• XIV DNI PAPIESKIE - ,,Świętymi bądźcie"

  21 października uroczystym apelem uczciliśmy obchody XIV Dni Papieskich, które w tym roku przebiegały pod hasłem ,,Świętymi bądźcie". Pontyfikat Jana Pawła II był okresem nadzwyczajnego wzrostu ilości świętych i błogosławionych. W ciągu tych lat beatyfikował on 1329 sług bożych i kanonizował 473 błogosławionych. Jednocześnie Ojciec Święty uczył nas jak dążyć do świętości. Dawał siłę i odwagę milionom ludzi na świecie. Dziś z  wysokości nieba woła do nas: ,,Świętymi bądźcie", twierdzi, że świętość jest osiągalna dla każdego. Pamięć o naszym wielkim Rodaku uczciliśmy tańcem i śpiewem. Na scenie ujrzeliśmy dzieci przygotowane na tę szczególną okazję pod kierunkiem pań: Jolanty Ludkowskiej i Anety Płuchowskiej. IV b podziwialiśmy w tańcu ,,Coś się święci", VI c w kompozycji ,, Ku niebu i świętości", a VI d w tańcu ,,Jestem Rybakiem Pana". Klasa IV c przepięknie wykonała takie utwory jak: ,,Ku świętości", ,,Dobroć jest wśród nas", ,,Chodź zrobimy wielki skok", a na koniec poruszaliśmy się w rytm piosenki ,,Klaszczmy w dłonie".

   

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

   

  Podobnie jak w zeszłym roku 16 października 157 uczniów i 7 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Akcja organizowana jest corocznie od 2006 roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W akcji wzięły udział klasy: IIa, IIIa, IIIb, IIIc, IVc i VId oraz panie Jolanta Szlachciak, Renata Kawka, Anna Krysiak, Alicja Hajczewska, Lidia Nowak, Jolanta Ludkowska i Maria Ruman. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w ustanowieniu rekordu.

   

  Chcemy, aby ta akcja rozpropagowała zasady udzielania pierwszej pomocy wśród naszych uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Należy pamiętać o tym, że nigdy nie możemy być pewni, że taka umiejętność się nam nie przyda. 

          

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

    Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przebiegały w naszej szkole pod hasłem :  "Dla tych co kształcą nasze serca i umysły". Swoją obecnością zaszczycili nas: przewodnicząca Rady Rodziców – pani Renata Skibińska oraz Przedstawiciele Rady Rodziców: pani Sylwia Smereka, pani Daria Miszkiewicz, pani Anna Tarczyło, pani Jolanta Samsel – Hryń, pani Katarzyna Boguszyk – Pypeć i pani Anna Matczuk. Uroczysty apel, który odbył się 13 października rozpoczęła pani Dyrektor Lilianna Biedulska pięknymi słowami  świętego Jana Pawła II:

  „Młodzi Was potrzebują, oni poszukują wzorców,

  które byłyby dla nich punktem odniesienia,

  oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań,

  jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko

  domagają się od Was przykładu życia.”

  Następnie pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia dla nauczycieli:

  Spełnienia marzeń, wytrwałości w działaniu, odwagi, która ma w sobie moc geniuszu, odnajdywania w każdej sytuacji dobrego rozwiązania, wyznaczania rozsądnych celów i mądrości bezstronnego oceniania.

  Pani Dyrektor pionformowała również zgromadzonych o przyznanych ozdnaczeniach resortowych. Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej - Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczona została pani Anna Dorabiała. Uroczyste wręczenie powyższego odznaczenia  nastąpi 14.10.2014 r. we Wrocławiu.

  Nagrodą Burmistrza Góry za pracę na rzecz wolontariatu w  styczniu 2014 r. uhonorowane zostały panie: Jolanta Ludkowska i Helena Radoszko.

  Wręczone zostały również 24 nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły, a Samorząd Szkolny uhonorował statuetką Nauczyciela Roku panią Jolantę Szlachciak i panią Joannę Siekanowicz. W imieniu Rady Rodziców zabrała głos pani Daria Miszkiewicz. W swoich słowach podkreśliła wagę pracy nauczyciela. Zwieńczeniem uroczystości była wspaniała część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. II b pod kierunkiem pani Marii Ruman i III a pod opieką pani Anny Krysiak. Uczniowie zaprezentowali bardzo radosne piosenki, scenki pantomimiczne, a na koniec w rytmie przebojów z lat 80-tych, zatańczyli niesamowicie energetyczny taniec.

 • Piknik jesienny

  Niedawno powitaliśmy najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, którzy po miesiącu zostali pasowani na prawdziwych „żaków”, a już nowe wyzwania przed nimi. W piątek 10 października 2014 r. klasy pierwsze z naszej szkoły pożegnały lato w czasie pikniku w lesie. Piknik zorganizowały nauczycielki świetlicy pani Alicja Podwińska i Krystyna Kasperska przy pomocy wychowawców klas pierwszych. Pogoda dopisywała, aż trudno było uwierzyć że jesień na dobre zagościła w naturze. Zajęcia w terenie to nie tylko super zabawa ale  przede wszystkim nauka przez doświadczanie. W leśnej szkole odwiedziła nas Pani Barbara Chrystman- Kurzawa z Nadleśnictwa Góra Śląska, która jest specjalistą w zakresie ochrony i edukacji leśnej. Opowieściom o zwyczajach zwierząt nie było końca. Dzieci bardzo uważnie słuchały ciekawostek dotyczących roślin, które też w odpowiedni sposób przygotowują się do zimy. Uczniowie pięknie odpowiadali na pytania dotyczące sposobu zachowania się w lesie. Na koniec tych wyjątkowych zajęć otrzymały od naszego gościa niespodzianki- zwierzaczki, pacynki. Wszyscy gorącymi brawami podziękowaliśmy za spotkanie w leśnej szkole. Przyszedł czas na piknikowe śniadanie. Kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Po śniadaniu gry i zabawy ruchowe, a na zakończenie pamiątkowe zdjęcia. Nadszedł czas powrotu do szkoły. Żegnaj lato na rok….

  H. Radoszko

 • Akcja ,,Zjedz jabłko"

  10 października, w piątkowe przedpołudnie na dziedzińcu szkolnym odbył się apel promujący zdrowie w ramach akcji ,,Zjedz jabłko" zorganizowanej pod patronatem sieci Intermarche.Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego trybu życia i odżywiania, wzbogaconego wartościowymi owocami jakimi są jabłka. Z tej okazji progi naszej szkoły zaszczycili swoją obecnością: zastępca Burmistrza Góry - pan Andrzej Rogala oraz prezes Intermarche w Górze pan Mariusz Augustyniak. Krótki program artystyczny o tematyce prozdrowotnej przygotowały koordynatorki akcji - nauczycielki przyrody - panie: Nela Roślik i Justyna Waścińska, natomiast stronę muzyczną apelu opracowała pani Jolanta Ludkowska. Usłyszeliśmy hymn o zdrowiu pt,,Zdrowy styl życia" w wykonaniu klas: IV a i IV d, wiersz ,,Jabłuszko" zaprezentowany przez Wiktorię Chrzanowską z kl. VI a, podziwialiśmy również klasę VI a w tańcu ,,Czerwone jabłuszko". Następnie każda z klas zaprezentowała plakat informujący o zdrowotnych walorach jabłka oraz omówiła zalety spożywania tego owocu. Na koniec apelu każdy uczeń poczęstował się pysznym jabłuszkiem i wróciliśmy do klas na zajęcia.

  7 października sieć Intermarche rozpoczęła kolejną odsłonę akcji ,,Jedz jabłka". Owoce, które pierwotnie miały dotrzeć do placówek edukacyjnych na terenie obwodu Kaliningradzkiego, ostatecznie zostaną przekazane do ponad stu polskich szkół.


   

 • MÓJ WAKACYJNY DZIEŃ

          WYNIKI GMINNEGO  KONKURSU

  „MÓJ WAKACYJNY  DZIEŃ”

   

           Dnia  08.10.2014 odbyło się  na  Oddziale  Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w  Górze  podsumowanie konkursu plastycznego Mój  wakacyjny  dzień” 

           Koordynatorem tego konkursu była p. Elżbieta Sarek.

           Na konkurs  wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych techniką mieszaną świadczących o dużych zdolnościach plastycznych  uczniów.

           Na etapie szkolnym laureatami tego konkursu  zostali:

           w młodszej  grupie wiekowej:

  1. Julia  Bretsznajder – klasa II a – op. p. R. Kawka
  2. Miłosz Gniecki – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  3. Julia Stankiewicz – kl. III b – op. p. A. Hajczewska.
  4. Adam Nawrocki – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  5. Michał Szopa – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  6.  Zuzanna Mycyk – kl. III a -  op.  p. A. Krysiak
  7.  Oliwier Jóźwiak – kl. III a  - op.  p. A. Krysiak
  8. Dominika Turowska – kl. III c – op. p. L. Nowak
  9. Aleksandra  Magierowska – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  10.  Nikola Jurczak – kl. III c – op. p. L. Nowak
  11.  Adrian Stróżyński -  kl. II a – op. p. R. Kawka
  12.  Fabian  Lejczak – kl. II a – op. p. Renata Kawka
  13. Agata  Garbacz – kl. II a – op.  p. R. Kawka
  14. Weronika Jakubik -  kl. II b – op. Alicja  Hajczewska
  15. Nikola Wawrzykowska – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  16.  Magdalena Rękosiewicz – kl. III b – op. p. A. Hajczewska
  17. Luiza Arendarczyk – kl.  III a  - op. p. A.  Krysiak

      

  w starszej grupie wiekowej :

  1. Julia Siemaszko – kl. IV c – op. p. E. Sarek

  2. Adrianna Karyś – kl. IV c – op. p. E. Sarek

  3. Aleksandra Satora – kl. IV c – op. p. E. Sarek

            Laureatami tego konkursu  na etapie gminnym  zostali :

  I miejsce -  Nikola  Wawrzykowska z kl. III b. - opiekun pani Alicja Hajczewska

  III miejsce -  Julia  Bretsznajder   z kl.  II a -  opiekun  pani   Renata Kawka

   

           Wyróżnienie :

  Luiza Arendarczyk  z kl.  III a – opiekun  pani  Anna Krysiak  

  Miłosz Gniecki z kl. III b – opiekun pani Alicja Hajczewska

  Oliwier Jóźwiak z kl. III a – opiekun pani  Anna Krysiak

  Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe.

  Serdecznie gratulujemy  wszystkim laureatom tego konkursu !

 • UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

  Dnia 2 października 2014r.odbyło się uroczyste przyjecie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze. W sali gimnastycznej szkoły powitano 117 dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Wśród nich są dwie klasy sześciolatków i cztery klasy siedmiolatków. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: w imieniu Burmistrza Góry Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Pani Izabela Baranowska, dyrektor Banku PKO BP Pan Michał Baworowski, przedstawiciele Rady Rodziców Panie: przewodnicząca Renata Skibińska i Daria Miszkiewicz. Pani Helena Radoszko prowadząca uroczystość zaprosiła klasy pierwsze do autoprezentacji. Dzieci pięknie prezentowały się przed wychowawcami, rodzicami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Wicedyrektor szkoły  Pani Elżbieta Pojasek skierowała do uczniów i rodziców ciepłe słowa, a następnie w obecności sztandaru szkolnego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Zaproszeni rodzice z dumą i wzruszeniem wpatrywali się w swoje dzieci, które podchodziły do pasowania. Ważną obietnicę złożyli również rodzice obiecujący wspierać, rozumieć i kochać swoje pociechy. Dzieci otrzymały od wychowawców pamiątkowe dyplomy, a od rodziców "rożki obfitości”. Pod koniec uroczystości  Pani Jolanta Szlachciak opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności przedstawiła zebranym główne założenia programu SKO i zachęciła uczniów do systematycznego oszczędzania. Na zakończenie klasy pierwsze zostały zaproszone do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  To ważne wydarzenie w życiu szkoły uświetniła klasa III b, która pod kierunkiem pani Alicji Hajczewskiej przygotowała wesoły program  artystyczny.

 • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  Dnia 30 września 2014r. na stadionie sportowym w Górze odbył się finał powiatowy sztafetowych biegów przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Chocianowska Hanna, Oporowicz Maja, Kępowicz Wiktoria, Niewiarowska Marta, Janicka Zuzanna, Kaławaj Oliwia, Szabłowska Martyna, Sokołowska Julia, Jazwińska Natalia, Kropacz Wiktoria, Wyczółkowska Wiktoria. Dziewczęta pokonywały dystans 10*800m natomiast chłopcy 10*1000m. Skład drużyny chłopców to: Boksiński Wojciech, Koroś Wojciech, Tarońt Jakub, Iwasików Wiktor, Chocianowski Konrad, Podwiński Jakub, Kożyczak Norbert, Litwa Kacper, Murcha Miłosz, Szalkowski Jakub, Michalec Bartosz, Kopaniecki Adrian. Rywalizowały ze sobą szkoły z Góry-SP1 i SP2 oraz szkoła podstawowa z Wąsosza. Po zaciętej walce ostatecznie dziewczęta z naszej szkoły zajęły IIm a chłopcy uplasowali się na Im i tym samym zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

      Finał wojewódzki odbył się 9 pażdziernika w Olszynie. Impreza połączona z Wojewódzką Inauguracją Szkolnego Roku Sportowego przebiegła w olimpijskiej atmosferze. Rywalizowały ze sobą szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z całego Dolnego Śląska. Na starcie biegów sztafetowych drużyn chłopców ze szkół podstawowych stanęło 25 zespołów. Nasi chłopcy po wyczerpującej walce zajęli wysokie VIIm. Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • XVII Dolnośląski Festiwal Nauki

  We wtorek 24 września 2014 r. uczniowie klas czwartych mieli możliwość skorzystania z zajęć przyrodniczych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez wrocławskie uczelnie wyższe. W tym roku odwiedziliśmy Instytut Meteorologii i Klimatologii, gdzie poznawaliśmy przyrządy do pomiaru i odczytu pogody. Dowiedzieliśmy się jak powstają chmury, co to jest bryza morska i w jaki sposób unosi się balon. Zjawiska pogodowe „od kuchni” pomogły zrozumieć wiele ciekawych zagadnień, z którymi przeplata się nasza dzienność. Kolejnym punktem wycieczki były doświadczenia fizyczne. Poznaliśmy między innymi jak może zadziałać na nas siła odśrodkowa czy zobaczyć co dzieje się z naszą fryzurą, gdy zadziała  pole elektrostatyczne. Na koniec przygody w świecie nauki czekała nas wspaniała wystawa zwierząt egzotycznych. Mogliśmy z bliska dojrzeć m.in. boa dusiciela, szynszyle czy jeża afrykańskiego. Widok niespotykanych na co dzień zwierząt budził  w nas ogromny zachwyt. Opiekunami na wycieczce były panie uczące przyrody: Justyna Waścińska i Nela Roślik. Organizatorem wypraw naukowych jest Samorząd Szkolny z opiekunem panią Dorotą Szostek.

 • DBAMY O ŚRODOWISKO!!!

  Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w organizowanej przez fundację „Nasza Ziemia” akcji Sprzątania Świata.  W tym roku pod hasłem: „Turysto! Szanuj, środowisko, też po wakacjach!”. 19 września wychowawczynie przeprowadziły w klasach tematyczne pogadanki. Następnie odpowiednio wyposażeni uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji ekologicznej. Z entuzjazmem sprzątali teren i osiedle przy budynku szkoły. Przyjemnie było usłyszeć wiele miłych słów od napotkanych mieszkańców naszego miasta.

 • BEZPIECZNA SZKOŁA!

        W miesiącu wrześniu uczniowie kl. I poznali zasady bezpiecznego poruszania się na ulicy w drodze do szkoły i nie tylko. Natomiast uczniowie klas II i III po raz kolejny przypomnieli sobie, jak być bezpiecznym użytkownikiem drogi. Pod okiem panów policjantów z wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Policji w Górze odbyły się praktyczne zajęcia na przejściu dla pieszych. Uczniowie klas III uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji. To właśni nasi najstarsi uczniowie w październiku będą prezentowali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przepisów ruchu drogowego podczas szkolnego turnieju wiedzy dla klas trzecich.

   

   

 • XVII Donośląski Festiwal Nauki - Ścieżki Rozumu

  W sobotę 20 września 2014 r. grupa uczniów klas IV i V pod opieką pań: Doroty Szostek, Joanny Siekanowicz i Renaty Kowalskiej udała się do Wrocławia, aby uczestniczyć w XVII Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Pierwszym punktem programu był piknik naukowy. Każdy z rozstawionych namiotów prezentował inne zagadnienie: etnograficzne, chemiczne, fizyczne, biologiczne, geograficzne, teatralne a nawet wojskowe. W minilabolatorium dzieci mogły obserwować pod mikroskopem pasożyty i bakterie. W namiocie biologicznym obserwowaliśmy egzotyczne owady, a w geograficznym można było ułożyć z puzzli wybrany kontynent. Oferta namiotu teatralnego polegała na możliwości dotknięcia i uczestniczenia w minispektaklu z udziałem lalek. Namiot wojskowy oferował wejście do środka amfibii, możliwość założenia kamizelki kuloodpornej czy dotknięcia i przymierzenia karabinu. O godzinie piętnastej udaliśmy się na warsztaty chemiczne zorganizowane na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj czekało na nas mnóstwo naukowych ciekawostek; magia ciekłego azotu, srebrzenie bombek, nowe materiały, kolorowa chemia. Każdy z prowadzących poszczególny warsztat starał się przystępnie i ciekawie przedstawić dane zjawisko czy eksperyment. Dodatkowo uzyskaliśmy wiedzę na temat jak na co dzień można wykorzystać chemię i jak przyszłościowa jest to dziedzina nauki.

 • Turysto dbaj o środowisko

  W piątek 19 września 2014 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata. Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie produkowania nadmiernej ilości śmieci i selektywną zbiórkę odpadów. Naszym gościem i jednocześnie ekspertem był leśniczy pan Grzegorz Kraśnicki, który uwrażliwił zebranych na potrzebę zachowania porządku w lesie, czyli miejscu ogólnodostępnym dla wszystkich. O dobro wspólne powinniśmy dbać szczególnie. Nauczycielki przyrody -  panie: Nela Roślik i Justyna Waścińska zadbały o merytoryczną oprawę krótkiego apelu. Reprezentanci klas wyszukiwali w tekście opowiadania przykładów negatywnych zachowań na terenie lasu. Klasy bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Z kolei pani Jolanta Ludkowska wraz z klasami: IV b, IV d, V c, VI a i VI c przygotowała muzyczną niespodziankę. Usłyszeliśmy takie utwory jak: ,,Blues dla leśników", ,,Posprzątaj świat" oraz ,,Pięknie żyć". Następnie, z panem leśniczym jako przewodnikiem, udaliśmy się do lasu.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  odbędą się

  16.09.2014 r. - klasy I - III

  godz. 16.00 - I zmiana ul. Piastów

  godz. 17.00  - II zmiana ul. Piastów

  godz. 16.00 - klasy I E, I F, II C - ul. M. Konopnickiej

   

  17.09.2014 r. - klasy IV - VI

  godz. 16.00, ul. M. Konopnickiej

   

  godz. 17.00 - zebranie Rady Rodziców,

  wybory Prezydium Rady Rodziców


   

 • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015.

  1 września 2014 r. dla 562 uczniów SP nr 1 w Górze zabrzmiał pierwszy dzwonek. W tym roku szkoła liczy 24 oddziały, bowiem do naszego grona dołączyło 6 klas pierwszych. Po odśpiewaniu hymnu wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor szkoły -  Pani Lilianna Biedulska, która 2 lipca wygrała konkurs na dyrektora SP nr 1. Z tej okazji na ręce pani Dyrektor gratulacje oraz kwiaty złożyła Rada Rodziców oraz pracownicy szkoły.  Uroczystość rozpoczęcia roku zaszczycili swoją obecnością: ks. prałat Arkadiusz Wysokiński, Radny Rady Miejskiej Góry - Pan Bronisław Barna oraz Rada Rodziców: Pani Renata Skibińska oraz Pani Sylwia Smereka. Do grona nauczycieli dołączyli: Pani Anna Krysiak oraz Pan Arkadiusz Bielecki, natomiast grono pedagogów mianowanych wzmocniła Pani Agnieszka Chawchunowicz - Rudzińska. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego do wszystkich dolnośląskich placówek pismo wystosowała Kurator Oświaty - Pani Beata Pawłowicz: Życzę Państwu, aby rok szkolny 2014/2015 dostarczył wiele radości, satysfakcji i miłych chwil spędzonych z uczniami, wolnych od trosk i problemów. Uczniów proszę o przyjęcie życzeń pomyślnego roku, kiedy to realizować będziecie swoje plany i marzenia i wraz z nauczycielami stworzycie wspaniały wizerunek Waszej szkoły. Rodzicom życzę owocnej i miłej współpracy ze szkołami.

 • INAUGURACJA
  ROKU SZKOLNEGO
  2014/2015
  w Szkole Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa
  w Górze
  odbędzie się

  dnia 1 września 2014 r. o godz. 8.30
  na boisku szkolnym przy ul. M. Konopnickiej
   

  ZBIÓRKA UCZNIÓW KLAS I o godz. 8.15
  na dziedzińcu szkolnym
  przy ul. M. Konopnickiej – odczytanie list klas I

   

  Spotkania z wychowawcami w klasach:

  Klasa I A – sala 6

  Klasa I B – sala 7

  Klasa I C – sala 8

  Klasa I D – sala 9

  Klasa I E – sala 56

  Klasa I F – sala 54

  Klasa III A – sala 16

  Klasa IV A – sala 9

  Klasa IV B – sala 11

  Klasa IV C – sala 8

  Klasa IV D – sala 7

  Klasa V C - sala 12

   

  Pozostałe klasy –
  spotkania z wychowawcami na boisku szkolnym

   

  OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

  Przyjazd do szkoły autobusów szkolnych - według rozkładu jazdy

  Powrót we wszystkich kierunkach o 9.45

 • ORGANIZACJA DOWOZU DZIECI
  DO SZKOŁY I DO DOMU

  w roku szk. 2014/2015

   

  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze

   

  Od poniedziałku do piątku

   

  Miejscowość

  Wyjazd do szkoły

  Kurs I

  Kurs II

  Kurs III

  Odjazd

  z Góry

  Przyjazd

  do wioski

  Odjazd

  z Góry

  Przyjazd

  do wioski

  Odjazd

  z Góry

  Przyjazd

  do wioski

   

  Ryczeń

   

  7.15

  12.40

  13.30

  13.40

  14.30

  14.25

  15.05

   

  Osetno

   

  7.15

  12.40

  13.10

  13.40

  14.10

  14.25

  14.55

  15.21

   

  Osetno Małe

   

  7.10

  12.40

  13.05

   

   

   

   

   

  Kietlów

   

  7.00

  12.40

  13.20

  13.40

  14.20

  14.25

  15.00

  15.17

   

  Kietlinek

   

  7.03

  12.40

  13.15

  13.40

  14.15

  14.25

  15.05

   

  Rogów Górowski

   

  7.30

  12.40

  13.00

  13.40

  14.00

  14.25

  14.45

   

  Stara Góra kl. I – III

   

  7.30

  7.50

  12.40

  12.50

  13.40

  13.50

  14.25

  14.35

   

  Gola Górowska

   

  7.00

  12.40

  13.00

  13.40

  14.00

  14.25

  14.50

   

  Jastrzębia

  PGR

   

  7.10

  7.15

  12.40

  12.50

  13.40

  13.50

  14.25

  15.00

   

 • Klasa I A    2014/2015

  Wychowawca    Jolanta Szlachciak
  ul. Piastów         I zmiana

   

   

  1.  

  Budźko Filip

  1.  

  Dudziński Szymon

  1.  

  Gajewska Maja

  1.  

  Jarząb Elena

  1.  

  Korthals Wiktoria Maria

  1.  

  Kozłowska Klaudia Izabela

  1.  

  Lasik Amelia Małgorzata

  1.  

  Lewandowski Jan Piotr

  1.  

  Mały Marcelina Róża

  1.  

  Michalec Julia

  1.  

  Michałowska Oliwia

  1.  

  Posiła Michał Wojciech

  1.  

  Pypeć Maja

  1.  

  Radziejewska Wiktoria

  1.  

  Rudziński Tymoteusz

  1.  

  Siwek Nikola Ewa

  1.  

  Świątek Michał

  1.  

  Tomczyk Natalia Joanna

   

  Klasa I B 2014/2015

  Wychowawca Urszula Szawaryn

  ul. Piastów      II zmiana

   

  1.  

  Burdziuk Magdalena Urszula

  1.  

  Dąbrowski Dawid

  1.  

  Donaj Allan Józef

  1.  

  Gała Julia

  1.  

  Jarząb Hanna

  1.  

  Jurkiewicz Katarzyna Małgorzata

  1.  

  Kosek Maciej Kamil

  1.  

  Mazur Nikola Wiktoria

  1.  

  Michalewska Martyna Faustyna

  1.  

  Paszkowiak Hubert Marcin

  1.  

  Pełka Kornelia

  1.  

  Popiel Gabriel Paweł

  1.  

  Runo Konrad

  1.  

  Sztoncel Patryk

  1.  

  Śmiechowska Antonina Maria

  1.  

  Teresiak Agata Maria

  1.  

  Wawrzykowska Oliwia

  1.  

  Wąsik Natan Krystian

  1.  

  Weinrauder Szymon Piotr

  1.  

  Wójcik Filip

   

  Klasa I C 2014/2015

  Wychowawca Helena Radoszko

  ul. Piastów      II zmiana

   

  1.  

  Bielecka Lena Maria

  1.  

  Błyga Natalia Aleksandra

  1.  

  Buczyńska Zofia Maria

  1.  

  Butkiewicz Zuzanna

  1.  

  Gierada Krzysztof Jakub

  1.  

  Grygorowicz Mikołaj Antoni

  1.  

  Gutewicz Piotr Adrian

  1.  

  Jóźwiak Fabian

  1.  

  Koszowski Mateusz

  1.  

  Koziołkowski Tomasz

  1.  

  Krysiak Lena

  1.  

  Łukaszyk Kamil

  1.  

  Madej Nicola

  1.  

  Matysiak Mateusz

  1.  

  Miszkiewicz Natasza

  1.  

  Ponichtera Kaja

  1.  

  Ponichtera Maja

  1.  

  Siwiela Kacper Wojciech

  1.  

  Sławiński Adam

  1.  

  Smektała Jakub Marcin

  1.  

  Tarczyło Bartłomiej Jerzy

  1.  

  Waściński Maciej

  1.  

  Zimowska Amelia

  1.  

  Żołnieruk Natalia

   

   

  Klasa I D  2014/2015

  Wychowawca Renata Szuper

  ul. Piastów      I zmiana

   

   

  1.  

  Alberska Karina Ewa

  1.  

  Arendarczyk Laura

  1.  

  Bandoch Zuzanna

  1.  

  Czopek Mateusz

  1.  

  Kaźmierczak Filip Łukasz

  1.  

  Kropacz Patrycja Katarzyna

  1.  

  Kruszyński Szymon

  1.  

  Kubicki Mikołaj Bożydar

  1.  

  Lis Amelia Magdalena

  1.  

  Mesjasz Mateusz

  1.  

  Nowak Tomasz Dariusz

  1.  

  Robiński Szymon

  1.  

  Rolny Kacper Dariusz

  1.  

  Rozmysłowska Sara Anna

  1.  

  Stach Aleksander

  1.  

  Stopa Błażej Maksymilian

  1.  

  Sura Paweł

  1.  

  Tomasik Julia

  1.  

  Woźniak Klaudia Wiktoria

   

  Klasa I E     2014/2015

  Wychowawca    Agnieszka Chawchunowicz-Rudzińska

  ul. M. Konopnickiej    I zmiana

   

  1.  

  Bezkostny Stanisław

  1.  

  Borwik Aleksandra Danuta

  1.  

  Bykowski Maciej

  1.  

  Gajdamowicz Zofia

  1.  

  Hoła Martyna

  1.  

  Jurczak Jakub

  1.  

  Kalecki Jan Jakub

  1.  

  Kozakiewicz Marcelina

  1.  

  Nowicki Kasper

  1.  

  OsmoIska Katarzyna

  1.  

  Pieńkos Paweł Piotr

  1.  

  Pojasek Kacper Przemysław

  1.  

  Skrzypczak Adrian

  1.  

  Szkudlarek Zuzanna

  1.  

  Szumczyk Michał Jan

  1.  

  Walczak Hanna

  1.  

  Wawrzyniak Maciej

  1.  

  Wojtysiak Jakub

   

  Klasa I F 2014/2015

  Wychowawca Mirosława Ciesielska

  ul. Konopnickiej   II zmiana

   

   
  1.  

  Bednarczyk Maria Bożena

  1.  

  Boksiński Bartek

  1.  

  Bodera-Malinowska Hanna Oliwia

  1.  

  Chomicz Bartłomiej Grzegorz

  1.  

  Dąbrowski Adrian Igor

  1.  

  Gritzmann Ines Anna

  1.  

  Gulecka Kinga

  1.  

  Janeczek Zuzanna Zofia

  1.  

  Jaróżek Emilia Maria

  1.  

  Kamiński Kacper

  1.  

  Kasprzak Ignacy Krzysztof

  1.  

  Małecka Antonina

  1.  

  Matysiak Nikodem Jan

  1.  

  Mazur Magdalena

  1.  

  Piniuta Małgorzata Julia

  1.  

  Szybiak Tomasz

  1.  

  Śliwiak Sylwester Krzysztof

  1.  

  Tomaszewicz Zuzanna

  1.  

  Waściński Kacper Jakub

  1.  

  Wołowicz Karina Jessica

  1.  

  Zawieja Hubert

  1.  

  Zieliński Szymon

  1.  

  Zielniewski Konrad

   

 • Przybory szkolne ucznia klasy pierwszej

   

  Piórnik, a w nim: długopis, ołówek, temperówka, gumka, nożyczki, kredki ołówkowe i woskowe

  Zeszyty w cienką linię (16 kartkowe) – liczbę poda wychowawca

  Zeszyty w kratkę (16 kartkowe) – liczbę poda wychowawca

  Zeszyt do kontaktów z rodzicami (dowolny)

   

  2 teczki tekturowe z gumką

  blok rysunkowy, blok techniczny (kartki białe i kolorowe), wycinanki kolorowe

  farby plakatowe, pędzelek cienki i gruby, plastelina,
  klej w sztyfcie

   

  Strój gimnastyczny w woreczku: biała koszulka, spodenki krótkie, białe skarpetki, tenisówki

   

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA 2014/2015

   

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
  w roku szkolnym 2014/2015

  KLASA I

   

  PRZEDMIOT

   

   

  PODRĘCZNIK

   

  WYDAWNICTWO

  Edukacja wczesnoszkolna

  Podręcznik zapewniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

   

  Język angielski

  Podręcznik zapewniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

   

  Religia

  „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

  W. Kubik i inni

  Komplet – podręcznik + ćwiczenia

  WAM Kraków

   

   

  KLASA II

   

  PRZEDMIOT

   

   

  PODRĘCZNIK

   

  WYDAWNICTWO

  Edukacja wczesnoszkolna

  „Odkrywam siebie i świat. ”

   J. Faliszewska, G. Lech

  komplet

  Wydawnictwo – MAC Edukacja

   

  Język angielski

   English Adventures 2

  komplet

  Longman

   

  Religia

  Kubik W. i in. „Kochamy Pana Jezusa” (wydanie z 2014 r.)

  Komplet – podręcznik + zeszyt ucznia

  WAM Kraków

   

   

   

  KLASA III

   

  PRZEDMIOT

   

   

  PODRĘCZNIK

   

  WYDAWNICTWO

  Edukacja wczesnoszkolna

  „Odkrywam siebie i świat ”

   J. Faliszewska, G. Lech

  komplet

  Wydawnictwo – MAC Edukacja

   

  Język angielski

  English Adventures 3

  komplet

  Longman

   

  Religia

  Kubik W. i in. „Jezusowa wspólnota serc”

  Komplet – podręcznik + ćwiczenia

  WAM Kraków

   

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH w roku szkolnym 2014/2015

  KLASA IV

  PRZEDMIOT

  PODRĘCZNIK

  WYDAWNICTWO

  UWAGI

  Język polski

  A. Łuczak, A. Murdzek

  „Język polski. Między nami kl. IV” – podręcznik +

  2 ćwiczenia

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

   

  Język angielski

  I. Hearh i in.

  „English Discovery 1” – podręcznik

  K. Wakeman

  „English Discovery 1” – ćwiczenia

  Longman

   

  Historia i społeczeństwo

  G. Wojciechowski

  „Wczoraj i dziś” – podręcznik kl. IV

  J. Gawrysiak, I. Hajkiewicz

  „Atlas historyczny od starożytności do współczesności kl. IV – VI”

  Wydawnictwo Nowa Era

  Bez ćwiczeń

  Matematyka

  M. Dobrowolska,
  M. Jucewicz, P. Zarzycki

  „Matematyka z plusem” – podręcznik kl. IV + zbiór zadań

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

  Bez ćwiczeń

  Przyroda

  M. Marko-Wosłowska,
  F. Szjajfer, J. Stawan. „Tajemnice przyrody” –podręcznik kl. IV + 2 ćwiczenia

  „Nowy atlas. Przyroda. Świat wokół nas kl. IV – VI”

  Nowa Era

   

   

   

   

  Muzyka

  U. Smoczyńska i in. „Muzyka i my” kl. IV podręcznik

  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

   

  Plastyka

  S. Stopczyk, M. Neubart „Plastyka” kl. IV -podręcznik

  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

   

  Zajęcia techniczne

  L. Łabęcki

   „Jak to działa” kl. IV-VI

  Wydawnictwo Nowa Era

   

  Zajęcia komputerowe

  G. Koba: „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej IV – VI”

  Wydawnictwo MIGRA

   

  Religia

  Z. Marek: „Zaproszeni przez Boga”

  WAM Kraków

  Bez ćwiczeń

   

   

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH w roku szkolnym 2014/2015

  KLASA V

   

  PRZEDMIOT

  PODRĘCZNIK

  WYDAWNICTWO

  UWAGI

  Język polski

  A. Łuczak, A. Murdzek

  „Język polski. Miedzy nami kl. V” – podręcznik +

  2 ćwiczenia

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

   

  Język angielski

  I. Hearh i in.

  „English Discovery 2” – podręcznik

  K. Wakeman

  „English Discovery 2” – ćwiczenia

  Wydawnictwo Longman

   

  Historia i społeczeństwo

  G. Wojciechowski

  „Wczoraj i dziś” – podręcznik kl. V

  J. Gawrysiak, I. Hajkiewicz

  „Atlas historyczny od starożytności do współczesności kl. IV – VI”

  Wydawnictwo Nowa Era

  Bez ćwiczeń

  Atlas – kontynuacja
  z kl. IV

  Matematyka

  M. Dobrowolska,
  M. Jucewicz, P. Zarzycki

  „Matematyka z plusem” – podręcznik kl. V + zbiór zadań

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

  Bez ćwiczeń

  Przyroda

  J. Ślusarczyk i in.

   „Tajemnice przyrody” –podręcznik kl. V + 2 ćwiczenia

  „Nowy atlas. Przyroda. Świat wokół nas kl. IV – VI”

  Nowa Era

   

   

   

  Atlas – kontynuacja
  z kl. IV

  Muzyka

  U. Smoczyńska i in. „Muzyka i my” kl. V podręcznik

  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

   

  Plastyka

  S. Stopczyk, M. Neubart „Plastyka” kl. V -podręcznik

  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

   

  Zajęcia techniczne

  L. Łabęcki

   „Jak to działa” kl. IV-VI

  Wydawnictwo Nowa Era

  Kontynuacja zeszytu ćwiczeń z kl. IV

  Zajęcia komputerowe

  G. Koba: „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej IV – VI”

  Wydawnictwo MIGRA

  Kontynuacja zeszytu ćwiczeń z kl. IV

  Religia

  Z. Marek: „Obdarowani przez Boga”

  WAM Kraków

  Bez ćwiczeń

   

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH w roku szkolnym 2014/2015

  KLASA VI

  PRZEDMIOT

  PODRĘCZNIK

  WYDAWNICTWO

  UWAGI

  Język polski

  A. Łuczak, A. Murdzek

  „Język polski. Miedzy nami kl. VI” – podręcznik +

  2 ćwiczenia

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

  Wydanie z 2014 r.

  Język angielski

  V. Evans, J. Dooley „Starland 3. Student’s Book 3” – podręcznik

  C. Bright, L. Kilbey,
  M. Tetiurka “Repetytorium szóstoklasisty” – Podręcznik/
  j. angielski

  Wydawnictwo Express Publishing

   

  Longman Pearson

  Bez ćwiczeń

  Wydanie z 2014 r.

  Historia i społeczeństwo

  G. Wojciechowski

  „Wczoraj i dziś” – podręcznik kl. VI + ćwiczenia

  J. Gawrysiak, I. Hajkiewicz

  „Atlas historyczny od starożytności do współczesności kl. IV – VI”

  Wydawnictwo Nowa Era

  Wydanie z 2014 r.

  Atlas – kontynuacja
  z kl. IV i V

   

  Matematyka

  M. Dobrowolska,
  M. Jucewicz, P. Zarzycki

  „Matematyka z plusem” – podręcznik kl. VI + zbiór zadań

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

  Bez ćwiczeń

  Wydanie z 2014 r.

  Przyroda

  J. Ślusarczyk i in.

   „Tajemnice przyrody” –podręcznik kl. IV + 2 ćwiczenia

  „Nowy atlas. Przyroda. Świat wokół nas kl. IV – VI”

  Nowa Era

   

   

   

  Wydanie z 2014 r.

  Atlas – kontynuacja
  z kl. IV i V

  Muzyka

  U. Smoczyńska i in. „Muzyka i my” kl. VI podręcznik

  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

  Wydanie z 2014 r.

  Plastyka

  S. Stopczyk, M. Neubart „Plastyka” kl. VI -podręcznik

  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP)

  Wydanie z 2014 r.

  Zajęcia techniczne

  L. Łabęcki

   „Jak to działa” kl. IV-VI

  Wydawnictwo Nowa Era

  Kontynuacja zeszytu ćwiczeń z kl. IV i V

  Zajęcia komputerowe

  G. Koba: „Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej IV – VI”

  Wydawnictwo MIGRA

  Kontynuacja zeszytu ćwiczeń z kl. IV i V

  Religia

  Z. Marek: „Przemienieni przez Boga”

  WAM Kraków

  Wydanie z 2014 r.

  Bez ćwiczeń

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze
  ul. Marii Konopnickiej 2
 • 065 5432452
  faks 065 5441675

Galeria zdjęć