Góra, 09.05.2017 r.
Kandydaci zakwalifikowani do klasy I w roku szk. 2017/2018
W wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy I na rok szkolny 2017/2018 zakwalifikowani zostali:
- Bartosz Siwek
- Brajan Zarzycki
- Maja Mazur
Góra, 09.05.2017 r.
Kandydaci zakwalifikowani do klasy I w roku szk. 2017/2018
W wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy I na rok szkolny 2017/2018 zakwalifikowani zostali:
226 lat temu, 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Nasza szkoła tę ważną rocznicę uczciła 27 kwietnia uroczystym apelem przygotowanym przez klasę IVC pod kierunkiem Pań: G. Maszczenko oraz K. Jurgi.
Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r. Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie. "Przebieg sesji, rozpoczętej około południa, był wyreżyserowany. Na początku odczytano odpowiednio spreparowane depesze dyplomatyczne ukazujące zmieniającą się na niekorzyść Rzeczypospolitej koniunkturę relacji międzynarodowych. Sejmującym podsuwano niejako wniosek, że w tej sytuacji bezpieczeństwo państwu zapewnić może tylko jego wzmocnienie przez uchwalenie nowej formy rządu. Na polecenie króla odczytano jej projekt. Wzbudził on wiele głosów sprzeciwu". Oponenci podnosili m.in. fakt, że projekt konstytucji mówi o dziedziczności tronu, co jest niezgodnie z zaprzysiężonymi przez Stanisława Augusta paktami conventami. Wskazywali także na niezgodny z regulaminem tryb obrad nad projektem konstytucji."Król przemawiał trzykrotnie, wskazując pilną konieczność naprawienia dawnego ustroju. W końcu, gdy podniósł rękę na znak chęci zabrania głosu po raz czwarty, odebrano ten gest przypadkiem jako wezwanie do przyjęcia projektu przez aklamację. Co rzeczywiście w następstwie tego nieporozumienia nastąpiło. Odezwały się wtedy okrzyki ,,Wiwat król! Wiwat Konstytucja!”. Stanisław August złożył od razu przysięgę na "Ustawę Rządową" na ręce biskupa krakowskiego - Feliksa Turskiego.
,,WSZYSTKIE DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI”
Pod takim hasłem odbył się XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków i Uczniów klas I-III w Domu Kultury w Górze. W dniu 27 kwietnia w przeglądzie brały udział szkoły i przedszkola z powiatu górowskiego. Występowało 167 uczniów edukacji wczesnoszkolnej i 174 przedszkolaków. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczennic z klasy IIIb przygotowana przez wychowawczynię Urszulę Szawaryn. Dziewczynki pięknie zatańczyły ,,Kocią sambę”. Wyglądały uroczo. Przebrane i umalowane za kociaki urzekły wszystkich. Występ podobał się publiczności składającej się z grona osób zaproszonych przez organizatora dyrektora PCDN i PPP w Górze, nauczycieli, rodziców, uczniów i przedszkolaków. Za swój występ ,,roztańczone kotki” otrzymały słodkie upominki, gratulacje od nauczycieli i rodziców. Oprócz różnorodnych form scenicznych można też było oglądać prace plastyczne nagrodzone i wyróżnione w II Powiatowym Konkursie Plastycznym dla przedszkolaków i uczniów klas I-III pt. „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki” zebrane na slajdach w formie zdjęć.
Laureatami tego konkursu zostały następujące uczennice z naszej szkoły :
II miejsce -Weronika Łęgowa z IIb- wychowawczyni Ilona Ratajczak ,
II miejsce -Alicja Janus z IId, wyróżnienie Zuzanna Müller z IId -wychowawczyni Anna Krysiak.
Gratulujemy sukcesów artystycznych.
Klasa 3a pod opieką wychowawców Jolanty Szlachciak i Lidii Łęgowej w dniach 24 – 28 kwietnia 2017 r. wyjechała do Srebrnej Góry na zajęcia w ramach zielonej szkoły z przygodą. Uczniowie zamieszkali w pięknym Pensjonacie "Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej" w miejscowości Srebrna Góra. Obiekt ten znajduje się w malowniczym miejscu leżącym pomiędzy pasmem Gór Sowich a Bardzkich.
Uczniowie klasy 3a przeżyli tam wiele niezwykłych przygód. Atrakcyjny program był dostosowany do wieku i umiejętności uczestników oraz doświadczona kadra, naszym opiekunem była Pani Jagienka, zapewniała nam moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Był to bardzo ciekawie i pracowicie spędzony czas.
A oto kilka atrakcji, które przeżyliśmy:
W naszej szkole odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście – Babcie i Dziadkowie. Klasa IIC przygotowała część artystyczną dzięki której Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta i jak wiele wiedzą o zdrowiu. Potrafią o nim śpiewać, recytować wiersze, a nawet tańczyć. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia. Po uroczystości na Dziadków czekały całusy i drobne upominki oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy DUŻO ZDROWIA !
wychowawca klasy IIc Barbara Getner
Dnia 2 maja 2017 r. szkoła zapewnia opiekę uczniom w świetlicy szkolnej przy ul. Piastów 34 w godzinach od 6.30 do 15.45.
27 kwietnia 2017 r. w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku odbył się finał wojewódzki Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik", do którego przystąpiło czterdziestu uczestników. Powiat górowski reprezentowała uczennica klasy VI B - Ada Figiel. Jury w składzie: Klaudia Lutosławska - Nowak (dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Kłodzku), Katarzyna Schick (animator kultury), Joanna Załucka (aktorka), Wojciech Heliński (animator kultury) oraz Marek Mazurkiewicz (dyrektor Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji) oceniało wartość artystyczną utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji komisja w jawnym głosowaniu przyznawała punkty, a następnie miejsca. Decyzją jury uczennica naszej szkoły Ada Figiel została laureatką III-go miejsca. Opiekunem artystycznym Ady jest Pani Renata Kowalska. Gratulujemy !
25 kwietnia 2017 r. apelem przygotowanym przez klasy: Vc i IVb pod kierunkiem Pań: Justyny Waścińskiej i Marty Kokot-Wójcik uczciliśmy Dzień Ziemi. Dekorację na tę okazję wykonała Pani Katarzyna Kaźmierczak. To coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea tego święta została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
Uczniowie klasy IVb wcielili się w role zwierzątek i kosmitów. Ci ostatni przybywają na Ziemię - do lasu w celu znalezienia ziół potrzebnych do wyleczenia ich przyjaciela. Zwierzątka wyjaśniają kosmitom smutną prawdę: lasy i łąki są tak zanieczyszczone, że wszystkie zioła wyginęły. Nagle zjawiają się dzieci i zaczynają sprzątać. Po chwili cudem udaje się znaleźć pokrzywę i dziurawiec, a przyniesiony przez kolegów chory kosmita zaczyna czuć się lepiej pod wpływem śpiewu ptaków. Kosmici odlatują, a dzieci postanawiają dbać o planetę. ,,Gdy zabraknie powietrza, wody, roślin na Ziemi, zanim ludzkość w pustynię kulę ziemską zamieni; zginą ryby i ptaki, kwiaty, lasy i zioła, może człowiek - NIE NISZCZCIE ! Jeszcze zdąży zawołać... Bo przyroda ojczysta to skarb droższy od złota, a w niej urok, poezja, piękno, spokój, prostota. Jeszcze w płucach powietrze, zieleń, w żyłach krew płynie. Chroń zabytki natury. Gdy je zniszczysz, sam zginiesz !"
Zapraszamy na zebrania z rodzicami
w sprawie organizacji nauki w roku szkolnym 2017/2018
26.04.2017 r.
godz. 16.00 – klasy I - III – zebranie ogólne sala gimnastyczna, pozostają rodzice klas III – organizacja nauki w kasie IV
godz. 17.00 – klasy I – III spotkania z wychowawcami
Przydział sal na zebrania z rodzicami w dniu 26.04.2017 r.
Klasa I A – E. Janasik – sala 6
Klasa II A – R. Szuper – sala 7
Klasa II E – E. Kacykowska – sala 56
Klasa II B – I. Ratajczak – sala 8
Klasa III B – U. Szawaryn – sala 9
Klasa III C – H. Radoszko – sala 15
Klasa III D – A. Chawchunowicz-Rudzińska – sala 14
Klasa III E – M. Ciesielska – sala 54
27.04.2017 r.
godz. 15.30 – klasy I (przyszłoroczne) - zebranie ogólne
godz. 16.00 – zebrania klas IV –VI - spotkania w salach z wychowawcami
Spotkania z wychowawcami w salach w dniu 27.04.2017 r.
Klasa IV A – A. Dorabiała – sala 6
Klasa IV B – zebranie odbędzie się w innym terminie
Klasa IV C – zebranie odbędzie się w innym terminie
Klasa V A – P. Kwasik – sala 9
Klasa V B – J. Siekanowicz – sala 14
Klasa V C – J. Waścińska – sala 5
Klasa VI A – A. Bielecki – sala 10
Klasa VI B – M. Tadla – sala 12
Klasa VI C – D. Szostek – sala 8
Klasa VI D – M. Rue – sala 7
UWAGA!
Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klasy IV B i IV C odbędą się w innym terminie podanym przez wychowawcę.
godz. 17.00 - zebrania klas IV –VI – ogólne sala gimnastyczna
Wszystkie zebrania odbędą się w budynku szkoły przy ul. M. Konopnickiej 2.
W czasie przerwy świątecznej w dniach 13 – 18 kwietnia 2017 r. szkoła zapewnia opiekę uczniom w świetlicy szkolnej w budynku przy ul. Piastów w godzinach od 6.30 do 15.45.
W czwartek 16 marca 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Astronomiczny. Do konkursu przystąpiło 54 uczniów klas IV - VI. Pytania dotyczyły przede wszystkim charakterystyki planet oraz zjawisk zachodzących w obrębie Układu Słonecznego. Arkusz konkursowy zawierał 25 zadań, w tym 20 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Do zdobycia było 25 punktów.
WYNIKI
Szkolnego Konkursu Astronomicznego
I miejsce |
Domaszewska Julia kl. V b |
18 pkt. |
II miejsce |
Bretsznajder Julia kl. IV a |
17 pkt. |
Gorwa Adrian kl. VI b |
||
Jankowski Filip kl. VI b |
||
III miejsce |
Kapitaniec Mikołaj kl. IV a |
16 pkt. |
Stanilewicz Aleksander kl. VI a |
||
wyróżnienie |
Kurzawa Dawid kl. VI b |
15 pkt. |
Sławińska Weronika kl. VI a |
LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU TWÓRCZEGO
„DRZEWO – SKARB LUDZI I PRZYRODY”
KATEGORIA: PLAKAT
I. PANOCHA ALEKSANDRA VB
II. MICHALEC BARTOSZ VI B
III. GAJEWSKA JUDYTA IV C
KACPER JODKO IV C
WYRÓŻNIENIE
BRETSZNAJDER JULIA IV A
KATEGORIA: MAPA MENTALNA
I. LEJCZAK FABIAN IVA
URBAŃSKI DAWID VA
WAWRZYKOWSKA NIKOLA V B
II. FESZ ADRIAN IV A
KAPITANIEC MIKOŁAJ IVA
NAROLSKA KORNELIA VB
III. BORWIK DARIA IV A
GAWDA KAROLINA IV A
PRZYBYŁA BARTOSZ IV C
MYCYK ZUZANNA VA
WYRÓŻNIENIE
GAWDA AGATA IV A
ZBROIŃSKI JAKUB IV A
Gratulacje!
Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody podczas apelu podsumowującego.
Organizator konkursu
Marta Kokot-Wójcik
Wyniki XV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów III – etap szkolny
W etapie szkolnym wzięło udział łącznie 40 uczniów.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Tomasz Koziołkowski – kl. IIIc
2. Mateusz Matysiak – kl. IIIc
3. Jan Kalecki – kl. IIId
4. Zuzanna Tomaszewicz – kl. IIIe
5. Szymon Zieliński – kl.IIIe
6. Szymon Dudziński – kl.IIIa
7. Zuzanna Szkudlarek – kl.IIId
8. Laura Arendarczyk – kl.IIIa
9. Hanna Jarząb – kl.IIIb
10 Zuzanna Butkiewicz – kl.IIIc
uzyskując jednocześnie I miejsce na etapie szkolnym
II miejsce – etap szkolny
1. Bartłomiej Tarczyło – kl.IIIc
2. Hanna Wosik – kl.IIId
3. Kacper Kamiński – kl.IIIe
4. Nikodem Matysiak – kl.IIIe
5. Antonina Śmiechowska- kl.IIIb
6. Szymon Weinrauder – kl.IIIb
III miejsce - etap szkolny
1. Amelia Lis – kl.IIIa
2. Adam Sławiński – kl.IIIc
3. Konrad Zielniewski – kl.IIIe
4. Natalia Błyga – kl.IIIc
5. Natasza Miszkiewicz – kl.IIIc
6. Julia Gała – kl.IIIb
7. Mateusz Czopek – kl.IIIa
8. Kornelia Pełka – kl.IIIb
Dnia 7 kwietnia odbyły się już kolejny raz zajęcia czytelnicze Koła Miłośników Książki w Filii Bibliotecznej nr 1 w Górze. Tym razem uczestnicy zajęć poznawali tradycje Wielkanocne, które przedstawiały dzieciom p. Krystyna Astapczyk – kierownik Filii Bibliotecznej nr 1 w Górze oraz p. Elżbieta Sarek- opiekun Koła Miłośników Książki. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa czytano głośno uczestnikom spotkania fragmenty książki „ Od świąt do świąt” Marzeny Krzemińskiej. Dzieci dowiedziały się, np. o tym, że potrawy, które święcimy w Wielką Sobotę są pewnymi symbolami: jajko- to symbol odradzającego się życia, baranek- symbol Zmartwychwstania, chleb – pamiątka chleba paschalnego, masło – oznaka powodzenia.
Następnie z wielkim zapałem dzieci malowały szablony pisanek, które potem włożyły do koszyczka obok Kubusia Puchatka. Ponadto wysłuchały z dużym zainteresowaniem opowiadań Lilianny Bardijewskiej o przygodach Kubusia Puchatka z książki „ Jak Kubuś Puchatek świętował Wielkanoc.”
Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało szablony pisanek wielkanocnych do pokolorowania w domu.
Elżbieta Sarek – opiekun Koła Miłośników Książki
wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Plastycznego
„Kartka wielkanocna”
Na konkurs wpłynęło 22 prac, wykonane przez uczniów klas IV-VI.
Dnia 03.04.2017 r. komisja szkolna kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce:
Marta Bareła – IVB,
Mikołaj Kapitaniec – IVA,
Kornelia Narolska – VB,
Adam Fesz – IVA.
II miejsce:
Nikola Wawrzykowska – VB,
Oliwia Kędzierska – IVA,
Klaudia Rydełkiewicz – IVA,
Karolina Gawda – IVA.
III miejsce:
Dominika Turowska – VC,
Jakub Zbroiński – IVA,
Zuzanna Stankiewicz – IVA,
Wiktoria Radymska – IVA,
Fabian Lejczak – IVA.
Wyróżnienia:
Zuzanna Mycyk – VA,
Oliwia Szewiało – VIA,
Natalia Maczuga – VID,
Agata Gawda – IVA.
Wyniki konkursu literacko – plastycznego
„ Zostań ilustratorem przeczytanej książki”
kl.IV -VI
I m – Weronika Sławińska – kl.VI a - „ MAGICZNE DRZEWO” Andrzej Maleszka - „ Czerwone Krzesło”- T.1
I m. - Kornelia Narolska – kl. V b - „ TYTUS, ROMEK I ATOMEK” H.J. Chmielewski. - księga VIII -” Tytus zdobywa sprawność atronoma”
I m. - Julia Bretsznajder – kl.IV a –„ MAGICZNE DRZEWO” A. Maleszka -T.2-”Tajemnica mostu”
II m. - Amelia Kolska – kl. V c -” MAGICZNE DRZEWO” A. Maleszka - T.1” Czerwone Krzesło”
II m. - Dawid Perzyński – kl.V c - „ MAGICZNE DRZEWO” A. Maleszka - T. 7 -” Świat ogromnych”
II m. - Filip Jankowski – kl. VI b - „ PIĄTKA Z ZAKĄTKA ZNOWU W AKCJI” Krystyna Drzewiecka
III m. - Karolina Gawda – kl. IV a - „ WAKACJE W WIELKIM MIEŚCIE” Marcin Pałasz
III m. - Agata Gawda – kl. IV a - „ MAGICZNE DRZEWO” A. Maleszka – T. 3- „ Olbrzym”
Wyróżnienie – Anna Płaczek – kl. IV c – „TYTUS, ROMEK I ATOMEK” Henryk Jerzy Chmielewski.
Wyróżnienie – Oliwia Majchrzak – kl. VI c - „MAGICZNE DRZEWO” A. Maleszka - T.5 „ Gra”
Wyniki konkursu plastycznego
„Moja pierwsza wypożyczona ksiażka z biblioteki”
dla kl.I
I miejsce – Natasza Turowska
II miejsce – Jan Głuszko
II miejsce – Kacper Gutewicz
Organizatorem konkursów była p. Elżbieta Sarek
Serdecznie gratulujemy wszstkim laureatom konkursów bibliotecznych !
Dzieci z Koła Miłośników Książki z radością wybrały się ze swoim opiekunem p. Elżbietą Sarek do Filii Bibliotecznej nr 1 w Górze, gdzie odbyły się interesujące zajęcia czytelnicze. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przez naszą bibliotekę NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.
Dzieci miały możliwość poznania książek z bajkami ze zbiorów tej biblioteki oraz wzięcia udziału w quizie czytelniczym pod nazwą „ Czy znasz tę bajkę?” prowadzonym przez p. Krystynę Astapczyk – kierownika Filii Bibliotecznej nr 1 oraz p. Elżbietę Sarek – nauczyciela bibliotekarza Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze.
Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczą znajomością bajek.
Na zakończenie spotkania dzieci słuchały czytanej na głos przez p. Elżbietę Sarek bajki „ Złotowłosa i trzy niedźwiadki” oraz rysowały ilustracje z wyobraźni.
Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali w nagrodę drobny upominek.
Opiekun Koła Milośników Książki – Elżbieta Sarek
W dniu 21.03. 2017 r. uczniowie z klasy IIC i IID wybrali się na spacer do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny.Czy istnieje jakiś lepszy sposób powitania wiosny? Barwnym korowodem ruszyliśmy na poszukiwanie przygód. Kolorowe gaiki, skandowanie haseł i śpiewanie piosenek miały odpędzić zimę i powitać Panią Wiosnę. Las powitał nas wiosennym zapachem. Obserwowaliśmy przyrodę leśną i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury. Dzieci dzielnie i z uśmiechem na ustach wędrowały po lesie, wzbogacając swoją wiedzę na temat tego środowiska. Z uwagą wsłuchiwały się w śpiew ptaków. . Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Rozpoznawali pierwsze wiosenne rośliny oraz drzewa w stanie bezlistnym lub po pierwszych młodych listkach. Dowiedzieli się jak wygląda podbiał pospolity, leszczyna, motylek cytrynek i wiele innych w ich naturalnym środowisku. Podczas wędrówki uczniowie wykazali się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.
Cel wycieczki został osiągnięty - Pani Wiosna zagościła u nas na dobre!
wychowawcy klasy IIC i IID Barbara Getner i Anna Krysiak
Klasy 3b, 3c oraz 3e pod opieką wychowawców Urszuli Szawaryn, Mirosławy Ciesielskiej i Heleny Radoszko w dniach 20 – 25 marca 2017 r. wyjechały do Wroniaw na zajęcia w ramach zielonej szkoły. Był to bardzo ciekawie i pracowicie spędzony czas. Uczniowie zamieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych w miejscowości Wroniawy. DWD jako placówka ,,promująca zdrowie” podejmuje zwiększone działania i realizuje cele przyjęte przez Europejską Sieć Szkół Promujących Zdrowie. Dom Wczasów Dziecięcych we Wroniawach jest placówką opiekuńczo – wychowawczą zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania dla uczniów Szkół Podstawowych. Mieści się w pięknym IX wiecznym, zabytkowym pałacu w środku 10 hektarowego parku. Uczniowie mieli okazję brać udział w rozmaitych zajęciach. W godzinach dopołudniowych prowadzone były zajęcia edukacyjne z zakresu edukacji regionalnej, edukacji prozdrowotnej oraz edukacji ekologicznej. Zajęcia popołudniowe to zajęcia sportowo – rekreacyjne, zajęcia świetlicowe, zajęcia muzyczno- rozrywkowe w formie konkursów, gier i zabaw dydaktycznych, gier terenowych, gier zespołowych, wycieczek pieszych , podchodów po okolicy, wieczory przy ognisku i wiele innych. W czasie pobytu uczniowie pojechali na wycieczki autokarowe – ,,Zabytki Wielkopolski” (min. jedyne w Europie Muzeum Kolejnictwa w Wolsztynie), Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Przyrodnicze w Rakoniewicach, a także Skansen Budownictwa Ludowego w Wolsztynie.
W kolejny dzień pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego ,,Stara Chata u Kowola” w Kluczewie, gdzie dzieci spędziły wspaniałe popołudnie w towarzystwie gospodarza – Wuja Krzysia mówiącego gwarą wielkopolską. Dzieci mogły bawić się ze zwierzętami hodowanymi na wsi, poznać pracę kowala oraz dawne zwyczaje i obrzędy wsi wielkopolskiej. W ostatni dzień pobytu na zielonej szkole uczniowie na wspólnym apelu podsumowującym pobyt otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursach i zawodach sportowych. Na zakończenie wieczorem odbył się wieczór Karaoke, na którym dzieci śpiewały znane przeboje. Powrót do domu był wesoły ponieważ ze sobą zabraliśmy niezapomniane wrażenia i wiele wspomnień.
Helena Radoszko
Powered by aSc EduPage