• Jasełka w wykonaniu sześciolatków.

W budynku szkoły przy ulicy Piastów w trakcie szkolnych obchodów Świąt Bożego Narodzenia  mali uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, która w ten dzień nabrała świątecznego charakteru. Nasi najmłodsi uczniowie, sześciolatki z klasy I a pod kierunkiem pani Ewy Nowickiej oraz wychowawczyni klasy pani Jolanty Szlachciak pokazały przedstawienie , które w bardzo malowniczy sposób ukazało historię narodzin Pana Jezusa w Betlejem. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami i pani Ewa Nowicka, która prowadziła nasze przedświąteczne spotkanie zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania. Dzieci najgłośniej zaśpiewały pastorałkę „Wołek i osiołek”, którą po chwili śpiewali już wszyscy. Klasy drugie i trzecie też zaprezentowały się w świątecznych piosenkach. Pani Ewa zaprosiła przedstawicieli klas do bardzo sympatycznych rywalizacji: uczniowie robili wspólnie łańcuch na choinkę, ozdabiali bombkę świąteczną, układali bożonarodzeniowe puzzle na czas. Wszyscy złożyli sobie życzenia aby udać się do klas na spotkania opłatkowe. To był bardzo świąteczny dzień.

• Pozwólmy dzieciom cieszyć się świętami

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
    - Jan Paweł II

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy wsparli naszą świąteczną akcję – „ Pozwólmy dzieciom cieszyć się świętami”. Dzięki Państwa hojności mogliśmy kolejny już raz przygotować 50 pięknych świątecznych paczek,  w których nie zabrakło słodyczy, zabawek, gier i wiele innych bardzo przydatnych rzeczy. Paczki były bardzo miłą niespodzianką w dniu szkolnych obchodów Bożego Narodzenia. Zostały przygotowane dla uczniów naszej szkoły, którzy nie zawsze mogą cieszyć się świętami podobnie jak inne dzieci. Aby wszystko przygotować  na czas potrzeba było wielu dobrych „elfów”, a takimi okazali się nasi nauczyciele : Maria Ruman, Helena Radoszko i Alicja Hajczewska – opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego oraz inni, którzy zaprosili Państwa do współpracy.

• Kiermasz ozdób świątecznych.

W trakcie zajęć w tygodniu przedświątecznym zaprosiliśmy rodziców , dziadków i innych członków rodzin naszych uczniów na coroczny kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, który został zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali wiele ciekawych, bardzo oryginalnych propozycji. Były kartki świąteczne, wiszące ozdoby na choinkę, zachwycały swoją pomysłowością bombki. Do dekoracji można było wybrać piękne stroiki, a także choinki z naszego konkursu szkolnego, w którym brali udział też rodzice młodszych uczniów. W trakcie kiermaszu w tle świątecznych przebojów można było poczuć magię zbliżających się świąt.

SKO - Szkolne Kasy Oszczędności

Zapraszamy wszystkich uczniów, tych małych i tych dużych

oraz ich rodziców i nauczycieli na stronę

Znajdują się tam informacje o tym co się u nas dzieje, a jak już to sprawdzimy to głosik na nasz blog zostawimy laugh  Prosimy codziennie głosować na nasz blog.

laugh DZIĘKUJEMY laugh

REGULAMIN SKO

1). Dowodem przynależności do SKO jest otrzymanie książeczki  oszczędnościowej oraz dokonanie pierwszej wpłaty.

2). Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1 zł (grosze zbieramy do skarbonki, zamieniamy na złotówki i wpłacamy na SKO).

3). Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę SKO u wychowawcy, który przekazuje pieniążki opiekunowi SKO.

4). Wpłaty i wypłaty uczeń dokonuje według ustalonego dnia przez opiekuna SKO.

5). Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi  się dla każdego członka SKO.

6). W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić się do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO.

7). Każdą wpłaconą przez klasę kwotę opiekun SKO jest zobowiązany wpisywać na kartę wpłat i wypłat klasy.

8). Wypłat z książeczki SKO może dokonywać tylko właściciel książeczki na pisemną prośbę z podpisem rodzica lub sam rodzic.

9). Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na trzy dni przed żądanym terminem.

10). Ostatnie wpłaty i wypłaty pieniędzy dokonujemy w maju.

11). Opiekun SKO powinien systematycznie wpłacać oszczędzane przez uczniów pieniądze na klasowe konta SKO prowadzone  przez PKO BP.

12). Procent, który jest naliczany na koncie klasowym jest przekazywany klasie na ich potrzeby.

13). Każdy uczeń może mieć dodatkowo indywidualne konto internetowe w Banku PKO BP, na które rodzice dokonują sami wpłaty w banku bądź przez Internet.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Újdonságok