• Dziecko w sieci.

• Co zrobić, żeby uchronić dziecko przed potencjalnym zagrożeniem? Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka w sieci?

✓ Zmieńcie ustawienia przeglądarki, by wszystkie niedozwolone treści były blokowane i filtrowane.

✓ Zainstalujcie program do kontroli rodzicielskiej oraz program antywirusowy

✓ Stosujcie trudne do odgadnięcia hasła

✓ Nie publikujcie zdjęć swojego dziecka i je też na to uczulajcie.

✓ Uczulaj dziecko, by uważało na kontakty z zupełnie obcymi ludźmi.

✓ Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci; gdy coś go niepokoi, powiedz mu, aby poinformował o tym Ciebie lub wychowawcę/pedagoga/psychologa.

✓ Powiedz dziecku, aby nie otwierało plików od nieznanych dostawców, bowiem mogą zawierać wirusy lub niedozwolone treści dla dzieci.

W Internecie na stronie www.sieciaki.pl można dowiedzieć się o niebezpiecznych i niedozwolonych dla dzieci treści.