Dnia 27 kwietnia 2016r. w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się Finał Wojewódzki XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w kategorii szkoły podstawowe.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie: Mariola Kowalcze (Powiatowa i Miejska Biblioteka w Kłodzku) Joanna Półtoranos (instruktor teatralny), Michał Dawidowicz (dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie), Wojciech Heliński (aktor, animator kultury), Joanna Załucka (aktorka, instruktor teatralny) w jawnym głosowaniu przyznało wyróżnienia oraz miejsca. Jednym z wyróżnień została uhonorowana reprezentantka Powiatu Górowskiego i jednocześnie uczennica klasy Vb SP nr 1 w Górze Ada Figiel, która recytowała fragment ,,Małego Księcia". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Wyróżnienie w XXI Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim ,,Pegazik"
Pamiętamy o Ofiarach Katynia
Przed sześciu laty przy naszej szkole, w ramach realizowanego projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia”, został posadzony Dąb Pamięci dla uczczenia jednej z Ofiar Katynia - pana Franciszka Dańko. Rzecz znamienna, że dąb ten i obelisk znajdują się naprzeciw okien domu, w którym mieszka najmłodsza córka pana Dańki - Władysława Urbanowicz.
Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci, nieoczekiwanie splotła się z wydarzeniem, które miało miejsce parę dni wcześniej, to jest 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. W drodze na obchody uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wybitnych polskich polityków, wojskowych, duchownych…
Znów zginął „kwiat inteligencji polskiej” by otworzyć okno na świat o mrocznej historii Lasu Katyńskiego sprzed siedemdziesięciu lat. „Jeszcze jeden moment zaznaczył świętość tego miejsca i życia spełnionego w Ojczyźnie.”
Pan Jerzy Samborski, wnuk Franciszka Dańki, przywiózł z miejsca zbrodni dokonanej na Jego dziadku i innych polskich patriotach, ziemię zbroczoną ich krwią.
26 kwietnia 2016 roku uroczyście umieściliśmy tę ziemię przy Dębie Pamięci i obelisku upamiętniającym Franciszka Dańkę i inne Ofiary Katynia.
Tablicę kamienną z wykutym napisem „Tu złożono ziemię z miejsce zbrodni w Kuropatach” ufundował i wykonał absolwent naszej szkoły pan Jacek Tański.
Na początku uroczystości poprzez prezentację multimedialną przypomnieliśmy fragmenty uroczystości sprzed sześciu laty, aby dzieci i młodzież naszej szkoły, która wówczas jeszcze w niej nie uczestniczyła, była świadoma rangi tego wydarzenia i z należytym szacunkiem otaczała miejsce upamiętniające Katyń i Franciszka Dańkę.
Złożenie ziemi z Kuropat poprzedził montaż słowno-muzyczny o dużym ładunku emocjonalnym pt. „Katyń – ocalić od zapomnienia” w perfekcyjnym wykonaniu uczniów kl. 5b oraz apel poległych.
Charakter uroczystości podkreślała wymowna dekoracja.
Dla córki pana Franciszka Dańki i wnuków - Jerzego Samborskiego z Warszawy i Marcina Urbanowicza ze Szczecina oraz pozostałych członków rodziny obecnych na uroczystości, był to jakby symboliczny pogrzeb ich ojca i dziadka.
W tym czasie, gdy delegacja rodziny i społeczności szkolnej składała ziemię z Kuropat pod obeliskiem, pozostali uczestnicy uroczystości mieli możliwość, dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej, bliższego poznania historii życia Franciszka Dańki i syberyjskich losów Jego rodziny.
Na zakończenie uroczystości zabrał głos w imieniu rodziny wnuk pana Dańki, Jerzy Samborski.
W swoim wystąpieniu podkreślał, że Ofiary Katynia, w tym Jego dziadek, zasługują na naszą pamięć nie tylko, dlatego, że stały się ofiarami zbrodni, ale przede wszystkim, że nie znaleźli się w Katyniu z przypadku. Byli najwartościowszymi synami Ojczyzny, którzy swoim życiem dali świadectwo żarliwego patriotyzmu.
Na podkreślenie zasługuje właściwa, godna postawa, a nawet łzy wzruszenia uczniów - uczestników tej uroczystości.
Koordynatorami uroczystości byli nauczyciele: Marta Tadla i Grzegorz Chomicz.
Mottem ich działania w przygotowaniu tej uroczystości były słowa modlitwy papieża św. Jana Pawła II, które kierują również do swoich uczniów:
"Klękamy przy nieznanych mogiłach z tą świadomością, że zapłacili oni szczególną cenę naszej wolności. Dali - rzec można - definitywny kształt tej wolności, klękamy zwłaszcza przy mogiłach katyńskich.Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy.”
Kandydaci przyjęci do klasy I w roku szk. 2016/2017
W wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy I na rok szkolny 2016/2017 przyjęci zostali:
- Kacper Mesjasz
- Oliwier Budźko
Kandydaci zakwalifikowani do klasy I w roku szk. 2016/2017
W wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy I na rok szkolny 2016/2017 zakwalifikowani zostali:
- Kacper Mesjasz
- Oliwier Budźko
Szkolny etap XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego klas III
Dnia 13.04.2016 r. odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III organizowanego przez PCDN i PPP w Górze. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z trzech klas trzecich. Komisja w składzie Helena Radoszko, Alicja Hajczewska, Anna Krysiak wyłoniła następujących laureatów :
I miejsca :
Góralska Dominika – klasa III b
Lesiuk Aleksandra– klasa III b
Trzybulski Adrian– klasa III b
Wojtaszek Karol – klasa III b
Dec Marcin – klasa III a
Gawda Karolina - klasa III a
Kapitaniec Mikołaj - III a
Turowska Martyna - III c
II miejsca :
Gawda Agata - III a
Kędzierska Oliwia - III a
Bareła Marta - III b
III miejsce
Fesz Adrian - III a
8 uczniów napisało pracę bezbłędnie i zakwalifikowało się do następnego etapu.
Gratulujemy odniesionego sukcesu laureatom i wychowawczyniom wymienionych klas Paniom: Marii Ruman, Renacie Kawce i Jlonie Ratajczak.
Spotkanie z mistrzem
SPOTKANIE Z MISTRZEM
Szkoła nasza bierze w udział w Programie „Doskonałe Mleko w Szkole” zorganizowanym przez, powstałą w 2000 r., fundację „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”. Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.
W ramach tego programu 13.04.2016 roku odbyło „Spotkanie z Mistrzami”, które miało na celu podzielenie się doświadczeniami z realizacji mlecznego programu oraz podziękowanie szkołom za zaangażowanie się w promocję zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Bohaterami spotkania byli wybitni sportowcy: Józef Łuszczek – mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti w 1978 r. na dystansie 15 km; Józef Jarząbek – trener TS Wisła Zakopane, Łukasz Rutkowski – brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 r. w skokach narciarskich, Dawid Jarząbek – młodzieżowy reprezentant Polski w skokach narciarskich oraz Kacper Jarząbek – junior TS Wisła Zakopane oraz Prezes hurtowni nabiału „Dars” ze Wschowy Dariusz Adamczak. Uroczystość uświetniła swoja obecnością Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska oraz dyrektorzy szkół, które wzięły udział w tym wydarzeniu.
W trakcie spotkania zaplanowanych było wiele atrakcji – w pierwszej kolejności o swojej karierze sportowej opowiedział Józef Łuszczek – pierwszy Polak, który został mistrzem świata w biegach narciarskich, następnie o swojej przygodzie ze sportem mówił Łukasz Rutkowski – wielokrotny reprezentant Polski w skokach narciarskich. Pomiędzy prezentacjami odbywały się również konkursy nagrodami oraz występy uczniów. Nie lada gratką dla wszystkich był pokaz treningu skoczków narciarskich prowadzony przez trenera TS Wisła Zakopane Józefa Jarząbka. W treningu udział wzięli także uczniowie szkół, którzy zaprezentowali sową formę oraz umiejętności przed sportowcami. Nasza szkołę reprezentował Bartosz Michalec z VB i Jakub Szalkowski z VIC. Bartek zaprezentował tak doskonałą sprawność, iż skoczkowie chcieli zabrać go do Zakopanego. Być może w przyszłości dołączy do kadry Polski i będzie reprezentował kraj na arenie międzynarodowej, tego mu życzymy.
Imprezę uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze oraz naszych uczniów z klasy II D pod opieką pani Agnieszki Chawchunowicz-Rudzińskiej oraz z klasy II B pod opieką pani Urszuli Szawaryn.
„Spotkanie z Mistrzami” było doskonałą okazją do rozpropagowania zdrowego stylu życia, zwrócenia uwagi najmłodszym, jak ważna w zdrowym trybie życia jest odpowiednia dieta i ruch, czego sami są doskonałym przykładem, odnosząc wiele sukcesów i inspirując kolejne pokolenia młodych sportowców.
Zebranie z rodzicami klas IV - VI
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI
KLAS IV - VI
14.04.2016 r. (czwartek)
godz. 1600, sala gimnastyczna
Spotkanie dla rodziców klas VI z przedstawicielami Gimnazjum Dwujęzycznego przy LO w Górze,
następnie spotkania z wychowawcami w klasach:
Klasa VI A – sala 16
Klasa VI B – sala 14
Klasa VI C – sala 11
Klasa VI D – zebranie z wychowawcą odbędzie się w późniejszym terminie
Klasy IV i V – godz. 1600
Spotkania z wychowawcami w klasach:
Klasa IV A – sala 9
Klasa IV B – sala 15
Klasa IV C – sala 5 - zebranie odbędzie się 18.04.2016 r. o 16.00 - poniedziałek
Klasa V A – sala 10
Klasa V B – zebranie odbędzie się w późniejszym terminie
Klasa V C – sala 8
Klasa V D – sala 7
Zebranie z rodzicami klas I - III
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI
KLAS I - III
13.04.2016 r. (środa) - klasy I i II oraz III B
godz. 1600, ul. Piastów 34 – I zmiana
godz. 1700, ul. Piastów 34 – II zmiana
godz. 1600, ul. Konopnickiej 2
Spotkania z wychowawcami w klasach:
I E – sala 56
II D – sala 6
II E – sala 54
ZEBRANIE z RODZICAMI KLAS III
Ze względu na zebranie komunijne
zebrania z rodzicami klas III A i III C odbędą się
12 kwietnia 2016 r. (wtorek) o godz. 16.00
Wyniki konkursu "W trosce o nasze bezpieczeństwo"
Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego
"W trosce o nasze bezpieczeństwo”
Na konkurs wpłynęło 36 prac, wykonane przez uczniów klas IV-VI.
Dnia 30.03.2016 r. komisja szkolna w składzie:
-
przewodnicząca: Katarzyna Jurga,
-
członek: Elżbieta Wojciechowicz,
-
członek: Katarzyna Kaźmierczak,
-
członek: Marta Kokot-Wójcik,
kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce:
Kacper Hoła – IVC
Aleksandra Panocha – IVB
Emilia Witko – VB
Martyna Tomczyk - VB
Julia Tarczyło - IVA
II miejsce:
Oliwia Biernacka – VIA
Weronika Sławińska – VA
Oliwier Jóźwiak – IVA
Julia Ślosarczyk – VA
Martyna Janowska - IVA
III miejsce:
Magdalena Mielcarek – VD
Natalia Maczuga – VD
Amelia Łuczak – IVA
Miłosz Gniecki - IVB
Wyróżnienia:
Marta Łopusiewicz – VB
Bartosz Michalec – VB
Igor Dolatowski – IVB
Weronika Fudali – VB
Luiza Arendarczyk – IVA
Julia Stankiewicz - IVB
-
Koncert Wiosenny
Dnia 20.03.2016r. odbył się Koncert Wiosenny w Domu Kultury w Górze. Naszą szkołę z klas I-III reprezentowali uczniowie z klasy IIb i IId przygotowani przez Urszulę Szawaryn i Agnieszkę Chawchunowicz -Rudzińską. Dzieci z klasy IIb śpiewały inscenizowaną piosenkę pt: ,,Pobudka z ogródka” a dzieci z klasy IId zatańczyły do piosenki pt: ,,Przyszła wiosna",
Oba barwne występy podobały się publiczności. Zadowoleni rodzice i nauczyciele gratulowali swoim pociechom sukcesów scenicznych. Nie zabrakło również słodkich upominków dla małych artystów.
Szkolny etap XIV Powiatowego Konkursu Matematycznego
Dnia 17.03.2016 r. odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas III organizowanego przez PCDN i PPP w Górze. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z trzech klas trzecich. Komisja w składzie Urszula Szawaryn, Helena Radoszko, Alicja Hajczewska wyłoniła następujących laureatów :
I miejsca :
Zofia Kamińska –kl.IIIa
Jakub Zbroiński -kl.IIIa
Adrian Fesz – kl.IIIa
Klaudia Rydełkieicz –IIIa
Marcin Dec –kl.IIIa
Adrian Stróżyński – kl.IIIa
Karol Wojtaszek kl.IIIb
Grzegorz Lis- kl.IIIb
Zofia Pietrucha-Kl.IIIb
Mikołaj Hołownia – kl.IIIc
II miejsca :
Julia Bretsznajder-kl IIIa
Fabian Lejczak-kl.IIIa
Aleksandra Lesiuk –kl.IIIb
Jakub Bieganowski –kl.IIIc
III miejsca:
Oliwia Kędzierska-kl.IIIa
Alicja Goldmann-kl.IIIb
Aleksandra Boksińska-kl.IIIc
Gratulujemy odniesionego sukcesu laureatom i wychowawczyniom wymienionych klas Paniom: Renacie Kawce, Marii Ruman i Jlonie Ratajczak.
,,Z najlepszymi życzeniami….”
Pod takim hasłem odbyła się klasowa uroczystość w klasie IIb przygotowana przez Urszulę Szawaryn. Uczniowie z tej klasy przygotowali piękny występ dla swoich najbliższych. W klasie gościło ponad pięćdziesiąt osób. Były to ukochane babcie, mamy, dziadkowie i tatusiowie. Z wielkim zaangażowaniem, radosnym uśmiechem, a przede wszystkim z ogromnym uczuciem dzieci śpiewały, inscenizowały i recytowały dla swoich ukochanych osób. Widownia nie ukrywała wzruszenia, gdy mali aktorzy składali szczere życzenia .Były wręczane własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki, medale: najlepsza babcina na świecie i super dziadek, całusy i ,,słodkie co nie co”.
Miło było popatrzeć jak trzy pokolenia bliskich sobie osób uczestniczą w tym marcowym święcie dla Pań i Panów.
Witajcie w naszej szkole
W marcu do szkoły przy ul. Piastów zawitali mali goście wraz ze swoimi wychowawczyniami Iwoną Kwast i Małgorzata Zając ze znajdującego się po sąsiedzku Przedszkola nr3 im. Jasia i Małgosi w Górze. W ramach realizacji programu ,,Książka naszych marzeń” Urszula Szawaryn oraz Ewa Nowicka zaprosiły dzieci do obejrzenia inscenizacji pt: ,,Witajcie w naszej bajce”, którą przygotowała klasa IIb . Z wielkim zainteresowaniem pięciolatki i sześciolatki wpatrywały się w postacie bajkowe i odgadywały przygotowane dla nich zagadki. Ciekawy scenariusz, kolorowe kostiumy, pięknie zaśpiewane piosenki i ładnie recytowane wiersze już od początku ,,zaczarowały” młodą widownię i wciągnęły wir wydarzeń. W dalszej części spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać fragmentów czytanego przez Panią bibliotekarkę tekstu książki pt:,, Lampa Aladyna”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od Pani Ewy Nowickiej obrazki do kolorowania i zaproszenie do ponownego odwiedzenia szkoły już z rodzicami.
Niedługo sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, przekonały się na własne oczy , że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie.
Szkolny Etap Konkursu Plastycznego „Palma Wielkanocna”
Na konkurs "Palma Wielkanocna" wpłynęło 21 prac, wykonane przez uczniów klas IV-VI.
Dnia 14.03.2016 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce:
Kornelia Narolska – IVA,
Julia Siemaszko – VC,
Norbert Maślanka – IVB,
Julia Tarczyło – IVA,
Nikola Wawrzykowska – IVB,
Remigiusz Kubisiak – IVB.
II miejsce:
Antoni Gąsiecki – IVA,
Bartosz Michalec – VB,
Eliza Twardowska – VIC,
Oskar Sterna – IVC.
III miejsce:
Karolina Wawrzykowska – VIB,
Jakub Szalkowski – VIC,
Dominika Turowska – IVC,
Hanna Chocianowska – VIB.
Wyróżnienia:
Kamil Siwicki – VIB,
Oliwia Prądzyńska – VIB,
Weronika Denis – VC,
Paulina Kupcewicz – VIC,
Karolina Matwis VB,
Weronika Fudali – VB,
Wiktoria Kropacz – VD.
Laureatka Eliminacji Powiatowych do XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik"
10 marca 2016 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyły się Eliminacje Powiatowe do XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik". Komisja w składzie: Maciej Kostyk, Krystyna Woźna, Dorota Jochaniak - Dolatowska po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu postanowiła przyznać I m. w kategorii ,,Młodsi" Adzie Figiel - uczennicy klasy V b. Ada recytowała fragment ,,Małego Księcia" i będzie reprezentować powiat górowski 27 kwietnia w Kłodzku podczas finału wojewódzkiego. Gratulujemy !
Pasowanie klas pierwszych na czytelnika
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. W dniu 2.03.2016r. w szkole przy ul. Piastów odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I a, I b, Ic, Id, i I e. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Całość Pasowania została pięknie przygotowana przez p. Ewę Nowicką oraz p.Urszulę Szawaryn z klasą IIb. Klasa druga w pięknym bajkowym przedstawieniu „Witajcie w naszej bajce…” zachęciła dzieci do odgadywania zagadek, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dzieci zobaczyły i odgadły postacie Krasnoludków, Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Kopciuszka. Widać było radość i zachwyt klas pierwszych podczas tego wspaniałego przedstawienia. Na koniec dzieciom wyłoniła się z ukrycia „Pani księga”, która pouczyła klasy pierwsze jak należy dbać o książki, a czego nie wolno z nimi robić. Zachęciła wszystkich do wypożyczania i czytania. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pani dyrektor Elżbieta Pojasek pasowała każdego ucznia a pani wicedyrektor Nela Roślik wręczała im nagrody w postaci „Mini książeczki” z dyplomem. Od tego momentu każdy pierwszoklasista stał się oficjalnym członkiem biblioteki szkolnej i odpowiedzialnym, aktywnym czytelnikiem naszej szkoły.
Wyniki XV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego - etap szkolny
Wyniki XV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Tajemnice ludzkiego ciała”
etap szkolny
I miejsce – Martyna Dziewic kl. V B – 36 p.
II miejsce – Filip Jankowski kl. V B – 33 p
Eliza Twardowska kl. VI C – 33 p.
III miejsce – Weronika Sławińska kl. V A – 32 p.
Weronika Fudali kl. V B – 32 p.
Wyróżnienie w konkursie ,,Mistrz Literatury"
23 lutego 2016 r. uczniowie SP nr 1 Eliza Czajewska - kl. VI c - opiekun: pani Ewa Cieślak oraz Adrian Kopaniecki - kl. VI d - opiekun: pani Renata Kowalska uczestniczyli w Dużym Finale Konkursu Ogólnopolskiego ,,Mistrz Literatury", który odbył się w Łozinie w woj. dolnośląskim. Uczestnicy tego ostatniego etapu konkursu mieli za zadanie napisanie baśni inspirowanej treścią zaproponowanych przez organizatora lektur, a natępnie przedstawienie jej w formie prezentacji multimedialnej. Dodatkowym zadaniem było zainscenizowanie wybranego fragmentu tej baśni. Jury konkursu brało pod uwagę estetykę, czytelność slajdów, dostosowanie animacji i dźwięku do charakteru prezentacji oraz oryginalność i pomysłowość ujęcia tematu. W konkursowe szranki stanęło piętnastu finalistów, spośród których wyłoniono Mistrza Literatury oraz dwóch wicemistrzów. Nasz uczeń - Adrian Kopaniecki uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych pisarskich sukcesów !
Gala 19-go Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej
19 lutego 2016 r. Reprezentantki SP nr 1 w Górze - uczennice kl. V b: Emilia Witko oraz Ada Figiel wraz z nauczycielką j. polskiego Renatą Kowalską uczestniczyły w Koncercie Laureatów 19-go Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej we Wrocławiu, nad którym honorowy patronat sprawowali: Metropolita Wrocławski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Kurator Oświaty. Gala konkursu odbyła się w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul Kolłątaja. Uczennice prezentowały utwory w kategorii wywiedzione ze słowa i odebrały nagrody za I i II m. Dziewczęta przywiozły nagrody również swoim koleżankom, które w grudniu 2015 r. zajęły II i III m. w kategorii recytacja, a były to: Martyna Tomczyk, Martyna Dziewic oraz Weronika Sławińska.
Święto Patrona Szkoły dla klas I-III
Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ obchodzimy jubileusz 50-lecia powstania naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze. Dokładnie 50 lat temu jej patronem został wyjątkowy człowiek-artysta i pisarz Bolesław Prus. W dniu 18 lutego klasa IIe z wychowawczynią Mirosławą Ciesielską zaprezentowała dla najmłodszych dzieci kl. I-III uroczysty Apel Patrona Szkoły. Najpierw w nowoczesny sposób, poprzez prezentację multimedialną uczniowie poznali postać Bolesława Prusa- Aleksandra Głowackiego oraz najważniejsze fakty z jego życia. Następnie artyści z klasy IIe zamienili się w aktorów i znakomicie zaprezentowali najbardziej znaną nowelę pisarza pt."Antek". Losy biednego chłopca i jego matki oraz znakomita gra aktorska, wzruszyły całą publiczność. Apel został zakończony rytmiczną hip-hopową piosenką o życiu Bolesława Prusa, dzięki której każdy uczeń zapamiętał patrona swojej szkoły.
Archiwum Aktualności