Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze

1 września 2014 r. w budynku szkoły przy ul. Konopnickiej

godz. 8.15 - zbiórka uczniów klas I i odczytanie list uczniów

godz. 8.30 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

• Przybory szkolne ucznia klasy pierwszej

Piórnik, a w nim: długopis, ołówek, temperówka, gumka, nożyczki, kredki ołówkowe i woskowe

Zeszyty w cienką linię (16 kartkowe) – liczbę poda wychowawca

Zeszyty w kratkę (16 kartkowe) – liczbę poda wychowawca

Zeszyt do kontaktów z rodzicami (dowolny)

2 teczki tekturowe z gumką

blok rysunkowy, blok techniczny (kartki białe i kolorowe), wycinanki kolorowe

• WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA 2014/2015

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
    w roku szkolnym 2014/2015

KLASA I

PRZEDMIOT

PODRĘCZNIK

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor szkoły -  pani Lilianna Biedulska powitała przybyłych gości:panią Annę Hasiów, Radę Rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Następnie pani Dyrektor zapoznała zgromadzonych z wynikami klasyfikacji rocznej. Na koniec roku nasi uczniowie wypracowali wysoką średnią ocen - 4,3, a szóstoklasiści zdobyli na sprawdzianie średnią punktów 25,6 - jest to wynik wykraczający ponad średnią wojewódzką, która w tym roku wyniosła 25,4. Pani Dyrektor złożyła podziękowanie za trud codziennej pracy pedagogom, rodzicom - za pomoc i wsparcie, władzom samorządowym za otwartość na potrzeby, lokalnym firmom, przedsiębiorstwom i osobom prywatnym - za przychylność. Ten dzień był niezwykle ważny dla uczniów klas szóstych, ponieważ odebrali z rąk Wychowawców i Dyrekcji świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Osoby wyróżniające się w nauce lub te, które odniosły sukcesy w konkursach przedmiotowych lub zawodach sportowych odebrały stypendia. Natomiast wspaniałe medale uroczyście wręczane były uczniom, którzy wzorowo reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych na wysokich szczeblach. Tytuł Ucznia Roku - sumienną pracą zdobyła Mirosława Salamon, a Sportowcami Roku zostali: Oliwia Szopa i Hubert Rydzik. Rada Rodziców ufundowała dodatkowe upominki osobom szczególnie zaangażowanym i tak tytuł ,,Super Talent" powędrował na ręce Karoliny Pomieszcz, tytuł ,,Złoty Mikrofon" dla Weroniki Błażejewskiej, ,,Złota Nutka" to laur dla trzech wspaniałych solistek; Darii Muszyńskiej, Mirosławy Salamon, Olgi Świątek, natomiast tytuł ,,Wolontariusz Roku" powędrował do Martiny Rydełkiewicz, a Literatką Roku została Barbara Kwaśnica. Na koniec klasy szóste zaśpiewały ,,Ale to już było", a uczniowie klas piątych utworzyli szpaler i zanucili:,,Od dzisiaj wszystko się zmienia, bardzo lubimy wspomnienia, tak wiele Wam zawdzięczamy, z całego serca żegnamy". Naszym Absolwentom życzymy udanych wakacji i powodzenia na następnym szczeblu edukacji.

• NASI NAJLEPSI CZYTELNICY Z KLAS I-III ROK SZKOLNY 2013/2014

Za  osiągnięte wysokie wyniki w czytelnictwie za rok szkolny 2013/2014  w klasach pierwszych otrzymali  następujący uczniowie.

KL IA

JULIA  BRETSZNAJDER