• Listy klas I w roku szk. 2015/2016

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze zastrzega sobie możliwość dokonywania zmiany w liczebności i składzie oddziałów. Uzależnione jest to od ostatecznej liczby uczniów w klasach I od 01.09.2015 r.

KLASA I A

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015

,,Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

26 czerwca 2015 roku zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu przewodnicząca szkoły - Wiktoria Chrzanowska powitała przybyłych na tę uroczystość gości: Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu panią Izabelę Baranowską, proboszcza parafii św. Faustyny ks. Arkadiusza Wysokińskiego, dyrektora oddziału PKO BP w Górze pana Michała Baworowskiego oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Renatę Skibińską. Następnie piątoklasiści odbierając sztandar od klas szóstych złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Lilianna Biedulska podziękowała gronu pedagogicznemu za cały rok efektywnej pracy, a szóstoklasistom życzyła długiego, ciekawego, pełnego przygód i doświadczeń życia. ,,Liczymy, że dzięki zdobytym wiadomościom i umiejętnościom świat jawi się Wam jako bardziej przyjazny i zrozumiały". Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 17 czerwca 2015 r. 92 uczniów klas VI ukończyło szkołę podstawową, w tym 27 z wyróżnieniem. Z rąk pani Dyrektor oraz Wychowawców odebrali oni świadectwa, zaświadczenia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a wyróżnieni nagrody książkowe. Następnie wręczone zostały stypendia motywacyjne oraz medale za osiągnięcia w konkursach i zawodach. Nagrodami specjalnymi Rady Rodziców zostali uhonorowani: Uczeń Roku - Wiktoria Chrzanowska, Supermatematyk Szkoły - Patryk Czopek, Superfotograf Szkoły - Szymon Skibiński, Superwokalistki: Zuzanna Janicka, Marta Niewiarowska, Wiktoria Ciszek, Dawid Szumiec, Superwolontariusz Roku: Martyna Nuckowska, Kacper Koszowski. Ważnym punktem uroczystości były podziękowania dla Rady Rodziców, a jej przewodnicząca - pani Renata Skibińska została uhonorowana statuetką Superprzewodniczącej Rady Rodziców. Podziękowania dla Rodziców popłynęły również ze strony Samorząu Szkolnego, którego opiekun - pani Dorota Szostek, pamiątkowymi upominkami obdarowała panie: Joannę Chrzanowską, Alicję Szewiało, Martę Hołownię-Dziewic oraz Kingę Siemaszko.

• Festiwal Nauki - Szkoła z Klasą 2.0.

25 czerwca 2015 roku na szerokim korytarzu w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Na czterech stoiskach odbywały się prezentacje związane z określoną tematyką. Koło przyrodnicze - pod kierunkiem pani Neli Roślik - przygotowało lekcję na temat: Z wycieczki do Wieliczki. Efekty pracy uczniów przekazywane były w postaci prezentacji multimedialnej o Wieliczce oraz wystawy efektów doświadczeń (krystalizacja soli). Na następnym naukowym stoisku mogliśmy zobaczyć makietę układu słonecznego, a także obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą właśnie astrologii. Za ten kosmiczny akcent odpowiadała pani Justyna Waścińska - również opiekunka koła przyrodniczego. Trzecie stoisko zagospodarowali trzecioklasiści, którzy wraz z wychowawczynią - panią Alicją Hajczewską zajęli się ptakami. Mogliśmy obejrzeć zarówno książki poświęcone naszym skrzydlatym przyjaciołom, jak i rysunki oraz plakaty. Ostatnie stanowisko dotyczyło zagadnień z matematyki oraz języka angielskiego. Opiekunami tego miejsca byli: pani Joanna Siekanowicz oraz pan Paweł Kwasik. Oglądający mogli wziąć udział w quizie matematycznym oraz posłuchać o zwyczajach państw anglojęzycznych. Nad całym festiwalem pieczę sprawowała  pani Dorota Szostek - szkolny koordynator Szkoły z Klasą 2.0.

• Informacja o darmowych podręcznikach do klas I, II i IV

SKO - Szkolne Kasy Oszczędności

Zapraszamy wszystkich uczniów, tych małych i tych dużych

oraz ich rodziców i nauczycieli na stronę

Znajdują się tam informacje o tym co się u nas dzieje, a jak już to sprawdzimy to głosik na nasz blog zostawimy laugh

Prosimy codziennie głosować na nasz blog.

laugh DZIĘKUJEMY laugh

REGULAMIN SKO

1). Dowodem przynależności do SKO jest otrzymanie książeczki  oszczędnościowej oraz dokonanie pierwszej wpłaty.

2). Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1 zł (grosze zbieramy do skarbonki, zamieniamy na złotówki i wpłacamy na SKO).

3). Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę SKO u wychowawcy, który przekazuje pieniążki opiekunowi SKO.

4). Wpłaty i wypłaty uczeń dokonuje według ustalonego dnia przez opiekuna SKO.

5). Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi  się dla każdego członka SKO.

6). W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić się do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO.

7). Każdą wpłaconą przez klasę kwotę opiekun SKO jest zobowiązany wpisywać na kartę wpłat i wypłat klasy.

8). Wypłat z książeczki SKO może dokonywać tylko właściciel książeczki na pisemną prośbę z podpisem rodzica lub sam rodzic.

9). Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na trzy dni przed żądanym terminem.

10). Ostatnie wpłaty i wypłaty pieniędzy dokonujemy w maju.

11). Opiekun SKO powinien systematycznie wpłacać oszczędzane przez uczniów pieniądze na klasowe konta SKO prowadzone  przez PKO BP.

12). Procent, który jest naliczany na koncie klasowym jest przekazywany klasie na ich potrzeby.

13). Każdy uczeń może mieć dodatkowo indywidualne konto internetowe w Banku PKO BP, na które rodzice dokonują sami wpłaty w banku bądź przez Internet.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Újdonságok