• Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 4-6

•       W dniu 17 maja 2022 r. w Powiatowym  Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze odbył się etap  finałowy XX Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 4-6.

Do finału zakwalifikowało się ośmiu uczniów naszej szkoły, którzy zmagali się z rozwiązaniem pięciu zadań tekstowych. Miło nam jest poinformować, iż laureatami konkursu zostali uczniowie: Marcin Sawicki 5D – II miejsce oraz Marcel Burdziłowski 5D – III miejsce. Opiekunem uczniów był Pan Paweł Kwasik wicedyrektor szkoły.

Szkołę reprezentowali również: Nikola Postoł 4a, Agata Kobus 5A, Anna Janusz  5b, Szymon Zych 6a.

Gratulujemy sukcesu !

• Stypendia szkolne styczeń - czerwiec 2022 r.

•   .

Informujemy, że wypłata stypendiów szkolnych przyznanych decyzją Burmistrza Góry nastąpi po uprzednim przedłożeniu do 9 czerwca 2022 r. oryginałów dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia.

Oryginały dokumentów potwierdzających poniesione koszty należy składać:

• dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych bezpośrednio  w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze.

Wypłata stypendium nastąpi w terminie do 17 czerwca 2022 r. na wskazany przez wnioskodawcę numer konta bankowego. Ponadto informujemy, że wypłata stypendium nastąpi do wysokości kwoty wynikającej z przedłożonych faktur na zakupy związane z edukacją.

Każda faktura musi być opisana na odwrocie:

np.

pod poz. 1 zakupiono obuwie sportowe dla syna/córki (imię i nazwisko)

pod poz. 2 zakupiono koszulę galową dla syna/córki (imię i nazwisko)

pod poz. 3 zakupiono artykuły szkolne dla syna/córki (imię i nazwisko)

i podpis wnioskodawcy

W załączeniu wydatki kwalifikowane do stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022.

• Opłaty za obiady - czerwiec

• Obiady

CZERWIEC 2022 r. (14 dni)

Dzieci                   14 dni x 5,50 zł = 77,00 zł

Pracownicy         14 dni x 9,50 zł = 133,00 zł

Termin płatności  25.05.2022 r.

Wpłat dokonujemy na konto: 98 1020 3017 0000 2802 0361 2447.

W tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc za który opłata jest wnoszona (Jan Nowak, I A, czerwiec).

W przypadku pytań proszę o kontakt z kierownikiem świetlicy.

• XII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ🎤

• Dnia 13 maja 2022 roku odbył się XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze, a koordynatorem -pani Marta Krupa.

Jury ocenia wykonawców, biorąc pod uwagę dobór repertuaru do warunków muzycznych, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie p. Alicja Sajdak, p. Ewa Gajewska, p. Agnieszka Ludkowska przyznało następujące miejsca:

I miejsce- Maja Bójko SP w Jemielnie

II - Oliwia Nakoneczna ZSPiP w Witoszycach

III - Aleksandra Gulecka SP3 Góra

Wyróżnienie - Karolina Szindler SP Jemielno

Konkurs współfinansowany ze środków gminy Góra.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez:

- p. Irenę Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry,

- p. Agnieszkę Kordek - Chmielewską przewodnicząca Rady Rodziców SP1

- Przedsiębiorstwo Drzewne Tartak Góra

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Najlepszy matematyk w powiecie

• Dnia 10.05.2022r. w PCDN i PPP w Górze odbył się kolejny etap XX Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas 7-8.

Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowało się sześcioro uczniów, którzy musieli się zmierzyć z pięcioma zadaniami o sporym stopniu trudności. Miło nam Państwa poinformować, iż najlepszym matematykiem w powiecie okazał sie Kacper Kamiński, uczeń klasy 8e, zdobywając najwyższa liczbę punktów spośród wszystkich uczestników. Kacper do konkursu był przygotowywany przez panią Agnieszkę Niedźwiedzką.

Gratulujemy sukcesu!💪