- STATUT SZKOŁY
- Regulamin organizacyjny szkoły
- Koncepcja pracy szkoły
- Program wychowawczo-profilaktyczny
- Regulamin przyznawania stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe
- Szkolny zestaw programów nauczania
- Regulamin biblioteki
- Regulamin czytelni
- Zasady oceniania zachowania w kl. I - III
- Ocenianie przedmiotowe klas I-III
- Ocenianie przedmiotowe klas IV - VIII
- Ocenianie przedmiotowe z wf
- Procedury udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- Zasady współpracy z rodzicami
- Regulamin oceniania zachowania
- Regulamin - telefony i inne urządz.
- Regulamin stołówki
Regulamin - telefony i inne urządz.
Wprowadzony zarządzeniem dyrektora szkoły
nr 27/2019 r. z dnia 21.11.2019 r.Regulamin korzystania
z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych
na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w GórzePodstawa prawna:
- Art.99 pkt.4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz.59).
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz.U. 2001 nr 61 poz. 624 z późn. zmianami).
- Statut Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze.
- Wychowawcy informują uczniów na początku roku szkolnego o warunkach korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych podczas pobytu w szkole.
- Na terenie szkoły obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych, smartwatchów oraz innych urządzeń elektronicznych, służących do rejestracji dźwięku
i obrazu podczas wszystkich zajęć lekcyjnych i zajęć pozalekcyjnych oraz w czasie przerw międzylekcyjnych. - Przez „używanie” należy rozumieć:
- rozmawianie przez telefon komórkowy i smartwatch;
- redagowanie lub wysyłanie wiadomości typu SMS, MMS lub podobnych;
- fotografowanie, filmowanie, nagrywanie, słuchanie;
- transmisję danych;
- odtwarzanie muzyki, filmów, plików;
- korzystanie z gier na urządzeniach elektronicznych.
- Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt. Warunki korzystania ze sprzętu ustala się z opiekunem grupy podczas wycieczki.
- Uczeń może korzystać z telefonu komórkowego na zajęciach oraz w czasie realizacji projektów realizowanych w szkole w celach edukacyjnych wyłącznie za zgodą nauczyciela.
- Każdy uczeń ma prawo korzystania w uzasadnionych przypadkach z telefonu stacjonarnego w sekretariacie szkoły. Pracownik administracji w sekretariacie ma obowiązek przekazania uczniowi informacji telefonicznej od rodzica czy prawnego opiekuna.
- Każdy uczeń ma prawo do skorzystania w uzasadnionych przypadkach z telefonu komórkowego lub smartwatcha w celu kontaktu z rodzicem/prawnym opiekunem podczas przerwy, po wcześniejszym poinformowaniu nauczyciela dyżurującego.
- Uczeń przynosi do szkoły telefon komórkowy lub inne urządzenia elektroniczne na odpowiedzialność swoją, rodziców lub opiekunów prawnych.
- Wyłączony telefon komórkowy oraz inny sprzęt elektroniczny powinny znajdować się w torbie szkolnej (dotyczy również słuchawek) w sposób zabezpieczający przed wypadnięciem.
- Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych do sal, w których odbywają się egzaminy zewnętrzne a także egzaminy próbne (zgodnie z procedurami przeprowadzania egzaminów).
- W przypadku innych urządzeń elektronicznych obowiązuje całkowity zakaz przynoszenia ich do szkoły. Przedmioty te nie stanowią obowiązkowego wyposażenia ucznia.
- Każde nieregulaminowe użycie telefonu lub innego urządzenia elektronicznego przez ucznia nauczyciel odnotowuje w dzienniku elektronicznym – uwaga negatywna (-10 do - 15 pkt.)
- W przypadku nieprzestrzegania przez ucznia powyższych procedur ma on obowiązek oddać telefon lub inne urządzenie elektroniczne za pośrednictwem nauczyciela do depozytu w sekretariacie szkoły do końca zajęć w danym dniu w szkole, po uprzednim jego wyłączeniu. Fakt ten jest odnotowywany w rejestrze depozytów znajdującym się w sekretariacie szkoły. Uczeń odbiera ww. przedmioty po zakończeniu zajęć.
- W przypadku trzykrotnego złamania regulaminu wychowawca klasy udziela uczniowi upomnienia i informuje rodziców lub prawnych opiekunów.
- W przypadku notorycznego nieprzestrzegania przez ucznia regulaminu wychowawca przekazuje informacje dyrektorowi szkoły oraz udziela uczniowi nagany wychowawcy klasy i zawiadamia o tym fakcie rodziców lub prawnych opiekunów. Uczeń ma zakaz przynoszenia telefonu lub innych urządzeń do szkoły, a rodzice mogą się z nim kontaktować przez sekretariat szkoły. W tym przypadku uczeń ma obniżoną ocenę z zachowania o jeden stopień.
- Kolejny przypadek łamania ustalonych zasad powoduje udzielenie nagany dyrektora szkoły oraz może skutkować obniżeniem oceny z zachowania do nagannej.
- Naganę dyrektora szkoły oraz naganną ocenę z zachowania otrzymuje uczeń, który nagrywa zajęcia szkolne lub inne zdarzenia na terenie szkoły bądź wykonuje zdjęcia bez zgody nauczyciela.
- Wszelkie objawy permanentnego łamania zasad współżycia społecznego w szkole mogą być traktowane jako przejaw demoralizacji i skutkować skierowaniem sprawy do Sądu Rejonowego w Głogowie.
- Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie oraz kradzież sprzętu należącego do ucznia.
- Postanowienia końcowe.
- Nikt z pracowników szkoły nie może włączać odebranego uczniowi telefonu, używać ani wykonywać na nim żadnych operacji.
- Jeżeli telefon dzwoni, tylko uczeń może go wyłączyć.
- Nie wolno także przeglądać zawartości telefonu, nawet jeśli jest uzasadnione podejrzenie, że uczeń dokonał nagrania lub zrobił zdjęcie. W takiej sytuacji należy wezwać rodzica (opiekuna) i w jego obecności poprosić ucznia o pokazanie treści i ich usunięcie.
- Jeżeli istnieje podejrzenie, że na telefonie znajdują się treści mogące w jakikolwiek sposób stwarzać zagrożenie dla innych uczniów czy pracowników lub noszące znamiona świadczące o popełnionym przestępstwie, wówczas szkoła nawiązuje kontakt z policją i w obecności ucznia i jego rodziców (opiekunów) przekazuje telefon funkcjonariuszowi, który podejmuje czynności zgodne z policyjnymi procedurami.