spisali i na poczęstunek zapraszali.Miłym akcentem były gratulacje za świetny pomysł .A jeszcze większym szczęściem usłyszeć podśpiewywany przez niektórych rodziców refrenu naszego hymnu dobre ,dobre bardzo dobre- niam niam.Podziękowanie składamy na ręce Proboszcza Ks. Arkadiusza Wysokińskiego za inicjatywę Niedzieli z Rodziną. W ubiegłym roku w czasie festynu parafialnego wykonywaliśmy warzywne zwierzaki a w tym roku w kolejnej edycji zaakcentowaliśmy konieczność zdrowego odżywiania.
  Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  16.09.2015 r. - zebranie rodziców kl. I - III

  godz. - 16.00 - I zmiana ul.Piastów

  godz. 17.00 - II zmiana ul.Piastów

  godz. 16.00 - wszystkie klasy I - III ul. Konopnickiej

   

  17.09.2015 r. godz. 16.00 - zebranie rodziców kl. lV - VI

  godz. 17.00 - wybory do Prezydium Rady Rodziców

 • „Umarłych wieczność dotąd trwa,
   dokąd pamięcią się im płaci”

  Wisława Szymborska

   

  Wspomnienie

           Nauczycielka Bronisława Jaz urodziła się 10 lipca 1947 roku w Stobnie, zmarła 27 sierpnia 2015 r. w Górze.

  Absolwentka Studium Nauczycielskiego na wydziale wychowanie fizyczne z biologią  w Jeleniej Górze. W 1969 r. rozpoczęła pracę jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bełczu Wielkim. W latach 1972 – 1978 była zatrudniona w Szkole Podstawowej w Sułowie Wielkim. Od 1978 do 2003 roku była zatrudniona w Szkole Podstawowej Nr 1 w Górze. Jako nauczyciel przepracowała 33 lata w szkołach podstawowych powiatu górowskiego. Żona Jana, matka dwóch synów – Piotra i Pawła. Wielokrotnie nagradzana Nagrodą Dyrektora Szkoły za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą. Należała do organizacji młodzieżowych – była instruktorem ZHP oraz członkiem Klubu Sportowego NSK „Spartakus”.

  Swoją wiedzą pedagogiczną, opiekuńczą i wychowawczą chętnie dzieliła się z koleżankami i kolegami. Praca z najmłodszymi uczniami dawała jej wiele satysfakcji i zadowolenia, stwarzała dużo możliwości kształtowania młodych umysłów oraz wyrabianie pozytywnego stosunku do nauki i życia w grupie.

   

    

 • Narodowe Czytanie w SP nr 1

  W poniedziałek 7 września 2015 r. uczniowie klas I-VI przystąpili do 4 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta pana Andrzeja Dudę. Powyższa akcja, propagując największe dzieła polskiej literatury wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, propaguje kulturę żywego słowa i popularyzuje czytelnictwo wśród Polaków.

   

 • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  1 września dla 556 uczniów SP nr 1 w Górze zabrzmiał pierwszy dzwonek. W tym roku szkoła liczy 24 oddziały, bowiem do naszego grona dołączyło 5 klas pierwszych. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Pojasek, która powitała rodziców, uczniów, zaproszonych gości: ks. prałata Arkadiusza Wysokińskiego, Radę Rodziców oraz nauczycieli nowo zatrudnionych: panią Ilonę Ratajczak oraz panią Annę Dokładańską. W roku szkolnym 2015/2016 funkcję wicedyrektora pełnić będzie również pani Nela Roślik, a społecznym wicedyrektorem pozostaje pani Urszula Szawaryn. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego do wszystkich dolnośląskich placówek pismo wystosowała Dolnośląski Kurator Oświaty - pani Barbara Pawłowicz.

  Szanowni Państwo
  Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Nauczyciele,
  Wychowawcy, Rodzice, drodzy Uczniowie.

  Po dwumiesięcznych letnich wakacjach do szkół wracają dolnośląscy uczniowie. Zanim rozpoczną kolejny rok edukacji, przed nimi pojawią się w szkołach dyrektorzy i nauczyciele, aby z myślą o dzieciach i młodzieży przygotować placówki do nowego roku szkolnego. Wakacje jak zwykle upłynęły bardzo szybko, ale mam nadzieję, że wypoczęliście Państwo i nabraliście sił na kolejne dziesięć miesięcy pracy. Dzisiaj, u progu nowego roku  szkolnego zapewne stawiacie Państwo pytanie jaki on będzie, być może pojawiają się refleksje co można zrobić, aby podnieść jakość dolnośląskiej edukacji. W moich rozważaniach pytania te pojawiają się również. Jestem przekonana, że przyświeca nam jeden wspólny cel – stworzenie naszym uczniom jak najlepszych, jednakowych dla wszystkich warunków nauki oraz możliwości rozwoju zgodnie z ich predyspozycjami, zainteresowaniami i uzdolnieniami. Chciałabym, abyśmy, poprzez właściwy proces edukacyjny, przygotowali ich do znalezienia swojego miejsca w dorosłym życiu, by potrafili mądrze i dobrze żyć. To w dużej mierze od Państwa – dyrektorów i nauczycieli zależy, czy cel ten zostanie zrealizowany.

  Życzę Państwu, aby rok szkolny 2015/2016 dostarczył wiele radości, satysfakcji i miłych chwil spędzonych z uczniami, wolnych od trosk i problemów. Uczniów proszę o przyjęcie życzeń pomyślnego roku, kiedy to realizować będziecie swoje plany i marzenia i wraz z nauczycielami stworzycie wspaniały wizerunek Waszej szkoły. Rodzicom życzę owocnej i miłej współpracy ze szkołami.

  Dolnośląski Kurator Oświaty
  Beata Pawłowicz

 • Z przykrością informujemy, że zmarła Pani Bronisława Jaz - wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstaowej Nr 1 w Górze.

  Pogrzeb odbędzie się dnia 01.09.2015 r. o godz. 14.00 w Starych Drzewcach.

 • UWAGA! Rozkład jazdy autobusów szkolnych na rok szkolny 2015/2016 znajduje się w zakładce UCZNIOWIE.

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych
  w dniu rozpoczęcia roku szkolnego

  01.09.2015 r.

   

  Przyjazd do szkoły:   

  Kietlów    8.20

  Rogów Górowski       8.30

  Stara Góra         8.40

  Jastrzębia          8.20, pałac 8.25

  Gola Górowska          8.15

  Ryczeń     most 8.10, bloki 8.15

  Osetno      8.20

  Osetno Małe      8.15

   

  Powrót we wszystkich kierunkach: 10.30

 • UWAGA! ZMIANY W STYPENDIACH SZKOLNYCH 2015/2016

   

  DOCHÓD:

   

    Aktualnie miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć miesięcznie na osobę w rodzinie 456 zł netto.

    Od 1 października 2015r. miesięczna wysokosć dochodu nie będzie mogła przekroczyć kwtoy 514 zł netto.

   

  RYCZAŁTOWY DOCHÓD W ROLNICTWIE ZA 1 HA PRZELICZENIOWY

   

  Aktualnie ryczałtowy dochód w rolnictwie za 1 ha przeliczeniowy wynosi 250 zł.
    Od 1 października 2015 r. kwota ta będzie wynosić 288 zł.

   

    UWAGA! Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze -

  Wydział Oświaty Kultury i Sportu , pokój nr 5

  w dniach od 1.09. - 15.09.2015 roku

   

 • INAUGURACJA
  ROKU SZKOLNEGO
  2015/2016
  w Szkole Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa
  w Górze
  odbędzie się

  dnia 1 września 2015 r. o godz. 900
  na boisku szkolnym przy ul. M. Konopnickiej
   

  ZBIÓRKA UCZNIÓW KLAS I o godz. 830
  na dziedzińcu szkolnym
  przy ul. M. Konopnickiej – odczytanie list klas I - 8.45

   

  Spotkania z wychowawcami w klasach:

  Klasa I A – sala 6

  Klasa I B – sala 7

  Klasa I C – sala 8

  Klasa I D – sala 16

  Klasa I E – sala 56

  Klasa II A – sala 13

  Klasa II D – sala 12

  Klasa III C - sala 54

  Klasa IV A – sala 9

  Klasa IV B – sala 15

  Klasa IV C – sala 5

  Pozostałe klasy –
  spotkania z wychowawcami na boisku szkolnym

   

  OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

 • Przybory szkolne ucznia klasy pierwszej

   

  Piórnik, a w nim: długopis, ołówek, temperówka, gumka, nożyczki, kredki ołówkowe i woskowe

  Zeszyty w cienką linię (16 kartkowe) – liczbę poda wychowawca

  Zeszyty w kratkę (16 kartkowe) – liczbę poda wychowawca

  Zeszyt do kontaktów z rodzicami (dowolny)

   

  2 teczki tekturowe z gumką

  blok rysunkowy, blok techniczny (kartki białe i kolorowe),

  wycinanki kolorowe

  farby plakatowe, pędzelek cienki i gruby, plastelina,
  klej w sztyfcie

   

  Strój gimnastyczny w woreczku: biała koszulka, spodenki krótkie, białe skarpetki, tenisówki

   

   

   

 • W zakładce UCZNIOWIE dodana została podstrona PODRĘCZNIKI NA 2015/2016, w której znajdują się zestawy podręczników dla klas I - VI na rok szkolny 2015/2016.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • 065 5432452
  faks 065 5441675

Galeria zdjęć