• Finał XIV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VI

18 maja 2015 roku w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się fianał XIV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V i VI : Partyk Czopek- VIB, Paweł Lis - VIB, Hubert Twardowski - VIB, Patryk Trojak - VIA, Martyna Szabłowska - VID oraz Kacper Skwarek - VB. W Finale brało udział 26 uczniów ze szkół podstawowych powiatu górowskiego. Najlepszym matematykiem został Patryk Czopek - VIB, zostając laureatem I miejsca. Bardzo dobry wynik uzyskał również Kacper Skwarek - VB, który został laureatem III miejsca. Opiekunem laureatów jest pan Paweł Kwasik. Gratulujemy wyróżnionym uczniom wielkiego sukcesu.

• Laureatka Międzynarodowego Konkursu ,,Zioła - rośliny łąkowe"

Oliwia Ziubroniewicz - uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,,Zioła - rośliny łąkowe". Opiekunem Oliwii jest nauczycielka przyrody - pani Justyna Waścińska. Celem konkursu było popularyzowanie ziołolecznictwa, poszerzenie wiedzy o zielarstwie oraz wspieranie uzdolnień i kreatywności. Uczennica wykonała prezentację multimedialną na temat czarcikęsa łąkowego, a także wykonała wizerunek rośliny zielarskiej dowolną techniką plastyczną. Adresatami konkursu byli uczniowie klas V i VI szkół podstawowych wszystkich typów z Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii, natomiast za organizację tej naukowej rywalizacji odpowiada pani Justyna Syta-Kierasińska ze Szkoły Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Gratulujemy Oliwii ogromnego sukcesu !

• I Gminny Konkurs Ekologiczny ,,Święto Polskiej Niezapominajki"

15 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. W. Broniewskiego w Górze odbył się turniej ekologiczny pod hasłem ,,Święto Polskiej Niezapominajki". Do konkursu przystąpiły trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klas V w składzie: Eliza Czajewska, Oliwia Biernacka oraz Jakub Balowski. Opiekunem drużyny była pani Nela Roślik. Konkurencje, do których przystąpiły dzieci stwarzały możliwość wystąpienia w roli ekspertów przyrody, prezenterów mody ekologicznej oraz redaktorów zapowiadających pogodę. Uczniowie naszej szkoły zajęli III m. Drużyna otrzymała indywidualne upominki oraz nagrody dla szkoły. Gratulujemy sukcesu !

SKO - Szkolne Kasy Oszczędności

Zapraszamy wszystkich uczniów, tych małych i tych dużych

oraz ich rodziców i nauczycieli na stronę

Znajdują się tam informacje o tym co się u nas dzieje, a jak już to sprawdzimy to głosik na nasz blog zostawimy laugh

Prosimy codziennie głosować na nasz blog.

laugh DZIĘKUJEMY laugh

REGULAMIN SKO

1). Dowodem przynależności do SKO jest otrzymanie książeczki  oszczędnościowej oraz dokonanie pierwszej wpłaty.

2). Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1 zł (grosze zbieramy do skarbonki, zamieniamy na złotówki i wpłacamy na SKO).

3). Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę SKO u wychowawcy, który przekazuje pieniążki opiekunowi SKO.

4). Wpłaty i wypłaty uczeń dokonuje według ustalonego dnia przez opiekuna SKO.

5). Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi  się dla każdego członka SKO.

6). W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić się do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO.

7). Każdą wpłaconą przez klasę kwotę opiekun SKO jest zobowiązany wpisywać na kartę wpłat i wypłat klasy.

8). Wypłat z książeczki SKO może dokonywać tylko właściciel książeczki na pisemną prośbę z podpisem rodzica lub sam rodzic.

9). Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na trzy dni przed żądanym terminem.

10). Ostatnie wpłaty i wypłaty pieniędzy dokonujemy w maju.

11). Opiekun SKO powinien systematycznie wpłacać oszczędzane przez uczniów pieniądze na klasowe konta SKO prowadzone  przez PKO BP.

12). Procent, który jest naliczany na koncie klasowym jest przekazywany klasie na ich potrzeby.

13). Każdy uczeń może mieć dodatkowo indywidualne konto internetowe w Banku PKO BP, na które rodzice dokonują sami wpłaty w banku bądź przez Internet.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Újdonságok