• Szkolne Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

24 marca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Szkolne Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przygotowane przez Samorząd Szkolny. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała bajkowe przebranie, Marzannę, a chętni soliści wykonywali piosenkę wybranego artysty. Zmagania klas oceniała komisja w składzie: wicedyrektor szkoły - pani E. Pojasek, pani J. Ludkowska oraz pani K. Kasperska. W ciągu dnia poszczególne klasy zdawały zgromadzoną makulaturę, skrupulatnie ważoną pod okiem pani pedagog V. Bartkowiak. Całość dokonań danej klasy, przeliczona na punkty, wyłoni pod koniec roku szkolnego Superklasę. Życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach, a pani D. Szostek - opiekunowi Samorządu Szkolnego dziękujemy za zorganizowanie wiosennej imprezy.

• Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego "Ilustracja do wybranego utworu braci Grimm"

Dnia 13.03.2015r. w Bibliotece Miejskiej został rozstrzygnięty gminny konkurs pod hasłem: ,,Ilustracja do wybranego utworu braci Grimm”. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac  plastycznych. Sukcesem uczniów z naszej szkoły jest otrzymanie :

I miejsca przez uczennicę klasy IIIb Nikolę Wawrzykowską,

II miejsca przez uczennicę z klasy IIIa Zuzannę Mycyk,

• XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski ,,Pegazik" - eliminacje powiatowe

12 marca w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyły się eliminacje powiatowe XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik". Zmagania uczestników oceniało jury złożone z nauczycieli języka polskiego, któremu przewodniczył pan Maciej Kostyk. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IV b: Ada Figiel oraz Emilia Witko. Po zliczeniu punktów okazało się, że powiat górowski w Kłodzku reprezentować będzie Ada Figiel, która przepięknym wykonaniem fragmentu ,,Ani z Zielonego Wzgórza" przekonała jury, że zasługuje na I miejsce. Opiekunem Ady jest pani Elżbieta Pojasek. Gratulujemy i życzymy podobnego sukcesu w Kłodzku.

SKO - Szkolne Kasy Oszczędności

Zapraszamy wszystkich uczniów, tych małych i tych dużych

oraz ich rodziców i nauczycieli na stronę

Znajdują się tam informacje o tym co się u nas dzieje, a jak już to sprawdzimy to głosik na nasz blog zostawimy laugh

Prosimy codziennie głosować na nasz blog.

laugh DZIĘKUJEMY laugh

REGULAMIN SKO

1). Dowodem przynależności do SKO jest otrzymanie książeczki  oszczędnościowej oraz dokonanie pierwszej wpłaty.

2). Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1 zł (grosze zbieramy do skarbonki, zamieniamy na złotówki i wpłacamy na SKO).

3). Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę SKO u wychowawcy, który przekazuje pieniążki opiekunowi SKO.

4). Wpłaty i wypłaty uczeń dokonuje według ustalonego dnia przez opiekuna SKO.

5). Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi  się dla każdego członka SKO.

6). W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić się do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO.

7). Każdą wpłaconą przez klasę kwotę opiekun SKO jest zobowiązany wpisywać na kartę wpłat i wypłat klasy.

8). Wypłat z książeczki SKO może dokonywać tylko właściciel książeczki na pisemną prośbę z podpisem rodzica lub sam rodzic.

9). Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na trzy dni przed żądanym terminem.

10). Ostatnie wpłaty i wypłaty pieniędzy dokonujemy w maju.

11). Opiekun SKO powinien systematycznie wpłacać oszczędzane przez uczniów pieniądze na klasowe konta SKO prowadzone  przez PKO BP.

12). Procent, który jest naliczany na koncie klasowym jest przekazywany klasie na ich potrzeby.

13). Każdy uczeń może mieć dodatkowo indywidualne konto internetowe w Banku PKO BP, na które rodzice dokonują sami wpłaty w banku bądź przez Internet.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Újdonságok